Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli problemy z komunikatami na dworcu PKP

http://www.rdn.pl/news/wsiasc-pociagu-b ... wencja-rdn" onclick="window.open(this.href);return false;

W tym artykule więcej na ten temat, ale prawdą jest że tablice mają dopiero wyświetlać w I kwartale 2018 roku, bo uwaga cytuję "wyświetlacze wymagają ujednolicenia i powiązania z tablicą główną znajdującą się w budynku dworca". Roboty na pół roku....

MASAKRA !!!!!!


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

PKP - To stan umysłu - tam wszystko dzieje się w innej czasoprzestrzeni...


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Windy pewnie też wymagają kalibracji z tablicą główna, bo chyba do tej pory nie działają :D Chociaż nie, to nawet zabawne nie jest.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Jeszcze dodać do tego kasę działającą od 6 rano (chyba że się mylę to przepraszam)....na Warsztatowej coś się dzieje czy tak rozkopane dalej kwitnie?.
Na temat ''tempa'' rozbebeszonych wiaduktów to nawet pisać nie warto no ale co się dziwić jak ''harmonogram'' jest zmieniany któryś tam raz na al.Tarnowskich mieliśmy już jezdzić w tym miesiącu :lol: winnych brak .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Najlepiej iść do źródła budowy, czyli samych robotników i zapytać czy długo będą jeszcze robić :D Odpowiedź i tak jest wiadoma "Panie tego, to nikt nie wie, tu co chwilę się coś zmienia albo wyskakują jakieś hece których nie ma w papierach" :D W niektórych inwestycjach Tarnowskie Wodociągi też potrafią namieszać.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: aaee »

Ja na początku słyszałem że z drugiej strony Krakowskiej z wiaduktem pójdzie łatwiej.

Niedawno słyszałem od Pana robotnika: "Panie, z tej strony to dopiero będzie zabawa"


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Aktualnie nie wiem jak idzie praca na Gumniskach i Warsztatowej, ale ekipa która (ponoć) kończy pracę na Al. Tarnowskich będzie się dopiero przenosiła na któreś z tych budów. Więc chyba jeszcze chwilę potrwa zanim te wiadukty będą otwarte.


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Vonstock »

Na wiadukcie przy Al. Tarnowskich pracę nie skończą się nawet do lata jak będą miały takie tempo. Na Gumniskiej też nie wiele się dzieje.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: sotiv »

Miałem na myśli aktualną jedną ekipę, która robi przy Alejach. Jeśli dobrze kojarzę, to robią jakieś mury zaporowe, wzmocnienia wałów kolejowych coś w ten deseń. Z resztą na Lwowskiej też robili. Najbardziej dziwi chyba fakt, że jedna jedyna ekipa od tego typu rzeczy będzie robić aż 4 takie uzbrojenia. Jedna firma, jedna ekipa na 4 różne lokalizacje w jednym mieście.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rafalt »

A teraz w październiku spadnie śnieg i okres budowy przesuną jeszcze o 2 lata :).
A tak na prawdę z tego co słyszałem mają czas do końca przyszłego roku (2018) więc kto powiedział że mają się spieszyć. Za rok przyjedzie 50 ludzi i w 2 tygodnie zrobią przed samą zimą :P.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: suraiw »

aaee pisze:Ja na początku słyszałem że z drugiej strony Krakowskiej z wiaduktem pójdzie łatwiej.

Niedawno słyszałem od Pana robotnika: "Panie, z tej strony to dopiero będzie zabawa"
No i pewnie jest ta zabawa.
Ostatnio nie jeżdżę za często ul. Krakowską, ale dwukrotnie przejeżdżając widziałem 1 (słownie jednego) robotnika kręcącego się po tych wałach ziemi w ten sposób, jakby to była zabawa "co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" :)
Nie wiem gdzie byli pozostali robotnicy, o ile w ogóle są jacyś pozostali. Jeżeli natomiast są, to podejrzewam, że poszli się zabawić do tego budyneczku po drugiej stronie z tą różową reklamą.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Rodowity »

A ja sie dziwie, że nasz Władca Tarnowa ma to centralnie w ... co sie dzieje, atakował bym PKP w tym temacie i wykonawce. A jak najlepiej było by wykonawce zmobilizować do pracy? każdy wiadukt który jest w przebudowie = 1 kamera+obraz na stronie Tarnowa.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rafalt »

Rodowity pisze:A ja sie dziwie, że nasz Władca Tarnowa ma to centralnie w ... co sie dzieje, atakował bym PKP w tym temacie i wykonawce. A jak najlepiej było by wykonawce zmobilizować do pracy? każdy wiadukt który jest w przebudowie = 1 kamera+obraz na stronie Tarnowa.
Pospisuję się pod tym.
Tyle tylko że zgodę na budowę od miasta już dostali więc mają je w głębokiej D....
A nas mieszkańców przy okazji tak samo.
Żeby coś jeszcze miasto ugrało na tym, a tu też nic się nie zanosi. :(


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: aaee »

Jak nie ma w umowach kar za opóźnienia to po co się będą spieszyć?

Na Wita Stwosza nie będzie przejazdu dla samochodów.
Na Warsztatowej nic się nie dzieje, wykopali dziurę co aby nikt nie miał jak przejść nawet. (do końca 2017 roku hahaha)
Na Gumniskiej prace stoją od kilku miesięcy. Miał być zamknięty tylko przez 2 miesiące? Później z nowym rokiem szkolnym mieli puścić ruch pieszych.
Na Krakowskiej nie skończyli nawet jednej nitki w terminie oddania całości.
Na Rudy-Młyny / Przemysłowej zamykają jedyny sensowny objazd od strony Tarnowca do tej strony miasta. (otwarty chyba 6-8 i od 14-16)
Na Tarnowskich prace też idą "w dobrym kierunku"
Na Tuchowskiej klapa... Wiele się nie zmieniło i zalanie parę dni po otwarciu =D


Mościc już mi się nie chce wspominać i Lwowskiej...

I tu nachodzi pytanie? Kto do tego dopuścił i kiedy będzie w końcu "lepiej"

Bo jak nawet skończą już te wszystkie remonty wiaduktów za kilka lat... To trzeba przecież zrobić kilka rond, wyremontować Lwowską, Krakowską, al. Solidarności, Szujskiego, Elektryczną, Spokojną, Błonie, Romanowicza. Orkana, Okrężną, Gumniska... Łatwiej wymienić czego nie trzeba wyremontować... Wiele lat zaniedbania i łatania tylko dziur ubijanych butem.

tu przypomnienie :)
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,10684370/


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Lechu »

Na Warsztatowej nic się nie dzieje ? Codziennie roboty trwają, przy takim zakresie nie zrobi się tego w tydzień ...

ODPOWIEDZ