Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: defekator »

Bo to jest informacja, że nie działa, bo nie działa a nie dlatego, że jest zepsuta. ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Zaraz wpadnie Lechu i napisze coś w stylu że postęp prac jest widoczny itp.
Przypominam że tamat zaczął się w ......2010 roku mamy obecnie końcówkę 2017 ...postęp prac jest widoczny nie narzekajcie bo nie ma o co .
Kiedy zaczął się remont pierwszego w Tarnowie wiaduktu wie ktoś? ....tak dla potomnych aby wykazać ''postęp prac'' :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Lechu »

Ode mnie się proszę odczepić, polecam zacząć czytać ze zrozumieniem, a nie tak, żeby dopasować pod swoją tezę.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: aaee »

Z Lwowską będzie jak z Jana Pawła, będzie ostatni dzwonek żeby zrobić albo oddać kasę to będą robić. A wtedy to już będzie paraliż miasta bo Gumnisk nie skończą nawet w następnym roku. O czym tu mówimy... Tam się nic nie dzieje, byłem tam kiedyś i z 2 miesiące później poszedłem sprawdzić postępy prac. Nic się nie zmieniło... Nikogo tam nie ma. Auta stoją plac pusty, jedynie ochroniarz nie interesujący się niczym że ktoś wszedł na teren budowy (zamknięte przejście było już wtedy całkowicie).

Przy każdym wiadukcie powinni robić 24h 6 dni w tygodniu... remonty skończyły by się po max 2 miesiącach...

Ale po co się spieszyć jak nikogo terminów nie gonią bo nie ma czegoś takiego jak termin wykonania prac.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Tymczasem dzisiaj pokropiło odrobinę i południowy pas pod wiaduktem na Krakowskiej zalany, a korek od zachodu kończy się na moście na Białej.
Załączniki
krk.JPG
krk.JPG (57.6 KiB) Przejrzano 6523 razy
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Jak to zalany? Ten nowo oddany pas drogi z wanną betonową żeby nie zalewało przejazdu? :D Za pewne, to przez to, że druga strona jeszcze nie zrobiona i woda się przelewa, albo pompy nie działają :D

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Czekam na moment, kiedy w kierowcach przeleje się kumulowana frustracja i przyciągną za wąsy tzw prezydenta miasta, żeby stał tam w kałuży i kierował ruchem. Nie dość że całe miasto rozkopane, a na placach budów nie ma robotników, to byle deszcz powoduje całkowity paraliż. Patrząc na twarze kierowców rano, widziałem lincz w oczach :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

A ja czekam na marketing polityczny nadchodzących wyborów samorządowych. Bezcenne byłoby zobaczyć w całym mieście billboardy czy inne wielkoformatowe zdjęcia Pana Romana Ciepieli z dowolnym cytatem prawdziwego kierownika miasta jakim jest PKP (czy kto tam formalnie jest inwestorem). Na ten przykład; Pan Roman, jego wąs, i "ul. Krakowska – remont rozpocznie się w lipcu 2013 i potrwa do sierpnia 2015".


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rafalt »

A teraz do zamknięcia linia Tarnów - Stróże
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/no ... 2020-roku/" onclick="window.open(this.href);return false;


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rafalt »

A tu następny etap rozwoju Lini-Kolejowej
https://youtu.be/KAWynDtSWZw?t=523" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy faktycznie doczekamy się pociągu z Tarnowa do Kielc??
Czy to tylko zasłona dymna przed tym co się stanie jak wybudują Podłęże - Piekiełko.


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Vonstock »

Film niedostępny.....


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

rafalt pisze:A teraz do zamknięcia linia Tarnów - Stróże
Ale czemu bijesz pianę? Wrzucasz link z 2015 roku, który mówi, że linia piekielna powstanie do 2020 roku. To chyba tylko mogło się spełnić w mokrych snach senatora Koguta ze metropolii Stróże. Mamy koniec 2017 i linia buduje się? Nie, jedynie jest w stadium wykonalności w trakcie prób montażu finansowania... Jak się okazuje w naszej socjalnej pięknej krainie z 500plus i niższym wiekiem emerytalnym na inwestycje brakuje pieniędzy, z 7 mld zł. potrzebnych na linię piekielną finansowanie zapewnione jest w ok. 10% i to głównie na modernizację linii 104 Chabówka - Nowy Sącz jako łącznika do linii piekielnej. Spokojnie Tarnów pozostanie stacją węzłową. Zanim linia piekielna doczeka się fazy realizacji dofinansowania z UE się już dawno skończą, albo jaśnie panujący nam naczelnik i jego świta zdążą nas z UE wyprowadzić do tego czasu...

