Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: pilips1982 »

Dla ścisłości, mamy ścieżkę rowerową z nawierzchnią bitumiczną - wzdłuż "północnej obwodnicy, od Mościckiego do Klikowskiej. Jedną, ale mamy ;)


pawel.n
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 18-02-2016, 14:14

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: pawel.n »

pilips1982 pisze:Dla ścisłości, mamy ścieżkę rowerową z nawierzchnią bitumiczną - wzdłuż "północnej obwodnicy, od Mościckiego do Klikowskiej. Jedną, ale mamy ;)
No tak, jest. Z czego jej stan myślę, że jest w granicy mocnej oceny dostatecznej, długość około 3 km z ponad 53 km (!) w całym Tarnowie przy łącznej długości wszystkich dróg wynoszącej 349 km (!). O i jeszcze kawałeczek od skrzyżowania ulicy Jana Pawła II i Błonie do osiedla Zielonego... to naprawdę jest tragedia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

Ścieżka rowerowa o której mowa to przy ul. Wyszyńskiego, ok 2,1 km

https://www.google.pl/maps/@50.0224126, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;

ma ok 20 lat i jest jeszcze w miarę dobrym stanie, w porównaniu ze ścieżkami z kostki. Oczywiście wymagałaby doraźnego zadbania- przynajmniej oczyszczenia skrajni która przez lata trochę naszła na asfalt.

W zasadzie wszystkie "ścieżki rowerowe" są w FATALNYM stanie. Mają wiele zapadnięć i wypukleń,itp. Ktoś kto po danym odcinku jeździ w miarę często to zna niedogodne miejsca i wie jak je ominąć. Gorzej z kimś kto pojawia się w danym miejscu sporadycznie i nie wie co na niego się czai. Dlatego myślę, że na obecną chwilę bardzo dobrym pomysłem, jest oznaczenie niebezpiecznych miejsc ku przestrodze dla innych. Przykładem jest dwa miejsca przy Azotach- ul. Kwiatkowskiego. Jednocześnie, oznaczanie tych niebezpiecznych miejsc, być dla UM- co i gdzie należy poprawić.
Załączniki
Obraz 058.jpg
Obraz 058.jpg (1.06 MiB) Przejrzano 9248 razy
Obraz 057.jpg
Obraz 057.jpg (1.06 MiB) Przejrzano 9248 razy

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

Rowerzyści protestują przeciwko kiepskim ścieżkom dla cyklistów w Tarnowie. Jaskrawo różową farbą oznaczyli w nich największe nierówności. Napisy pojawiły się m.in. w ciągu pieszo-rowerowym przy ul. Mościckiego.
http://rdn.pl/?p=117576" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

I BARDZO DOBRZE :!: :!: :!: wreszcie ktoś się odwazył do tego, co pisałem 20 listopada 2016, że należy takie miejsca oznaczać. Będzie to wyznacznik tego czy Miasto interesuje się sprawami rowerowymi czy tylko opowiada co zrobią, ale również oznzczać to będzie miejsca niebezpieczne, gdzie należy szczególnie uważać. Mam nadzieję, że "pojawi się więcej takich miejsc :!:


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Cubaza »

....
I to są aktywiści, oni walczą o swoje, bardzo dobrze... A kiedy ktoś namaluje coś na murze to jest wandalem, debilem itp....

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: maup »

@Cubaza, z całym szacunkiem jest subtelna róznica w malunkach na murze i malunkach na chodniku czy ścieżce. choćby taka, że zdecydowanie mniejsza ilość osób, rowerów, wózków etc. jeździ czy chodzi po murach niż po chodnikach.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Cubaza »

Dla mnie to taki sam wandalizm :) Nie ważna jest powierzchnia. Ważne jest, że dalej to jest malunek nielegalny.
Tyle, że tutaj jest jeszcze dorobiony płaszczyk heroizmu, walki o swoje, pokazania problemów, bycia aktywistą bo nic inaczej nie dało się zrobić.
Nie rozumiem za to argumentu, ze zdecydowanie mniejsza ilość osób chodzi po murach.. Ani chodnik ani mur nie służy do tego żeby po nim malować farbą w sprayu, która nie zejdzie.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: szopen »

Cubaza, porównywanie "hawudepe" na murze do oznakowania jaskrawą farbą miejsc, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla rowerzystów jest z deka bezsensowne... :roll:
Mnie też boli to, że ktoś musiał oszpecić nawierzchnię. O stan chodników, dróg rowerowych powinno troszczyć się miasto, ale w wywiadzie dla RK Roman wyraźnie przyklasnął rowerzyście którzy wzięli "lakier w spreju (wtf??)" i oznaczyli niebezpieczne miejsca i dzięki temu ktoś być może uniknął wypadku...

Tarnów nie jest dużym miastem, jak dla mnie na "dobry początek" wystarczyłyby dwie ścieżki: północ-południe i wschód-zachód, które byłyby odpowiednio oznakowane, pokryte odpowiednią nawierzchnią i w sposób nie budzący wątpliwości odseparowane od ruchu pieszych.

Co do "oznakowanych farbą" ścieżek w Mościcach. Dla mnie wstyd i hańba, mamy rzeszę pracowników dojeżdżających rowerami na Azoty (są i tacy, którzy jeżdżą tam rowerem przez cały rok), są Tarnowianie wybierający się na plażę na Dunajcem w Ostrowie czy rowerzyści, którzy zamierzają kontynuować swoją wycieczkę po Velo Dunajec. Jak dla mnie wygodne połączenie rowerowe Centrum z Mościcami powinno być priorytetem - tutaj wracamy do mojej propozycji stworzenia porządnej ścieżki "wschód-zachód".

