Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Kirk pisze:Norwida z Czerwonych Klonów i Kolejową
Ja na tym skrzyżowaniu jeśli jadę "główną" z byle jakiego kierunku zawsze włączam kierunkowskaz. Natomiast nigdy nie sygnalizuję jeśli jadę prosto z Czerwonych Klonów w Norwida i odwrotnie - niektórzy to robią co wg. mnie jest bez sensu. Dawniej, kiedy było stare malowanie pasów, samochody ustawiały się względem Czerwonych Klonów na wprost, a po remoncie nawierzchni Norwida linie są namalowane łukiem przez co "niby" jadąc na wprost niektórzy kierowcy sygnalizują skręt w lewo. Uważam też, że znak STOP od strony Norwida jest ustawiony w tamtym miejscu niepotrzebnie.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

W przepisach mamy jasno napisane, że sygnalizujemy zmianę kierunku jazdy. Czy jest tam coś napisane, że jadąc główną drogą i zmieniając kierunek ruchu na skrzyżowaniu nie sygnalizujemy?

Sygnalizacja dotyczy ZMIANY kierunku a nie "główności" :mrgreen: drogi. Figa i ja też na Czystej za Mrówką sygnalizuje SKRĘT w prawo. Bo tam skręcamy na skrzyżowaniu - a naszym psim obowiązkiem zgodnie z przepisami jest sygnalizacja.
Przy braku sygnalizacji mogę próbować wyprzedzać samochód z prawej samemu mając włączony prawy kierunek - czemu?
To proste : ja skręcam a ten przede mną jedzie PROSTO na skrzyżowaniu. A zgodnie z przepisami w takim przypadku mogę wyprzedzić pojazd z prawej. Taka też jest opinia Policji - a pytałem się chyba 5 czy 6 Policjanków.

I dla tego nalezy stosować sygnalizację - mając kamerę w samochodzie na 100% przed sądem udowodnę, że osoba przede mną chciala jechac prosto - przecież NIE sygnalizowała zamiaru skrętu Wysoki Sadzie - chciał ewidentnie jechać prosto.

Na rondzie opuszczając je ZAWSZE skrecamy w PRAWO. Zawsze, jadąc po rondzie z włączonym lewym migaczem sygnalizujemy chęć zjazdu z ronda na wysepkę na środku :mrgreen:
Czy mamy jakąkolwiek drogę na rondzie, która "odchodzi" w lewo ? Pomijam zmianę pasa ruchu. NIE nie mamy, dojeżdżając do wyjazdu z ronda zawsze skręcamy w prawo, zawsze.
A którym wyjazdem opuścimy rondo? Kierowca za nami zobaczy to gdy przed tym wyjazdem włączymy PRAWY kierunkowskaz - nie lewy - w końcu skręcamy w prawo.
Przy kilku wyjazdach i lewym kierunkowskazie ja nie wiem czy ktoś chce wyjechać drugim, trzecim czy może nastepnym - ale DOSKONALE wiem, że jak ten przede mną włączy PRAWY to na najbliższym chce zjechać z ronda.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Czy miasto jest przyjazne rowerzystom - nie wiem. Ale czy rowerzyści są przyjaźni - to już mniej. Godzina 23, AL. Jana Pawła II - jedzie rowerzysta środkiem dwupasmówki, obok ścieżka rowerowa, czy rowerowo - piesza. Rozumie możne nie jest to jakiś super standard ale jest. Do tego rowerzysta bez żadnego oświetlenia, a gdy zwrócono mu uwagę, ładnie wyciągnął środkowy palec...
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Beaver pisze: Ale czy rowerzyści są przyjaźni - to już mniej.
Na potwierdzenie słów - sobota - ok. godz. 23.15 ul. Romanowicza. Jadę sobie spokojnie, zero aut, a tu mi nagle wyskakuje z ul. Skargi dwóch rowerzystów zupełnie nie oświetlonych. Nawet nie zdążyłam się spocić...jedyne co dobre, to to, że byli rozpędzeni i zdążyli mi przemknąć przed maską.

I pozdrawiam panią, która wczoraj ok. 10. wyjeżdżała z ul. Giełdowej w Mościckiego. Jak pani już ruszyła, to trzeba było jechać, bo i tak musiałam hamować,aby pani się włączyła do ruchu, i żeby w panią nie wjechać. A tak, to sobie pani stanęła na całym prawym pasie, dobrze, że z przeciwka nic nie jechało i mogłam panią ominąć...

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

To ja w temacie pozdrowień:

Pozdrawiam Pana Włodka z Domu Ogrodnika w Zbylitowskiej Górze, jeżdżącego na co dzień Fiatem 125p, a także Panią Krystynę z Mościckiej Biedronki oraz Pana Grzegorza z Al. Capone na zajezdni przy ZAT.

Do tego pozdrowienia ślę, wszystkim których rejestracje kończą się parzystą cyfrą i oczywiście winszuję tym, których suma cyfr na tablicy rejestracyjnej jest mniejsza niż 18,5.


:)


Pozdrawiam


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

A również pozdrawiam :P załapałem się do tych z ostatniej linijki :)
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

ooo to pan Włodek zmienił samochód?

pozdrawiam pana w Clio RKR coś tam, który zabronił mi przepuścić samochody czekające na Elektrycznej (Spokojnej?) pod cmentarzem, a skręcające do Krzyża - kiedy jechałem od Shella z góry - niestety jestem złośliwy i jeszcze przy stacji benzynowej i na skrzyżowaniu z Piaskową też byłem miły...


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: GregTrN »

Tymczasem jeśli ktoś zagubił tablice rejestracyjną w okolicach Carrefoura na Bloniach to leży sobie takowa na przystanku pod tymże sklepem. Numery rej. (chyba ! jeśli dobrze pamiętam) KT 46194

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Wczoraj zgięta na pół tablica rejestracyjna leżała na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Słonecznej. Początek KT. Jakaś plaga chyba :D


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

odpadają od upałów


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

Dzwon w Niedomicach. Pani wjechała pani w kufer. 2 wozy straży , policja i 2 karetki były. Ruch w tej chwili jeszcze wahadłowy.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 758
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Ja bardzo przepraszam pana w bordowym peugeocie 206 któremu dziś na Garbarskiej zajechałam drogę. Biję się w pierś, ale zupełnie pana nie zauważyłam.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

nie wiem czy ktoś pamięta jeszcze Usenet ale możeby tak wprowadzić u nas na forum instytucję pręgierza?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Możesz naświetlić na czym polega? Bo nigdy nie korzystałem.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

eee... Usenet to grupy dyskusyjne - taki praprzodek dzisiejszych forów internetowych tylko mechanizm bardziej podobny w użytkowaniu do poczty elektronicznej, miało toto swoje własne protokoły i sieć serwerów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Usenet
W Polsce bardzo popularną grupą był* pl.pregierz, na którym się piętnowało (a czasem także wazelinowało) choć co i choć kogo :)
http://pregierz.is.evil.pl/
i próbki (chociaż w interfejsie webowym tego się po prostu nie da :/ ) http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,48200. ... l.pregierz

--
* - jeszcze trochę nawet jest ale Usenet generalnie umiera.

Przepraszam za OT, można ewentualnie wywalić
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