Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

To ja jestem następny. Nigdy nie miałem zamiaru testować szybkości mojego samochodu przed nadjeżdżającym pociągiem, parę sekund czy tam minut mnie nie zbawi, a lepiej przyjechać te 10 minut po czasie niż 30, 40 lat za wcześnie.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Ale trzeba przyznać, że inny jest poziom czujności w trakcie przejazdu na strzeżonym niż w na niestrzeżonym. W trakcie przejazdu na tym samym przejeździe kilka miesięcy temu standardowo rozglądnąłem się w prawo i następnie w lewo i jakie było moje żdziwienie jak zobaczyłem charakterystyczne 3 światła świecące w moim kierunku. Okazało się, że lokomotywa stała przy samym przejeździe i na coś sobie czekała, ale wrażenie zrobiła mocne. :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ja także zatrzymuję...


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A ja nigdy!

Podpisano: motorniczy.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Jak na przejeździe kolejowym to maszynista, albo mechanik ;)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Wiedziałem, że nie trafię, wiedziałem! ; ) Biję się w pierś... chodzi w każdym razie o "kierowcę" pociągu... oni nigdy się nie rozglądają! : )


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Oni zawsze zdążą. Zawsze ;)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Maciek
Obywatel
Posty: 58
Rejestracja: 28-08-2010, 16:50

Post autor: Maciek »

Dzisiaj po 14:00 na skrzyżowaniu Zbylitowskiej i Topolowej kolizja osobówki (KBR) z motocyklem. Z ustawienia i zniszczeń pojazdów wyglądało jakby jadący ul. Topolową i chcący skręcić w prawo na Zbylitowską samochód nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Ale oczywiście mogło być zupełnie inaczej :P


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Ja pozdrawiam madafakira, motórzyste, który wyprzedził mnie w Nowodworzu na podwójnej ciągłej i to pod górkę. Rejestracja KTA.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ale o co Ci chodzi? Przecież podwójna ciągła - to TRZECI pas dla motocykli :mrgreen:
Po za tym Ty jedziesz w ważącej ponad tonę metalowej puszcze a on nie. Jak będzie zderzenie to niech on się martwi.
Ja jak widzę, że mnie motocykl wyprzedza czy wykonuje NIEZGONY z przepisami manewr to NIE przejmuję się, nie hamuję, nie unikam, jadę spokojnie - niech wariat się martwi. Czemu mam ryzykować np. zjechanie do rowu czy nagłą ucieczkę?
Inna sprawa jak robi to zgodnie z przepisami - wtedy ustąpię, pomogę - nie mam stresu, że mnie wyprzedza.
9000 ml A Rh-


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

TomekN, gdybym w ten sposób chciał pozdrawiać każdego motocyklowego madafakę, który wyprzedził mnie w niedzielę na 130 km trasie, to pod spodem mielibyśmy spis jakichś 50 rejestracji ;) Oni najwyraźniej w kaskach mają wizjerek anulujący ciągłość linii na drodze ;)


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Mój samochód waży prawie półtorej tony, ale po co później mieć jakieś nieprzyjemności przez idiotę ;). Może nie pisałbym o tym, ale widziałem wcześniej na jakimś samochodzie naklejkę, że motocykliści są wszędzie. Moim zdaniem 3/4 "motocyklistów" to idioci, którzy zostawili mózg w domu a wzięli za to kask.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Jakiś kurier przed chwila pozdrowił motocyklistę na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Monopolowej. Pozdrowiony motocyklista leży na środku skrzyżowania obok swojej maszyny, a samochód kurierski stoi pod skosem na chodniku. Pogotowie właśnie dojeżdżało....


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Mi sie wydawało że ten motocyklista nadział sie na zielona Corsę która stała w ul. Monopolowej i miała rozbity tylny prawy bok.


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

I dobrze Ci się wydawało - Do wypadku drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Monopolową. Kobieta w wieku 55 lat, kierująca Oplem Corsa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka kierowcy motocykla Honda. W wyniku zderzenia kierujący Hondą - 23-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich - doznał złamania palucha nogi , podwichnięcia w stawie oraz wstrząśnienia mózgu. Kierujący motorem został zabrany karetką do szpitala. Kierująca Oplem była trzeźwa.
Samochód kurierski też tam stał tak jakoś dziwnie :)

ODPOWIEDZ