Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Bernardyńska - Plac pod Dębęm :

Idziemy Wałową, przekraczmy Kretą - tam przejście jest - następnie idziemy aż pod klasztor Bernardynów, gdzie mamy oznaczone przejście i na drugą stronę. I jesteśmy pod TOP'em 8000 - legalnie i przez przejście dla pieszych :mrgreen:

Przypadki wtargnięcia przez pieszych pod nadjeżdżający samochów sa bardzo częste - podobnie jak przechodzenie w miejscach nie dozwolonych. To nie sa teoretyczne przypadki.
Na dodatek piesi mają głęboko w du... wszystko i nie zwracją uwagi na nic. Sam widze non-stop przebiegających Krakowską na wyskokości fontanny Ukladu Słonecznego - a mamy tam łącznie 4 - 5 pasów a i przejścia daleko nie są.
Na słoneczniej tez wielui przechodzi "wspinając" się przez barierki.

Jestem zwolennikiem sprawiedliwości - skoro rząda sie od kierowców pierszeństa na przjeściu i przestrzegania przepisów - to piesi tez powninni byc surowo karani.
9000 ml A Rh-


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Mnie to się marzy zamknięcie ścisłego centrum dla samochodów.
Tyłek mi póki co do fotela samochodowego nie przyrósl, zdecydowanie szybciej i przyjemniej w centrum miasta przemieszczę się piechotą i/lub autobusem - z korzyścią dla siebie, środowiska i innych :P
Ale jak ktoś do samochodu przyrósl - nie ma rady; rozumiem jazdę gdzieś dalej, na obrzeża miasta - ale znam wielu/wiele takich, którzy po centrum jeżdżą z uporem maniaka, stojąc głównie w korkach, narażając się na 'madafaczenie' i narzekając. I pożywkę dając dla tegoż wątku :)
Nie mówię tu o sytuacjach koniecznych - typu ktoś chory, mały dzieciak, cięzkie zakupy, fatalna pogoda, grudzień-mróz-godzina piąta rano - ale naprawdę, większośc tych jeżdżacych to auto z jednym człowiekiem w środku, który ma coś do załatwienia dwie ulice dalej. Piechotą/rowerem dotarłby dwa razy szybciej.

>>> Jestem zwolennikiem sprawiedliwości - skoro rząda sie od kierowców pierszeństa na przjeściu i przestrzegania przepisów - to piesi tez powninni byc surowo karani.>>>

Jestem zwolenniczką sprawiedliwości - skoro "rząda" się od wszystkich 'urzytkownikuw' poprawnego pisania 'postuw' - to ci 'któży' tego nie przestrzegają powinni być surowo karani

:P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

W takim razie Zacznij od Siebie : nie ma rady; rozumiem - powinien być chyba przecinek? Prawda? Więc jaką Sobie karę Wymyślisz? Wytykając innym błedy powinniśmy sami pisać absolutnie bezbłędnie. :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

@TomekMKM: tak szczerze mówiąc, to dyskusja była na temat tego czy kierowca jadąc skrzyżowaniem Szeroka/Lwowska faktycznie nie ma "żadnego" sygnału, że pieszy może wejść na ulicę... ja stwierdziłem, że ma - reszta nazywa to farmazonami. Wnioski wysuń sam.


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> nie ma rady; rozumiem - powinien być chyba przecinek? Prawda? >>>

Teraz już mi nie jest do śmiechu.
Nie, nie miało być przecinka - miał być właśnie ten znak: ";".
Jeśli go nie znasz i nie rozumiesz - przykro mi.
A najbardziej obawiam się tego, że jeśli zasady ruchu drogowego traktujesz z równą lekkością, co zasady poprawnej pisowni - to chrońcie mnie bogowie przed spotkaniem cię na drodze.

:roll:


Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Klipa201 »

Dzisiaj kolo 13 na krzyżówce Norwida/Czerwona karambol , trzy auta . Ja bylem uczestnikiem tego nie fartownego zdarzenia. Typowe najechanie , zatrzymałem sie bo jakas baba w Avensis skrecala w lewo z czerwonej na pasie do jazdy na wprost i Merceders ciezarowy z HDS najechal na Fiata Palio kombi a ten na mnie. Niestety gość z Palio pojechal do szpitala , auto sie zapalilo. Momentalnie karetka i straz za to plus . Ogolnie bardzo niebezpieczne skrzyzowanie , dzis sie o tym dowiedzialem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30-07-2012, 19:07 przez Klipa201, łącznie zmieniany 1 raz.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Po 16 na samym szczycie nowego wiaduktu nad autostradą też najechanie. W sumie 3 pojazdy potłuczone lekko.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Klipa201 pisze:stanołem
sorry że nad tym postem stanołem ale włosy dęba stajom

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Klipa201 pisze:na krzyżówce Norwida/Czerwona
Na tym skrzyżowaniu przynajmniej 50% kierowców nie używa kierunkowskazu

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Na moście przed Brzozówką jedno najechanie, o którym halford powyżej (chyba opel z Łodzi został tam na dłużej z dobrze zagniecionym tyłkiem), kawałek dalej, na granicy miasta to. Szczególnie szkoda fordzika, bo chyba niedawno rejestrowany...
Załączniki
st³uczka.jpg
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Dzisiaj na ulicy Lwowskiej x Starodąbrowskiego (?) ,na parkingu przy placu stało dosyć zadymione auto, bodajże Renault stare, z auta wydobywał się już siwy dym a kierowca, latał z gaśnicą.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Winter pisze:Starodąbrowskiego
Ulica Starodąbrowska. I ulica Nowodąbrowska. Obydwie prowadzą na Dąbrowę Tarnowską.

Ale jest też ulica Starowolskiego :P
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Tylko że Starowolskiego nie krzyżuje się z Lwowską, ale masz rację Ad, faktycznie taka jest ;) Uznajmy, że chodzi jednak o Starodąbrowską, bo to ona krzyżuje się z Lwowską, a obok jest duży parking ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

TomekMKM, Ja tylko nawiązałem do znanego żartu p. Dańca: "Ulica Rolnicza... kim do cholery był ten Rolnicz???"
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

I słynni radzieccy uczeni: Parkow, Topolow i wielu innych, od imion których ulice mają swoje nazwy w Tarnowie. :)

ODPOWIEDZ