Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Tak w ogóle zjazd z obwodnicy w kierunku Rzeszowa to jakaś porażka... Zawsze mnie to tam denerwowało... Dość że jest wąski to jeszcze do tego krótki, tyle dobrze że tam aż takiego ruchu nie ma strasznego to da się wjechać w innym wypadku wylądujemy pod Merkury Market ...
Chyba jedyny zjazd jaki widziałem z tak krótkim pasem do możliwości włączenia się gdy jedzie kilka aut lub "TIRów" to nie idzie wjechać trzeba się zatrzymać...

Popularne również jest zawracanie przez wszelkiej maści pojazdy przy ?Grosarze?
I standardowe co w mieście jeszcze da radę ogarnąć bo są mniejsze prędkości, to pierw hamować z 90km/h do 30km/h później kierunkowskaz do 0 i skręcamy sobie :)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Roberto »

Jan Kowalski pisze:Ale za to mamy pomiar odcinkowy na obwodnicy.
Ten wypadek był prawie dokładnie przed fotoradarem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Te fotoradary są mało widoczne. Ostatnio sam, mając świadomość, że on tam jest, przekroczyłem delikatnie i czekam teraz żeby się dowiedzieć jak dużą ma tolerancję. Odcinkówka ma tutaj mocną przewagę.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ad2222 »

Na pewno min. 10kmh, nie więcej niż 20.
Przypomnij sobie jeszcze jak szybko jechałeś wg wskazań twojego licznika, bo ten zwykle kłamie na plus - czyli pokazując 100 de facto wleczemy się jakieś 95kmh. Czyli jak przy ograniczeniu do 60 jechałeś 72, to powinien Cię puścić.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Roberto »

Jan Kowalski pisze:Te fotoradary są mało widoczne. Ostatnio sam, mając świadomość, że on tam jest, przekroczyłem delikatnie i czekam teraz żeby się dowiedzieć jak dużą ma tolerancję. Odcinkówka ma tutaj mocną przewagę.
Hm, fotoradar oprócz znaku ostrzegającego sam w sobie rzuca się w oczy ze względu na kolor skrzynki, podczas gdy pomiar odcinkowy to poza znakiem zwykła kamera 'przemysłowa', więc jak dla mnie to właśnie fotoradary mają pod względem widoczności mocną przewagę. Na obwodnicy nie raz mija mnie (szczególnie na obcych blachach) jakiś dyzio marzyciel który długą prostą zauważył, ale poprzedzających ją znaków o pomiarze to już nie.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

To mniej więcej takie przekroczenie było. Na ogół przy radarze przejeżdżam z maksymalnie dozwoloną, a wtedy się zagapiłem. Ale to nieważne. Fotoradary powinny mieć przede wszystkim działanie prewencyjne, zatem ich widoczność i oznakowanie powinno powodować ograniczenie zapędów. Możliwe, że to moje subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, ze te dwa radary na drodze z Pilzna są mało widoczne. Chętnie usłyszę opinię innych, a sam również się temu przyjrzę w najbliższym czasie.

edit:
Te kamery na odcinkowym też są żółte i na ogół mają większe tablice informacyjne wcześniej z opisem na jakiej długości jest pomiar. Poza tym są one jeszcze taką rzadkością, że rzucają się w oczy jako nowość.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Rodowity »

chodzi Ci o ten fotoradar w Pogórskiej Woli jadąc w strone Tarnowa? tam jest przejście dla pieszych i fotoradar zlewa się z innymi znakami tam i fakt, tak sobie go widać


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

jeżdżę starą "4" przynajmniej raz w tygodniu, wiem gdzie jest każdy fotoradar , jeżdżę bezpiecznie i staram się stosować do przepisów, ale nie powiem nie raz zdarzyło mi się zapomnieć chociaż znak widziałem i przy ograniczeniu 70km/h przejeżdżałem ok 80-85km/h jeszcze żaden mandat nie przyszedł w szczególności że sprawdzałem nie raz w różnych autach jest przekłamanie na plus 3-8km/h z tym co jest na prawdę z tym co jest na prędkościomierzu więc spokojnie

ale nie raz byłem zdziwiony jak w pogórskiej woli? zaraz za fotoradarem stała policja i łapała na radar :P


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

W Jadownikach na starej czwórce i po drugiej stronie Brzeska gdzie jest fotoradar to też tak często robią. Radar swoje a oni łapią kilka metrów za nim ;)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Ludzie z natury rzeczy zwalniają przed fotoradarem, a zaraz za nim wracają do.. wcześniejszej prędkości. Więc sposób z suszarką perfidny, ale skuteczny. Jeśli chodzi o fotoradar za Gutem, to jest znak, a potem łuk i las znaków zza których wychyla się fotoradar :) Można przegapić. Poza tym on obstawia przejście, a ciut wcześniej jest niebezpieczne skrzyżowanie, które też by można było objąć.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

aaee pisze:ale nie raz byłem zdziwiony jak w pogórskiej woli? zaraz za fotoradarem stała policja i łapała na radar :P
Popieram takie akcje. Celem działania fotoradarów jest poprawa bezpieczeństwa, a kierowcy zapominają, że zachowywać zasady bezpieczeństwa należy wszędzie a nie tylko tam, gdzie jest się obserwowanym.
Jan Kowalski pisze:Ludzie z natury rzeczy zwalniają przed fotoradarem, a zaraz za nim wracają do.. wcześniejszej prędkości.
Mało tego. Wielu agresywnie przyspiesza i ryzykowanie wyprzedza, żeby "nadrobić stracony czas" na monitorowanym odcinku.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Wczorajszy wypadek na A4 koło 16 między tarnowskimi węzłami (zaraz za Mościcami), wygląda, że trochę popadało i efekt śliskiej nawierzchni.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y_Vjz9ksykM[/youtube]

Oraz taka malutka perełka, którą nagrałem dziś rano :)
Jakość marna, ale widać o co chodzi.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LnpL6Jqr6QQ[/youtube]


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: bart11 »

pewnie chciał wymusić odszkodowanie :P
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IhjE8Y8EcH8[/youtube]


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sylw3st3r »

ktoś wie co się jakąś godzinę temu działo na Al. Jana Pawła II na wysokości grosaru? przez chwile droga była zablokowana auta jechały przez stację a później dużo policji kręciło się po.osiedlach?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

W nocy gdzieś na terenie Tarnowa rowerzysta, którego próbowała zatrzymać Policja, ugodził jednego z funkcjonariuszy nożem. To mogłoby być to, ale pewny nie jestem.

ODPOWIEDZ