Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Hej a ja mam takie pytanie co do stref płatnego parkowania. Widzę, że w Tarnowie prawie wszędzie są znaki informujące, że to jest strefa płatnego parkowania itd. A co jeśli nie ma takiego znaku a ulica mieści się w strefie ograniczonej zapisem miejskiej uchwały?

Uchwała

Juz podaje konkretny przykład. Na ulicy Goldhammera na wysokosci głównego budynku PWSZ nie ma takiego znaku po prawej stronie jezdni i zdarzało mi się tam zostawiać auto, w miejscu wypłytowanym pod płotem pwsz no i wiadmomo dostałem tam mandat za brak karty parkingowej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jak nie ma znaku to Cię mogą w pędzel cmoknąć :P

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Wtedy możesz dostać mandat za parkowanie np przy zachowaniu mniejszej niż przewidziana prawem odległości od ogrodzenia - czyli mniej niż 1,5 m, lub nie zachowaniu odległości od skrzyżowania bądź przejścia dla pieszych - czyli standardowe warunki parkowania na chodniku :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

A czy nie jest tak, że w strefie zamieszkałej parkuje się tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych?


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Na Goldhammera strefy zamieszkania zapewne nie ma, chodziło o strefę płatnego parkowania. Owszem w strefie zamieszkania parkuje się tylko w wyznaczonych miejscach ale w rzeczywistości jest to niemożliwe z braku miejsc na osiedlach


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Centrum Tarnowa to teraz jeden wielki parking. Tyle się coraz częście stoi w korku, że już można śmiało mówić o parkowaniu :P


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Nie wiecie co to za akcja była dzisiaj przed południem na parkingu pod Zenitem? Na wjeździe na parking od ul. Ochronek postawiony zakaz ruchu, dwa radiowozy, pełno samochodów na ulicy, jakieś zamieszanie, ciężko było przejechać.


kilof
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 19-01-2010, 00:05

Post autor: kilof »

Dzisiaj pod aquaparkiem pewna pani zaparkowała samochód na środku drogi którą wyjeżdżają autobusy ;)


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

kilof pisze:Dzisiaj pod aquaparkiem pewna pani zaparkowała samochód na środku drogi którą wyjeżdżają autobusy ;)
nie przejmuj się, byłem na basenie z córka dokładnie w niedzielę 30 X, koło 19.30, jakiś $^&#%&$^$@%T@# postawił swojego pro czerwonego lanoska centralanie na środku wjazdu na dolny parking.. miał chłop fantazję, nie powiem !!! :)


P.S. pewnie do dziś nie jest z siebie dumny, bo mu się wietrzy (wtajemniczeni wiedzą :) )


faleQ
Archont
Posty: 747
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

kilof pisze:Dzisiaj pod aquaparkiem pewna pani zaparkowała samochód na środku drogi którą wyjeżdżają autobusy ;)
Kierowcy autobusów się takimi nie przejmują ;) Zgłaszają takie coś dyspozytorowi, a on już całą sprawę z policją ;)


kilof
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 19-01-2010, 00:05

Post autor: kilof »

Nie z policją, a ze strażą miejską ;).

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

kilof pisze:Nie z policją, a ze strażą miejską ;).
A oni jak zjedza obiad to przyjada w ciagu paru godzin ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


kilof
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 19-01-2010, 00:05

Post autor: kilof »

No jak przyjechałem tam, to samochód był już zaparkowany, a autobus zablokowany ;) Po jakiś 30 minutach przyjechali, a nie wiem o której kierowca zgłosił dyspozytorowi przeszkodę ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Pytanie chyba retoryczne: czy można parkować na ścieżce dla rowerów? ; D

Pozdrawiam KTA 11LT


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Keleos pisze:Pytanie chyba retoryczne: czy można parkować na ścieżce dla rowerów? ; D
Oczywiście, dlaczego nie skorzystać z wolnego miejsca, tyle przestrzeni ma się marnować? ;) W sobotę na Mościckiego pod orlenem parkowały dwa samochody. Tzn jeden, bo to drugie to był maluch.

ODPOWIEDZ