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Jan Kowalski »

To są jaja dopiero.

Mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego, Niedomic i Ilkowic są oburzeni faktem, że pomimo tak zaawansowanego remontu drogi wojewódzkiej nie doczekają się chodników i ścieżki rowerowej.

„W pierwotnej koncepcji przebudowy drogi ujęto zarówno prace związane z pasem jezdnym, budową chodnika, ciągów pieszo- jezdnych, przepustów drogowych i związanych z tym odwodnieniem drogi. Rozwiązania ujęte w koncepcji w kładły szczególny nacisk na bezpieczeństwo pieszych w obrębie pasa drogowego.” Według Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który jest odpowiedzialny za wykonywane prace zabrakło na ten cel pieniędzy ponieważ wycofano środki w wysokości 35 mln złotych z programu Polska Wschodnia.

Co w takim razie z bezpieczeństwem pieszych? Wygląda na to, że w związku z tym, że zabrakło nie jest ono już tak ważne, jak zapewniano wcześniej.


http://tarnow.net.pl/articles/s/i/22730 ... 5-oburzeni" onclick="window.open(this.href);return false;!
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

PRZECIEK CZY ZBIEG OKOLICZNOŚCI :?:

Chcąc sprawdzić czy UM podjął jakieś dzłania po ostatnich interwencjach rowerzystów w mediach, dotyczacych ścizek rowerowych, umówiłem się na środę (10.05.2017), z redaktorem RDN.
W poniedziałek (08.05), zauwazyłem pracowników firmy PUK, którzy poprawiali zapadnięte kostki na ścieżce przy ul Kwiatkowskiego(południowa strona), od ul. ks. Indyka aż za most na Białej a we wtorek (09.05), po godz 22 natknąłem się na moście na rzece Biała (u. Kwiatkowskiego), na czysczarkę, czyszczącą obie strony mostu gdzie przebiega sciezka rowerowa.
Nasuwa sie więc pytanie z tytułu, "przeciek czy zbieg okoliczności ?".
Załączniki
Obraz 148-1.jpg
Obraz 148-1.jpg (901.24 KiB) Przejrzano 8542 razy
Obraz 145-1.jpg
Obraz 145-1.jpg (520.29 KiB) Przejrzano 8542 razy


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: sotiv »

I masz Ci los. Narobiło się tyle szumu o niebezpieczne ścieżki rowerowe i dziś żeby było bezpieczniej, chłopaki (chyba na praktykach) w Mościcach na chodniku na wysokości Azotów po południowej stronie zamalowywali pas oddzielający pieszych od rowerzystów :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Leon »

I wyjaśniło się skąd takie nagłe zainteresowanie sprawami rowerowymi UM (sprzątanie ścieżki przy Kwiatkowskiego, Wyszyńskiego, Czystej, Witosa). -https://www.facebook.com/velomalopolska/?fref=ts
Screenshot_134.png
Screenshot_134.png (843.09 KiB) Przejrzano 8377 razy

Szkoda tylko, że na stronie UM nie pojawiła sie informacja o tej konferencji a jednym z zabierajacych głos jest zgłoszony rezydent Roman Ciepiela.
Screenshot_135.png
Screenshot_135.png (28.07 KiB) Przejrzano 8377 razy
A dziś min wystapienie Marcina Hyły
Screenshot_136.png
Screenshot_136.png (42.89 KiB) Przejrzano 8377 razy


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: kato »

Byłem kilka dni we Wrocławiu (polecam).
Spodobały mi się ścieżki rowerowe. Szerokie, oddzielone od chodników.
Czyli można.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Post autor: Goscinny »

Wrzucam dla potomnych zdjęcie z profilu p. Ciepieli.
Mapka pokazuje jakim to jesteśmy miastem przyjaznym dla rowerzystów. :)
Na wszelki wypadek tym samym kolorem zaznaczono ciągi rowerowo-piesze i rowerowe żeby wyglądało, że rowerzyści mają u nas infrastrukturę na poziomie europejskim.

Zauważyłem też parę błędów na mapce, ale w końcu to tylko mapka promocyjna, nie oddająca rzeczywistości.

p. Marcin Zaród zauważył, że na mapce jest zaznaczona do budowy EuroVelo 4 przebiegająca przez teren SAG:
Negatywne przykłady można mnożyć, np. poprowadzona przez pola nowa droga do SAG od ronda przy moście na Białej, gdzie nie potrafiono zrobić ścieżki TYLKO dla rowerów z asfaltu (na lata) mimo projektowania mediów od zera.
W sumie to można wydać dwa razy kasę na to samo. Stawiam, że postawią na chodniku znaki i będzie "EuroVelo po tarnowsku".
Szczerze mówiąc to nie rozumiem dlaczego prowadzić EuroVelo przez miasto - gdyby trasa prowadziła przez miejsca godne odwiedzenia jeszcze dałoby się to jakoś obronić, ale obecny projekt jest całkowicie bez sensu. Romanowicza, Słoneczna, JP2 - trasa wybitnie widokowa :)
Załączniki
18425417_10155253894406585_2270073349584871760_n.jpg
18425417_10155253894406585_2270073349584871760_n.jpg (124.82 KiB) Przejrzano 8303 razy

ODPOWIEDZ