Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Lechu :lol: na Krakowskiej też trwają i co ? przy takich strategicznych wiaduktach to powinna praca trwać od 6-22 przez 6 dni w tygodniu minimum to co teraz widzimy to normalne jaja do kwadratu .
Warsztatowa a przypomnij no ile czasu była zamknięta i NIC się na niej nie działo .Normalnie to powinni jedno zrobić puścić ruch i brać się za następne .
No ale jak umów z terminami zakończenia brak to tak jest ....a może są? chętnie bym się zapoznał.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Lechu »

Ja nie piszę o Krakowskiej tylko o Warsztatowej. Pisać, że nic tam się nie dzieje to lekka przesada. Jak ktoś jeździ pociągiem to widzi, że postęp robót jest. Wiem, że lubicie narzekać nawet jak nie ma powodu, więc sobie narzekajcie :)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

^
W sumie to nie ma takiego pojęcia, że nic się nie dzieje, przecież wszystko na tym świecie się dzieje, nawet skały nie stoją i się nie dzieją bo erozja się dzieje, o właśnie, Krakowska się dzieje w skali geologicznej.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Każdego dnia na Krakowskiej widać ze 3 robotników. Na Gumniskach było dzisiaj 4 ubranych w mundurki. Więc maruderzy cieszcie się, że coś się dzieje, a nie narzekajcie, że nic się nie dzieje. To że roboty nie ubywa, nie znaczy, że firma nie rzuciła na plac budowy wszystkich swoich sił.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

pod wiaduktem na Krakowskiej (nowa część) można właśnie wpuścić kaczki :D


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Na Tuchowskiej też był basen. "Rozsądny" prezydent pewnie sobie popija kawę...


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Lechu pisze:Ja nie piszę o Krakowskiej tylko o Warsztatowej. Pisać, że nic tam się nie dzieje to lekka przesada. Jak ktoś jeździ pociągiem to widzi, że postęp robót jest. Wiem, że lubicie narzekać nawet jak nie ma powodu, więc sobie narzekajcie :)
Masz moją nominację do absuldarnego posta roku :lol:
No w sumie nie ma co narzekać tu robi 3 tam 4 robotników dzieje się oj dzieje i to już piąty rok czy szósty ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: irekjj »

Kulfon pisze: ...dzieje się oj dzieje i to już piąty rok czy szósty ?
No właśnie może ktoś sprytny znalazłby dokładną datę rozpoczęcia tego remontu i można by skrzyknąć forumowiczów i urządzić wesoły happening, przecież 5 lat trwania robót to już jest jakiś powód do uczczenia ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Właśnie przeglądam ten wątek.
Na początek coś wesołego z 2010 roku, czyli terminarz remontów:
Tarnów Mościce - Tarnów: XI 2011 - I 2013
Stacja Tarnów do km 80,2: IX 2012 - IX 2014
W roku 2012 pojawiła się informacja, że od lipca paraliż, bo zaczyna się remont na Krakowskiej
Potem w październiku to samo, ale remont miał sie już zacząć w 2013 :)

W 2013 roku wesoła informacja o remoncie wiaduktu na Warsztatowej:
Modernizacja rusza w poniedziałek, 20 maja. Zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów przejazd prowadzący od ulicy Warsztatowej do ulicy Kochanowskiego. Zamknięcie planowane jest do III kwartału 2014 roku.
Maj 2013 - podano nowy harmonogram prac, pojawia się też i Krakowska. Uwaga na przepony!
Co ważne, cały czas przejezdna pozostanie ul. Krakowska. Miasto nie zgodziło się na jej całkowite zamknięcie

Wyobrażacie sobie zamkniętą całkowicie Krakowską od jesieni 2013?
ul. Krakowska – remont rozpocznie się w lipcu 2013 i potrwa do sierpnia 2015. Ulica będzie przez cały czas przejezdna, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. W ciągu kilku weekendów prowadzony będzie ruch wahadłowy.
Al. Tarnowskich – remont rozpocznie się w sierpniu 2014 i potrwa do sierpnia 2015. Ulica będzie przejezdna przez cały czas trwania remontu, po jednym pasie w każdą stronę, z wyjątkiem trzech ostatnich miesięcy remontu, kiedy wiadukt zostanie zamknięty.
ul. Gumniska – remont rozpocznie się w czerwcu 2014 i potrwa do końca maja 2015. Ulica będzie przejezdna, za wyjątkiem września i października 2014, kiedy wiadukt musi zostać zamknięty oraz kwietnia i maja, gdy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Informacja z sierpnia 2013:
W lipcu miała ruszyć przebudowa tego przy ulicy Krakowskiej, jak przyznał w rozmowie z Radiem Kraków Maciej Dudkiewicz z PKP prace rozpoczną się jednak najwcześniej za dwa miesiące.
Informacja z listopada 2013:
Tarnów: w grudniu ruszy remont wiaduktu nad ul. Krakowską
30 grudnia pojawiła się mapka z terminem 7 stycznia 2014 :)

