Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Przepraszam, mój błąd - faktycznie, miała być 17, a nie 16.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

A jakbyście zobaczyli jak dzisiaj na rondzie "tymczasowym" pojechał kierujący jednym z samochodów, notabene na blachach KDA - mnie to aż ciarki przeszły.


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Nie trzymaj nas w napięciu, opowiedz nam o tym !

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

TomekMKM pisze:A jakbyście zobaczyli jak dzisiaj na rondzie "tymczasowym" pojechał kierujący jednym z samochodów, notabene na blachach KDA - mnie to aż ciarki przeszły.
Jeżdżę przez to rondo przynajmniej dwa razy dziennie i niestety chyba niczym mnie nie zaskoczysz :D nie mniej chętnie poczytam.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Cubaza
Rhetor
Posty: 3796
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

TomekMKM pisze:A jakbyście zobaczyli jak dzisiaj na rondzie "tymczasowym" pojechał kierujący jednym z samochodów, notabene na blachach KDA - mnie to aż ciarki przeszły.
Fajnie, można sobie kolejnego posta napisać z odpowiedzią :) Jeee :P
A tak na serio to tak jak innych, mnie już tam nic nie zdziwi. Ja mogę przejechać przez to rondo, ale zawsze mam rękę na klaksonie. I może ze dwa razy udało mi się zjechać bez użycia go:-/

Awatar użytkownika

marcin11
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 17-02-2010, 12:11
Lokalizacja: 50"N 21"E

Post autor: marcin11 »

Cubaza pisze: Ja mogę przejechać przez to rondo, ale zawsze mam rękę na klaksonie.
:lol: :lol: :lol: myślałem że tylko ja tak wjeżdżam przygotowany na rondo.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja jeżdżę po tym rondzie bezstresowo ; )

Podczas egzaminu na prawo jazdy przejechałem sobie z prawego pasa na wprost (całkiem, przejeżdżając na środkowy i z powrotem na zewnętrzny)... ale rondo było puściuteńkie i dlatego podświadomość nakazała jechać jak najprościej, byle skutecznie ; DD

Uprzedzę pytania: nie, nie zdałem za 1szym razem -,-

Natomiast widziałem już na rondzie (tym niżej, przy Mickiewicza) KDA jadącego w przeciwnym kierunku ; P

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No to powiem Wam. Kierujący jechał od ronda Mickiewicza-Starodąbrowska i zajął prawy pas. Pojechał z niego prosto, ale zaraz zmienił pas na wewnętrzny, zajeżdżając przy okazji drogę innemu samochodowi. Wprawdzie temu KDA wyjechał inny samochód lekko z boku (jakieś 10 cm jego przodu zawadzało o rondo i czekał), jednak zamiast go otrąbić to od razu zmienił pas, aż cud, że ten co jechał wewnętrznym zachowywał szczególną ostrożność.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

eeee to standard, mi najbardziej się podoba jak takie KDA jadące od parku lewym pasem najpierw przed rondem spycha kogoś jadąc prosto na prawy pas, by potem na rondzie zaskoczyć innego kierowce skręcając z tego prawego w lewo. Na koniec na 2 pasmówce w stronę Gemini zawsze można jeszcze kogoś (lub tego samego kierowce co na rondzie - ja tak miałem) zepchnąć z lewego pasa na przeciwny...

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Ok. 00:40 dzwonecek na skrzyżowaniu Mościckiego i Szkotnik - klasyczne wyjechanie, stoją (chyba) VW Polo z przestawionym przednim kółkiem i szkodami na błotniku i Honda Prelude ze zdefasonowanym pyszczkiem. Szkód w ludziach raczej na pewno brak ale tak przy okazji mnie zastanawia, dlaczego w środku nocy na wszystkich nie-całkiem-najgłówniejszych skrzyżowaniach (w tym i na tym pod Maksem, gdzie dzwonili) sygnalizacja powyłączana ale za to np. przejścia dla pieszych na Lwowskiej i na Słonecznej regulują ruch z uporem godnym lepszej sprawy
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

maup pisze:Ok. 00:40 dzwonecek na skrzyżowaniu Mościckiego i Szkotnik - klasyczne wyjechanie, stoją (chyba) VW Polo z przestawionym przednim kółkiem i szkodami na błotniku i Honda Prelude ze zdefasonowanym pyszczkiem. Szkód w ludziach raczej na pewno brak ale tak przy okazji mnie zastanawia, dlaczego w środku nocy na wszystkich nie-całkiem-najgłówniejszych skrzyżowaniach (w tym i na tym pod Maksem, gdzie dzwonili) sygnalizacja powyłączana ale za to np. przejścia dla pieszych na Lwowskiej i na Słonecznej regulują ruch z uporem godnym lepszej sprawy
Dzwon był podczas gdy sygnalizacja była jeszcze włączona(tuż przed 23). Możliwe także, że tuż przed dzwonem sygnalizacja się wyłączyła i dlatego kobieta w polo wyjechała pod preludkę. W każdym razie znajomi jechali na dwa auta(preludka z tyłu) w 20m odstępie...Ci w preludzie jechali na zielonym i nie zauważyli, żeby sygnalizacja się przełączyła na migające żółte, ale jak wyszli z auta po uderzeniu to światła już były wyłączone.... Myślę, że ta opcja ze zmianą trybu tuż przed dzwonem jest możliwe, mogło babę to zmylić....

