Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Zaabieranie samochodu to BZDURA. Wielka - mam firmę , przychodzi pracownik, BADAM go alkomatem certyfikowanym. Jest trzeźwy, jedzie w trasę, zatrzymuje się na stacji i pije. Łapią go - I CO? Zabieramy samochód? Co mam jako właścicel zrobić posłać drugiego by pilnował? A co jak się dwaj napiją? POsłać trzeciego?

Kary p[owinny być DOTKLIWE - więxienie nie jest takie, dodatkowo płacimy za nie - powinno się ubrać takich w pomarańczowe kombinezony z napisem KIEROWAŁEM PO PIJAKU - i wysłać na ulice miasta z miotłami. Tak by pracowali społecznie - W CZASIE WOLNYM. Niech pracują i płacą podatki, utrzymują rodzinę.

Dobra karą była by CHŁOSTA - pregież i publiczna chłosta, nie musi być mocna - ot 10 pasów na tyłek, byle publicznie.

Z badań wynika, że takie kary są bardzo dotkliwe i skuteczne.

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ravir, ale zabieranie samochodów nie może dotyczyć firm. Powinni mu zabierać jego prywatny samochód. No bo w takiej sytuacji jak Ty opisałeś, jak będziesz miał dowód, że rano był trzeźwy, to dlaczego mają Ci samochód na firmę wziąć?
Bez przesady ;)
Sposób z chłostą mi się podoba, ale bardziej podobał mi się pomysł na tydzień w dyby na rynku. Wtedy to by było ekstra posunięcie.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No i promocja dla Tarnowa jak nic! Publiczna chłosta przyciągałaby tłumy!

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir, zawsze przy zatrudnianiu kierowcy możesz wymagać podpisania weksla in blanco, z zastrzeżeniem że to zabezpieczenie na tą okoliczność. Wierz mi, nic tak nie przemawia jak duuuża grzywna. Można by też wprowadzić wysokość grzywny skorelowaną z zarobkami - np mandat za dane wykroczenie - 1% dochodu z ostatniego pitu. Jak ktoś nie ma dochodów - to ze średniej krajowej.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jasne - mam weksel na samochód ciężarowy z HDS warty 400000 zł - ciekawe ILE LAT będzie spłacał mi były pracownik taką kwotę. Ci którzy piją nie przejmą się taką karą. A komornik może ściągnąć TYLKO określoną kwotę. Jak taki pacjent będzie miał małe zarobki to gów... wyjdzie z windykacji. Jako właścicel firmy będę miał w du... 200 - 300 zł które ściągnie komornik. Jak by windykacja była taka skuteczna to by nie było problemów z należnościami a SĄ i to duże.

A jak wyłączymy nie-swoje samochody, to założę się o WSZYSTKO, że natychmiasy spora grupa przeniesie prawa własności na innych i dalej będzie jeździć.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ravir chłosta super pomysł, albo może idźmy dalej - ukrzyżowanie tez dobre i z badań wynika że działa i przyciąga tłumy. No chyba że załóżmy obozy koncentracyjne dla pijanych kierowców. Byłby spokój.

;) :( :mrgreen: :P :-/ :lol:


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zróbmy z nich pilotów Tupolewów na trasie Warszawa-Katyń.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Jeżeli chodzi o samochody służbowe, firmowe itp to wiadomym jest że nie byłyby rekwirowane no chyba że kierowca jest jednocześnie właścicielem np firmy. Natomiast jeżeli chodzi o pracowników którzy jeżdżą w czasie wykonywania swoich obowiązków pod wpływem alkoholu to ze strony szefostwa sprawa jest prosta § 52 KP a oprócz tego sprawa podajże karna wszczęta z urzędu już przez organy ścigania zakończona dotkliwym wyrokiem (grzywna, plus np
Ravir pisze:powinno się ubrać takich w pomarańczowe kombinezony z napisem KIEROWAŁEM PO PIJAKU - i wysłać na ulice miasta z miotłami. Tak by pracowali społecznie - W CZASIE WOLNYM
. Chłosta natomiast to niezbyt dobry pomysł wiem, że bardzo spektakularna kara, ale jednak żyjemy w kraju cywilizowanym w środku Europy a nie na Bliskim Wschodzie.
Ravir a tak z innej beczki przewozisz żwir i jeżeli tak to liczysz za kurs czy kilometry.
15300ml B Rh +


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Mr.D - nie przewożę :mrgreen: dałem przykład w kwestii konfiskaty samochodów.

