Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Versacz »

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale chcę coś zweryfikować, bo po dzisiejszej wymianie zdań z gościem co prawie we mnie wjechał już mi witki opadają. Chodzi mi o skrzyżowania na osiedlu Zabłocie, a konkretnie o te zakreślone na zdjęciu. Jeśli dobrze rozumiem przepisy r.d. i komentarz policjanta to są to skrzyżowania równorzędne? Proceder wymuszania pierwszeństwa przez jadących Tuwima jest nagminny i nie wiem komu to zgłosić.
Załączniki
123.png
123.png (1.21 MiB) Przejrzano 8966 razy


Bastekxyz
Archont
Posty: 935
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Bastekxyz »

Jeśli StreetView oddaje stan faktyczny to ja bym je traktował jako równorzędne.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Jan Kowalski »

Tak, to są skrzyżowania równorzędne, podobnie jak wszystkie skrzyżowania na tym osiedlu, aż do Marcinki. Możesz zgłosić przez mapę drogową, ale z tego co wiem, policjanci traktują te zgłoszenia... z przymrużeniem oka.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: ad2222 »

Równorzędne, na pewno. Ale zasada ograniczonego zaufania obowiązuje, zwłaszcza widać to na skrzyżowaniu Tuwima/Zamkowa...

Podczas budowy wiaduktów na Tuchowskiej i objazdu pierwszeństwo miał ciąg Tuchowska-Zamkowa-Tuwima-al. Tarnowskich, ale to było daaawno.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Versacz »

Ok, no to zasada bardzo ograniczonego zaufania dalej obowiązuje ewentualnie mam tył do wyklepania. Ale czy można to gdzieś zgłosić, bo parę mandatów mogło by douczyć kilku mistrzów kierownicy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: ad2222 »

Pewnie tam, gdzie zwykle - wydział ruchu drogowego.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: rafalt »

pawel.n pisze:Chciałbym uprzejmie donieść :)

Rzecz dotyczy ulicy Gumniskiej. Na słupie po prawej stronie (Obraz 1) "wisi" znak B-21 Zakaz skrętu w lewo. Zakaz ten obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu , również zabrania zawracania na nim. Wszystko byłoby okej tylko, że wjazd na teren parkingu przy byłej Almie nie jest skrzyżowaniem. A mówi o tym definicja skrzyżowanie według Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym: skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną. Reasumując wjazd do parkingu nie jest skrzyżowaniem więc gdzie powinniśmy stosować ten znak? Na skrzyżowaniu ulicy Mostowej z Gumniską (Obraz 2). Tam też każdy skręcając z Gumniskiej w Mostową łamie prawo. Ja też ;)
002.jpg
002.jpg (16.57 KiB) Przejrzano 8570 razy
Czy nie chodziło ci czasem o ulicę Wesołą która jest częścią parkingu przy "Almie".


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: drogfan »

Przy starodabrowskiej przy Shell stary znak na obwodnicę i nr 4, dalej przy słonecznej błędne kierowanie na Kraków po zmianie dróg w mieście

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: gnite »

https://goo.gl/maps/9ui7X1XwhiL2" onclick="window.open(this.href);return false;

Całe osiedle objęte strefą zamieszkania, tylko ktoś kto to wymyślił nie ma chyba pojęcia do czego ona służy i jakie w niej panują zasady. W efekcie wszyscy co tam parkują gdziekolwiek poza własną posesją robią to nielegalnie.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Leon »

Sobota, 24-06-2017 ok godz. 14. Takie oznakowanie przy ul. Szujskiego, przystanek MPK ul. Rolnicz w kierunku Mościce. Znaki pozostawione na weekend, wogóle nie mające nic wspólnego z tym co się dzieje na tej ulicy. Cyba jedynie ustawione w celu przyzwyczajenia się, że coś tam będzie robione. Ogólnie znaki wprowadzają zamieszanie i jedynie mogą przyczynić się do wzbogacenie budżetu miasta, gdy gdzieś dalej będzie stał patrol z "suszarką". Może to jest nowa metoda zarabiania UM :lol: :evil:
CA.jpg
CA.jpg (959.9 KiB) Przejrzano 8221 razy
Lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie znaku informującego o dziurach-przełomach w które wpada się po drodze.
DA.jpg
DA.jpg (945.79 KiB) Przejrzano 8221 razy
EA.jpg
EA.jpg (971.52 KiB) Przejrzano 8221 razy
FA.jpg
FA.jpg (1 MiB) Przejrzano 8221 razy

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Leon »

Przepraszam, moje niedopatrzenie. Remontują skrajny pas w stronę Centrum, ale czy to trzeba oznaczać z przeciwka skoro jest po dwa pasy rozdzieline podwujną ??


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Rodowity »

a czy zaobserwowałeś dzisiaj, które pasy są zajęte, w jakich miejscach? Jeżdżąc przez ostatnie dni w kierunku zachodnim widziałem znak zwężenia lewego pasa i nie widziałem żadnych robót na lewym pasie, dzisiaj akurat jechałem w stronę centrum, remontowany wczoraj, dzisiaj skrajny-prawy(w stronę centrum), ruch odbywał się min po pasie wyłączonym z ruchu, koło lidla, niedaleko znaku o zwężeniu, teraz pomyśl logicznie, jedziesz w stronę mościć i widzisz samochód przekraczający tą podwójną ciągłą jadący na ciebie jak by pod prąd, albo jadący po pasie wyłączonym z ruchu, teraz już rozumiesz dlaczego tak oznakowano drogę w kierunku zachodnim?


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: sylw3st3r »

sorki że nie w temacie ale takie szybkie pytanko, czy można o tej porze i ewentualnie gdzie zgłosić że już drugi dzień nie palą się światła na jednej ulicy w Tarnowie?


ODPOWIEDZ