Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

^^
Ludzie zgłupieli do tego stopnia, że niektórzy nawet zaczęli spod wiaduktu zawracać żeby objechać Zbylitowską, a tam wody ledwo na wysokość niecałego koła auta było...


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Rodowity »

A wiesz gdzie jaki samochod ma poprowadzony dolot w silniku i wiesz jakie skutki moze miec wessanie przez dolot wody do silnika? Ps dlaczego nie wolno np myc goracego silnika, cos tam wtedy lubi pekac.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

Dolot powietrza na wysokości osi zawieszenia ? Nie wiem. Ale mogę się pochwalić, że wiem, kto ma tu odlot.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Rodowity »

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/g ... odze/m1jrc" onclick="window.open(this.href);return false;

powodzenia na przyszłość :lol: przyda się

u mnie w samochodzie chłodzenie alternatora znajduję sie poniżej osi kół, a dolot zaczyna zaczyna się w połowie chłodnicy i nie zaryzykował bym chluśnięcia, kilka lat temu jadąc nocą, w 5 cm kałuży przytopiłem francuza i zgasł podczas jazdy.

Odlot :D


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

Uuu gruby artykuł, "Jeśli na drodze jest zbyt dużo wody", "Jeśli auto wytworzy zbyt wysoką falę", "Jeśli kałuży nie można ominąć", "Jeśli wpadniemy w kałużę po ostrej jeździe", "kiedy zostanie gwałtownie schłodzony zimną wodą", etc., no jeśli tak piszą w internetach to brzmi wiarygodnie, tylko jeszcze nie dopisali co mają zrobić te wszystkie sieroty jeśli nie potrafią jeździć/używać auta ?

Panie z Volvo zawracaj Pan, woda już do opon doszła, zara bedzie połowa chłodnicy i amen w pacierzu.

Obrazek


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Rodowity »

Ważne, że Ty potrafisz używać i możesz wyzywać ludzi od głupców, bo nie każdy ma ochotę zrypać sobie samochód przez źle wykonane odwodnienie pod wiaduktem. Z mojej strony to wszystko


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: bart11 »

Roberto - nie ma sprawy. Podpisujemy umowę u notariusza, w której w razie awarii pojazdu bierzesz na siebie wszystkie koszty : holowanie, naprawa, sam. zastępczy na okres naprawy.
Ryzyka wg Ciebie nie ma żadnego (a jeśli już do niego dojdzie, to te kilkadziesiąt tys zł chyba nie będzie stanowić problemu dla poważnego człowieka), a do zyskania wiele .... bezcenne 5 minut stania w korku przy wycofywaniu.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

Dalsze odpowiedzi już chyba wykraczają poza "modernizację linii kolejowej" więc chyba muszę odpuścić zanim zrobi to ktoś z uprawnieniami do usuwania postów. Niemniej jednak tytułem zakończenia chylę przed wami czoła, że pomimo czyhających na każdym kroku zagrożeń na wasze zdrowie, życie i majątek macie odwagę żeby dotknąć podłączonego do prądu urządzenia (komputer, laptop, itp.), że już nie wspomnę o schodzeniu po schodach, a wyjazd na ulice pełne niedogodności (dziura, skrzyżowanie, wyłączona sygnalizacja, zapadnięta studzienka) to już dla mnie kosmos heroizmu, a co się przy tym nazawracacie żeby to wszystko poobjeżdżać to wasze :lol:


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Vonstock »

Jutro zamykają przejście dla pieszych pod wiaduktem na ul. Gumniskiej. Ma ktoś informacje na jak długo ?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Na jak długo to i pewnie PKP nie zna odpowiedzi .
Mordęga na Krakowskiej.... chyba pomału stronę południową kończą ...ciekawe czy od razu wezmą się za drugą stronę.
Warsztatowa ? postęp prac ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Co na to "Rozsądny" Prezydent? Pewnie nic. A bo po co. Jest cieplutko na stołeczku, pensja leci co miesiąc spora do kiebzy, po co się wysilać? Jeszcze mieszkańcy będą gotowi pomyśleć, że Prezydent Miasta jest tutaj dla nich...

W Krakowie rozpoczęła się przebudowa linii średnicowej - jakoś miasto tam potrafi uzgodnić harmonogram co do dnia z PKP PLK... i jakoś póki co większych opóźnień nie ma...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: defekator »

Szkoda gadać. Ciekawi mnie tempo prac przy przebudowie drugiej strony. Jak będzie takie jak do tej pory to wiadukt na Krakowskiej będzie skończony gdzieś w okolicach 2021 roku. Czy miasto robi w ogóle cokolwiek w tej sprawie? Były jakieś interwencje u PKP? Czy też jak zwykle nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności. Można by zrozumieć opóźnienia z przyczyn technologicznych, ale obecnie wydaje mi się, że to się tak wlecze z powodu małych mocy przerobowych. Co przejeżdżam to widzę tam jedynie kilku-kilkunastu gości, którzy raczej wydają się chodzić bez sensu niż pracować.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Mr Greenback »

Kulfon pisze:Na jak długo to i pewnie PKP nie zna odpowiedzi .
Mordęga na Krakowskiej.... chyba pomału stronę południową kończą ...ciekawe czy od razu wezmą się za drugą stronę.
Warsztatowa ? postęp prac ?
Byłem dzisiaj na miejscu. Pogłębiają mocno pod nowym wiaduktem i kopią na odcinku nowa droga-stary wiadukt. Także tam się akurat sporo dzieje. Na krakowskiej połzoyli kostkę na całej długości i prace ziemne także skończone. Będę chyba już tylko tłuczeń sypać i asfalt lać... 8)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: GregTrN »

BTW: Czy ściany wiaduktu na Krakowskiej zostaną takie jakie są tj. surowy beton ? Ktoś może wie ?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Roberto »

A tymczasem na tej samej planecie, tej samej strefie czasowej, klimatycznej a nawet finansowej - oba zdjęcia dzieli zaledwie 12 m-cy, nawet nie chce mi się szukać odpowiedników co można zrobić przez tyle lat ile trwają wymiany prezydentów Tarnowa. Swoją drogą ta funkcja (prezydenta miasta) jest w Tarnowie równie potrzebna co punkt informacji turystycznej w Radomiu. Gdybym miał fejsa zapytałbym Pana Romana jak bardzo depresyjne jest bycie bezużytecznym zbiorem cząsteczek kwasu deoksyrybonukleinowego.

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