Co do chlosty NIE zgadzam się - ta kara działa by znacznie bardziej na wyobraźnie niż więzienie - nie musiała by być do przysłowiowej krwi. Wystarczyło by 10 przysłowiowych pasów na goły tyłek - publicznie - gwarantuję drastyczny spadek pijanych kierowców - a na 100% też drastycznie by zmalała liczba recydywistów.

Niestety bycie cywilizowanym ma duże MINUSY - za bardzo się cackamy z przęstępacmi - którzy mają często większe prawa niż ofiara.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ravir pisze:Niestety bycie cywilizowanym ma duże MINUSY - za bardzo się cackamy z przęstępacmi - którzy mają często większe prawa niż ofiara.
W pełni się zgadzam!
Ostatnio pewien policjant powiedział mi że dla niego też pewne zachowania i przepisy są dziwne, przykładowo: świadek składa zeznania, a oskarżony wyjaśnia (jeśli chce), w związku z czym oskarżony ma więcej praw niż świadek, pomijając tu różnicę znaczenia zwrotów wyjaśnia i składa zeznania.

[mod]Wydziel wątek o pomysłach na recydywistów, pijanych kierowców i karach[/mod]

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Podobno najciężej ranny w wypadku na Nowodąbrowskiej wciąż walczy o życie...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ehhh nie dziwie sie ze jest tyle wypadków skoro dzis moja sytuacja.

Jade ul. Matki Boskiej- Fatimskiej od strony słonecznej, na przystanku pod Curie stoi autobus, a gosc czarnym golfem II na pelnym gazie wyjezdza na moj pas i wyprzedza sobie autobus. Lecimy na czołówke ja uciekam na kraweznik po prawej mijamy sie dosłownie o centymetry. Rece przestały mi sie trząść po 20 minutach...
Oczywiscie nie ze nie jestem szownista ale rejestracja z wieksza ilościa literek niż dwie. :evil:

Szkoda ze nie ma tam monitoringu bo od razu bym zadzwonił zeby sobie film obejrzeli ;/

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Beaver, w takiej sytuacji trzeba sobie zapisać numer widoczny na tablicy i również możesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, jak będzie na piśmie i jakbyś znalazł jakiegoś świadka (np kierowca autobusu) to by się gość nie wywinął.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Kurka szkoda, że nie wiedziałem iż tak można zgłaszać :( bo we wtorek byłem świadkiem jak bezmózg w czerwonej skodzie fabii (tablice zaczynające się na KTA) jadąc krakowską w stronę centrum rozsmarowałby kobietę na przejściu dla pieszych na na wysokości dworca (światła były akurat wyłączone). Kierowca z lewego pasa się zatrzymał aby ją przepuścić i gdy kobieta wchodziła już na drugi pas ten matoł nawet nie zwolnił zabrakło dosłownie centymetrów żeby doszło do tragedii. Udało mi się go jeszcze dogonić, bo zatrzymał się na przystanku tym koło parku, puściłem mu parę epitetów no ale gość się tylko głupio uśmiechnął. Miałem ochotę wysiąść walnąć dziada albo przynajmniej zabrać i wyrzucić kluczyki ale jechałem z żoną, dzieckiem i koleżanką. Po prostu brak słów :evil:
15300ml B Rh +


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wypisujecie przykłady, więc pytam dalej jaka jest różnica pomiędzy "pijakiem" a trzeźwym idiota ??.
Zabieranie samochodów to absurd, tak jak twierdzi Ravir i ciężko się z tym nie zgodzić.
Sprawca wypadku, zwłaszcza śmiertelnego, powinien ponieść ciężką kare BEZ WZGLĘDU na to czy był pijany czy nie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