I tak chyba się zaczęło, bo w poście z lutego 2014 ktoś pisze, że rozebrali kawałek wiaduktu na Krakowskiej przez miesiąc i się zwinęli.

Czyli można przyjąć, że remont trwa od 7 stycznia 2014 roku, czyli rozpoczął się rok po planowanym terminie oddania odcinka Mościce - Tarnów :)


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

Paranoi ciąg dalszy.
Remont wiaduktu ul. Gumniska.

Info z 26 czerwca:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... zamkniety/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Oprócz obniżenia poziomu drogi, będzie wykonywana przekładka uzbrojeń podziemnych i izolacja przeciwwodna. Do końca roku zakończymy realizację prac na tym obiekcie - podkreśla Pietrończyk.

Info z 17 października:
http://www.rdn.pl/news/mieszkancy-gumni ... wencja-rdn" onclick="window.open(this.href);return false;
Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą, monitorujemy te prace. Zakończenie ich planowane jest do pierwszego półrocza 2018 roku – mówi Dorota Szalacha – Rzecznik Prasowy PKP w Krakowie.

Ciekawe kiedy pojawi sie informacja o zakończeniu robót na koniec przyszłego roku itd itd............

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Mnie najbardziej ciekawi w tym wszystkim ta sprawa:
Goscinny pisze: ul. Gumniska – remont rozpocznie się w czerwcu 2014 i potrwa do końca maja 2015. Ulica będzie przejezdna, za wyjątkiem września i października 2014, kiedy wiadukt musi zostać zamknięty oraz kwietnia i maja, gdy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
Czy chodzi o to, ze oni od początku świadomie kłamali z tymi dwoma miesiącami nieprzejezdności, czy wyczuli że gospodarz miasta jest słaby i pozwalają sobie na wszystko?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Ale zwrot "do pierwszego półrocza 2018" oznacza, że termin mija 31 grudnia 2017 :)
Zresztą - zgodnie z pierwotnymi planami ten wiadukt został otworzony po remoncie już dwa lata temu :P


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

Czy w ten sposób Ciepiela nie zostawia też bomby następcy ? Przez Gumniską odłożono remont Lwowskiej, a na nią jest spore dofinansowanie, raczej nie bezterminowe :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Goscinny pisze:Ale zwrot "do pierwszego półrocza 2018" oznacza, że termin mija 31 grudnia 2017 :)
Zgodnie z logiką tak. Niestety chyba już się spaprałem na tej logice urzędniczej i wyczuwam różnice między stwierdzeniem: "do końca roku" od "do pierwszego półrocza", chociaż to niby to samo. Widzę już oczami wyobraźni 30 czerwca z kolejnym komunikatem. Często tam bywam i patrząc na tempo prac pod tym wiaduktem nie wróżę im zbyt wiele dobrego. Niedługo przyjdzie zimna jesień, a później spadnie śnieg i będzie wytłumaczenie, dlaczego prace się nie posuwają.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Beny »

Wczoraj bylem na dworcu PKP, i to ze system informacji pasażerskiej nie działa juz przez kilka miesiecy, to mnie nie dziwi czytałem ze potrzebują kilka miesięcy(śmiech) by wszystko ze sobą zsynchronizować z tablicą informacyjną, ale powiedzcie mi czy PKP jest az tak bogate by wyrzucać pieniądze w błoto???Po co te wszystkie tablice informacyjne świecą??? po co wyrzucać pieniądze na to by napisać ze tablica jest nie działająca??? i tak juz przez kilka miesięcy,przecież jesli cos nie działa to widać ze nie działa nie trzeba do tego włączonej tablicy przecież to kosztuje., eksploatuje sie a tablice w przyszłości jeszcze sie naświecą nie muszą świecic teraz jak nie działąją.

ODPOWIEDZ