Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Blick »

Ale ten parking jest zamykany codziennie w godzinach zamknięcia sklepu i to już od dawna.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: defekator »

Mała stłuczka przy Simply na Jana Pawła koło 16:15. Kierowca na prawym pasie zatrzymał się aby puścić pieszą na przejściu. Jadący zbyt szybko lewym pasem biały samochód zaczął ostro hamować, bo piesza już była w połowie pasów, w tyłek wjechał mu samochód jadący za nim. Nic poważnego się nie stało, tak na oko to lekko obity zderzak, ale niewiele brakowało. Zastanawia mnie co mają w głowie ludzie pędzący o tej porze dnia, przy na prawdę kiepskiej widoczności lewym pasem, mimo, że widzą że jest przejście i na prawym pasie zatrzymuje się auto. Obserwowałem całą sytuację z wyjazdu z marketu i naprawdę niewiele więcej tutaj było trzeba aby ta kobieta została potrącona.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

defekator pisze:Zastanawia mnie co mają w głowie ludzie pędzący o tej porze dnia, przy na prawdę kiepskiej widoczności lewym pasem, mimo, że widzą że jest przejście i na prawym pasie zatrzymuje się auto. Obserwowałem całą sytuację z wyjazdu z marketu i naprawdę niewiele więcej tutaj było trzeba aby ta kobieta została potrącona.
Wina pieszej. Po co właziła?


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Boruta »

Defekator, myślisz, że oni widzą przejście, pieszych i znaki o tym mówiące? Gdyby im po chwili zadać pytanie dlaczego wyprzedzali na przejściu, dlaczego narazili pieszych to byśmy zobaczyli zdziwione tępe twarze debili nie rozumiejących o co nam chodzi. Jakie przejście? Jacy piesi? Oni zapierd*lają i nie mają czasu na głupoty. Zresztą wystarczy zobaczyć pierwszy lepszy program o pracy policji drogowej.
Przy okazji polecam ostatni odcinek "Jedź bezpiecznie" i temat wpuszczania pieszych na przejście. Do kretynów i tak nie dotrze, oni właśnie gdzieś zapierd*lają i nie poświęcą kilku cennych minut swego wspaniałego życia na takie bzdury. https://www.youtube.com/watch?v=3iCUfrKQhnw" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps. Jak już ten temat poruszyliśmy, pozdrowienia dla buraka z Toyoty Avensis KT80002, on też miał tyle ważnych spraw na głowie, że nie zauważył, że wpuszczam pieszego na przejście i prawie przejechał mu po palcach :-/


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Kulfon »

dropszot pisze:
defekator pisze:Zastanawia mnie co mają w głowie ludzie pędzący o tej porze dnia, przy na prawdę kiepskiej widoczności lewym pasem, mimo, że widzą że jest przejście i na prawym pasie zatrzymuje się auto.
Wina pieszej. Po co właziła?
Za taką odpowiedź -stwierdzenie powinieneś mieć z miejsca prawo jazdy odebrane .
Żeby nie było dużo jeżdżę ale też dużo chodzę ale to co wyrabiają niektórzy to zgroza jak widać takich dropszotów nadal nie brakuje .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

Niektórzy nie zrozumieliby ironii nawet gdyby ich kopnęła w dupę.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

Kulfon pisze:Za taką odpowiedź -stwierdzenie powinieneś mieć z miejsca prawo jazdy odebrane .
Co za czasy nadeszły, przez internet chcą odbierać prawo jazdy.
Cubaza pisze:Niektórzy nie zrozumieliby ironii nawet gdyby ich kopnęła w dupę.
8) 8)


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Kulfon »

Na szczęście mamy jasnowidza któremu wszystko kojarzy się z dupą ....idź chłopie do polityki oni tam takich potrzebują będziesz tłumaczył że białe to czarne .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

Kulfon pisze:idź chłopie do polityki oni tam takich potrzebują będziesz tłumaczył że białe to czarne .
Widzę, że kolega coś nie w sosie.
Jakiś taki dziwnie spięty.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

I jak, to się ma teraz do sytuacji w której kobieta nie zdała prawka, bo zatrzymała się przed przejściem aby przepuścić pieszego, a sąd podtrzymał decyzję egzaminatora?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Roberto »

sotiv pisze:I jak, to się ma teraz do sytuacji w której kobieta nie zdała prawka, bo zatrzymała się przed przejściem aby przepuścić pieszego, a sąd podtrzymał decyzję egzaminatora?
Nijak, bo sytuacja oblania egzaminu wyglądała inaczej niż opisana w tym wątku.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

Z tego co kojarzę, to zatrzymała się by przepuścić pieszego (czyli zrobiła źle). Tutaj, kierowca też nie powinien się zatrzymać (nie mam na myśli, tego co hamował z piskiem) przed przejściem i przepuszczać pieszej (o ile nie była już na pasach, tego chyba nie wiemy) więc też zrobił źle doprowadzając do niebezpiecznej sytuacji.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Roberto »

Tamta zatrzymała się niepotrzebnie bo na przejściu pieszego nie było, tutaj "piesza już była w połowie pasów". To bardzo duża różnica.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

A ja głupi, cały czas myślałem, że jak pieszy stoi przy przejściu, to mam umożliwić mu przejście, czyli zatrzymać się. A tu wychodzi na to, że jak nie postawi nogi na jezdni, to sobie może tak stać i stać.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: halford »

sotiv pisze:A ja głupi, cały czas myślałem, że jak pieszy stoi przy przejściu, to mam umożliwić mu przejście, czyli zatrzymać się. A tu wychodzi na to, że jak nie postawi nogi na jezdni, to sobie może tak stać i stać.
Chyb a nie do końca. W PoRD przepisy są niejednoznaczne. Tutaj dobrze to opisali:

http://strefapiesza.blox.pl/2012/05/Gdy ... zdnie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3150 A Rh+

ODPOWIEDZ