W każdym razie kobieta podobno na początku nic nie mówiła, a po chwili przyszła z jakimiś znajomymi, którzy zaczęli twierdzić, że to ona miała zielone ! ;) Że niby ich tam obok wysadzała i wszystko widzieli... Po chwili kobieta zaczęła gadać, że się źle czuje i się położyła i ostatecznie odjechała karetką do szpitala. Policjanci przyczepiali się do samochodu(prelude), że jest zbyt sportowy i generalnie zachowywali się jakby młody wiek i rodzaj samochodu przesądzały winę mimo, że wszystko wskazuje na to, że jechali na zielonym lub z pierwszeństwem. W dodatku prowadzącemu prelude zostało zabrane prawko do rozprawy sądowej ! takie traktowanie ludzi to dla mnie porażka

Głupiej babie w polo się pewnie zaświeciło migające żółte i pomyślała, że zmienia jej się z czerwonego na zielone noi wyjechała.... A teraz jeszcze robi lipę młodemu i szopkę z karetką i szpitalem.

Swoją drogą... wie ktoś czy są jakieś kamery uchwytujące to skrzyżowanie? Byłoby to na pewno pomocne na rozprawie w sądzie... Patrzyłem przy maxie i kredyt banku ale wydaję mi się, że żadna z tych kamer skrzyżowania nie uchwyci..

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Witajcie!
jakiś przypadek z ciężarówką (lub ciężarówkami) w rejonie skrzyżowania Błonie - Spokojna - Nowodąbrowska; około 14stej na przystanku pod "majstrem" wielka wywrotka zaparkowana a asyście radiowozu - nie wyglądała na "zmiętą" natomiast cały przód jakby olejem zalany ... na Spokojnej zaraz poniżej skrzyżowania wozy strażackie zaparkowały i światełkami sobie błyskały;
flyfly pisze:W dodatku prowadzącemu prelude zostało zabrane prawko do rozprawy sądowej ! takie traktowanie ludzi to dla mnie porażka
Głupiej babie w polo się pewnie zaświeciło migające żółte i pomyślała, że zmienia jej się z czerwonego na zielone noi wyjechała....
znasz kobietę, że twierdzisz że głupia czy świadkiem kolizji byłeś ???
Co do zatrzymania prawa jazdy - pokwitowanie koleżka dostał od policjanta ? a nie jest tam wpisane przypadkiem za "jaki paragraf" - bo dopuszczonych prawem powodów zatrzymania prawa jazdy jest raptem kilka - i raczej z powodu młodego wieku ani nawet domniemań o winie lub jej braku przy kolizji raczej prawo jazdy zatrzymane nie zostało.
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

dzisiaj jakiś konkretny dzwon na Jana Pawła II ok godz 16, 17 nie wiem co dokładnie ale widziałem tylko jednego mocno zniszczonego TIR-a którego straż akurat pakowała do holowania, korek na Jana Pawła olbrzymi

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

sylw3st3r pisze:dzisiaj jakiś konkretny dzwon na Jana Pawła II ok godz 16, 17 nie wiem co dokładnie ale widziałem tylko jednego mocno zniszczonego TIR-a którego straż akurat pakowała do holowania, korek na Jana Pawła olbrzymi
Widziałem jak wóz ratownictwa drogowo-technicznego wyjeżdżał z jednostki na Klikowskiej i pojechał na rondzie w kierunku Słowackiego.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

flyfly pisze:
Głupiej babie w polo się pewnie zaświeciło migające żółte i pomyślała, że zmienia jej się z czerwonego na zielone noi wyjechała.... A teraz jeszcze robi lipę młodemu i szopkę z karetką i szpitalem.
Byłeś, widziałeś? Jak nie to co oskarżasz...
flyfly pisze: Swoją drogą... wie ktoś czy są jakieś kamery uchwytujące to skrzyżowanie? Byłoby to na pewno pomocne na rozprawie w sądzie... Patrzyłem przy maxie i kredyt banku ale wydaję mi się, że żadna z tych kamer skrzyżowania nie uchwyci..
Z Policji jesteś? Strona w sprawie? Czy prywatne śledztwo?

ODPOWIEDZ