Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Akurat jeśli chodzi o eliminację smartfonowców to nie powinni tego robić, samochody i fizyka ich sama wyeliminuje... w taki sposób natura dba o eliminację genów osobników nieprzystosowanych :P


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: szopen »

Dzisiaj na Narutowicza dwa wypadki. Pierwszy po godzinie 18:00, czołówka dwóch osobówek na łuku obok optyka. W pierwszym zdarzeniu łącznie udział brało 6 osób, w tym dwie kobiety w ciąży, pięć osób ostatecznie pojechało do szpitala. W czasie trwania działań przy tym zdarzeniu, w zasadzie przy samej końcówce, bo samochody były już usunięte z drogi doszło do kolejnego zdarzenia.
Jadący Citroenem od strony Starostwa mężczyzna dojechał do taśm (droga była całkowicie zablokowana), po czym wrzucił wsteczny i rozpoczął gwałtowną jazdę do tyłu. Swój rajd zakończył uderzeniem w przód jadącego prawidłowo Volkswagena. Jak się okazało kierujący Citroenem wydmuchał blisko 2,5 promila... Matka z synem z wspomnianego Volkswagena również pojechali do szpitala, w ramach ciekawostki - wozem strażackim, bo zabrakło karetek.

W załączniku zdjęcie z drugiego i pierwszego zdarzenia (coś się kolejność przy ładowaniu załączników pokręciła). Wrzuciłbym Wam film z zatrzymania pijanego (bo po uderzeniu nie raczył wysiąść, tylko policjant musiał go wyciągnąć), al jestem na bakier z edycją wideo i nakładaniem mozaiki na twarz.
Załączniki
GRO_5535 — kopia.png
GRO_5535 — kopia.png (1.21 MiB) Przejrzano 6289 razy
GRO_5505 — kopia.png
GRO_5505 — kopia.png (1.25 MiB) Przejrzano 6289 razy

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Goscinny »

Wczoraj na nowym prawoskręcie miałem kumulację :)
Na pasie do jazdy na wprost stał jeden Katalończyk z kierunkowskazem w prawo, a na pasie do jazdy w prawo też stał Katalończyk - bo było czerwone :)


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: kato »

Wczoraj po raz kolejny widziałem cwaniaka, który progi na Słonecznej "omijał" jadąc między nimi. Tym razem była to Honda Civic.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

Nie widzą w tym nic złego, jeśli w lusterku pusto. Ale należy zmniejszyć prędkość do minimum. Efekt prewencyjny osiągnięty, bo przed pasami się zwalnia, a przy okazji nie trzeba tyrać zawieszenia.
To, czy ktoś przejedzie przez próg czy nie, nie jest wyznacznikiem tego, że zwolni.
Poza tym nie ma tam linii ciągłej, więc jest to zwyczajna zmiana pasa ruchu.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Taki filmik znalazłem...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=C8UnUA12P8Y[/youtube]
Ale jakość kamer miejskich pozostawia wiele do życzenia.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

Ała. Ale dobrze im tak. Ale swoją drogą zastanawia mnie jak można być tak ślepym.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: halford »

Ale jakość kamer miejskich pozostawia wiele do życzenia.
Wydaje mi się, że jakość celowo została obniżona. Publikujący chyba nie chciał mieć nieprzyjemności z tego powodu. Zauważ, że rozmazane są też informacje techniczne (godzina, itp).
3150 A Rh+


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: kari »

Matko kochana. Serio można być aż tak głupim? Jak można po tym jeździć. Skąd oni maja te prawa jazdy? W gazecie dawali jako dodatek czy co...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

halford pisze:
Ale jakość kamer miejskich pozostawia wiele do życzenia.
Wydaje mi się, że jakość celowo została obniżona. Publikujący chyba nie chciał mieć nieprzyjemności z tego powodu. Zauważ, że rozmazane są też informacje techniczne (godzina, itp).
Faktycznie, co nie zmienia faktu, że prawko z czipsów nie jet najlepszym pomysłem :P

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

Zadziwiają mnie te kpiny z kierowców. Położenie tej wysepki na wzniesieniu, brak widocznego jej oznaczenia oraz umiejscowienie obok ciasnego parkingu wyłożonego kamienną kostką - to jest przede wszystkim wyraz braku wyobraźni kogoś, kto to projektował albo organizował tam ruch.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: figa »

dropszot pisze:Zadziwiają mnie te kpiny z kierowców. Położenie tej wysepki na wzniesieniu, brak widocznego jej oznaczenia oraz umiejscowienie obok ciasnego parkingu wyłożonego kamienną kostką - to jest przede wszystkim wyraz braku wyobraźni kogoś, kto to projektował albo organizował tam ruch.
Proponuję cały pomnik osłupkować, tak jak hydrant na Krakowskiej :P Będzie wówczas widoczny.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Leon »

To wszystko pokazuje jakim zaściankiem jest Tarnów.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Goscinny »

@dropszot: na filmie widać, że tam wszyscy mieli hektar miejsca żeby objechać wysepkę, ale po prostu nie potrafią zakręcać jak nie jest płasko. Mają tam betonowe zasieki zrobić, bo jeden z drugim nie ma pojęcia o tym jak zachowuje się samochód na zakręcie?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: maup »

figa pisze:Proponuję cały pomnik osłupkować, tak jak hydrant na Krakowskiej :P Będzie wówczas widoczny.
Figa błagam nie pisz takich rzeczy, bo zaraz zamawiający sobie przypomni, że potrzebuje parę groszy na drobne wydatki i twoje słowo stanie się ohydnym ciałem :evil:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