Ja od lat mówię, że linia piekielna nie powstanie, bo zawsze będą pieniądze na inne cele. Nie po to PKP wydaje miliony na łącznice na linii do Zakopanego i modernizację tamtej linii, które skrócą czas o łącznie o ponad 40 minut z Krakowa do akceptowalnych 2h 15 minut, by budować linię piekielną.

Do Nowego Sącza też można zejść do 2h15 minut, trzeba tylko ostro zmodernizować linię Tarnów-Nowy Sącz. Skorygować łuki, gdzie się da, zabezpieczyć przejazdy gdzie się da. Można pokusić się o ominięcie pętli grybowskiej przez dolinę potoku Pławianka tak jak to pierwotnie było w założeniu CK inżyniera, ale to może być kilkaset milionów złotych a zysk czasowy do 10 minut.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rafalt »

Podłęże Piekiełko
Oki moja niefrasobliwość link stary.
Jak sobie wracałem z pracy to słuchałem w Radiu Kraków właśnie o tej Inwestycji.
I chyba to było to
http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/krzys ... marszalka/" onclick="window.open(this.href);return false;
Poniedziałek, 23 października 2017, 13:52

Co do linku do pretensje do RDN :P
https://www.youtube.com/watch?v=cCz0TmQ8l6w&t=523" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem dlaczego zmienił się link.

A dlaczego sieję propagandę.
Tak ze słyszenia (od kolejarzy) że ten odcinek jest po prostu do bani, wszystko tam się osuwa i ciągle trzeba zmniejszać prędkości. Koszty utrzymania tej linii z tego co wiem są duże.
Jak będzie alternatywa sensowna do Nowego Sącza nikt nie będzie utrzymywał tego odcinka.
I tu następny dzień Busko - Tarnów. No ciekawy pomysł. Ciekawe co z rondem przy hodowlanej :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Mr Greenback »

rafalt pisze: http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/krzys ... marszalka/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mamiński to jakiś przebezczelny typ. Koleje Małopolskie działają super choćby dlatego , że w KLM jest miła obsługa, zaś obsługa PR pamięta czasy Gierka. Przykłady "super działania" Przewozów regionalnych:
1) Konduktor zaczął się rzucać do ciężarnej, ze nie poszła na przód pociągu po bilet tylko sobie usiadła ( pociąg oczywiście zawalony był ludźmi) i powinien jej dać kare albo ją wysadzić na stacji. Wkurzył tym pasażerów którzy powiedzieli mu, że albo da sobie na wstrzymanie albo zaraz to jego wysadzą.
2) W PR chcą opłaty 7 zł za wystawienie biletu. Opłaty za bilet w KML nie ma.
3) Pracownicy PKP mają bilety papierowe, na których musi być ręcznie wpisane imię i nazwisko pracownika. Jeden z tychże uprawnionych nie miał tego wiec powiedział konduktorowi, żeby mu dał długopis to dopisze. A ten mu powiedział, że ma dać dokument ze zdjęciem bo mu musi zweryfikować te dane. Jak ten odparł, że nie ma, bo pracuje przy torach więc nie nosi dokumentów to mu chciał dać karę...
4) W pociągach KML normalnie działa internet, w PR wyświetla co prawda sieci WIFI, ale żadna po prostu nie działa.

PKP to skandal na kazdym kroku !!!
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

A jak sytuacja pod wiaduktem na Warsztatowej, ktoś coś ?


http://www.rdn.pl/news/powoli-15-00-czy ... wencja-rdn" onclick="window.open(this.href);return false;
Według rzeczniczki nie ma także możliwości, by robotnicy pracowali dłużej. Jej zdaniem takie były ustalenia z wykonawcą oraz z miastem.

ODPOWIEDZ