Sprzedawał ktoś stary telefon w "e-skupach"?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Sprzedawa³ ktoś stary telefon w "e-skupach"?

Post autor: rowerzysta »

Cześć!

Chodzi mi o kwestie związane z pozbyciem się starych telefonów sprzed 5-10 lat :D Leży to niepotrzebnie w szufladach, miejsce zajmuje tylko. Część jest dobra a część zepsuta i właśnie tak jakoś zainteresowałem się tymi e-skupami.

Chodzi mi dokładniej o:

http://starytelefon.pl

No i teraz pytanie do Was, ktoś korzystał z tych skupów? Wiem że dostane grosze za te telefony ale lepsze to niż miałyby zajmować miejsce niepotrzebnie.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Była kiedyś akcja zbiórki telefonów dla Afryki. Nie pamiętam kto to robił - Caritas, albo PAH, ale wydaje się, że lepiej im dać.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja pchałem na allegro.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

@LorfRuthwen: ale wystawiałeś aukcję np. od złotówki czy poprzez skupujemy.allegro.pl?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Od złotówki i do tego jako uszkodzony.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Ja wystawiłem kiedyś od złotówki BCM to nikt nawet nie zalicytował, były 2 osoby obserwujące i na tym koniec - Samsung Avila to był.

Po dwóch takich próbach sprzedaży na aukcji właśnie jakoś reklamę tych skupów znalazłem i stąd to pytanko.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Okej, poszło na tym serwisie (starytelefon.pl - polecam generalnie). Dzisiaj dostałem kasę na konto bankowe, niewiele no ale zawsze coś.

Temat można zamknąć, chyba, że ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć o transakcji to można pytać tu czy na PW.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Apropo telefonów
mam do wyboru:

Sony Xperia J
Samsung Galaxy Trend
LG Swift L7 II
Nokia Lumia 620

pytanie do osób posiadających - który wybrać - a którego unikać?
...


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

sajdak pisze:Apropo telefonów
mam do wyboru:

Sony Xperia J
Samsung Galaxy Trend
LG Swift L7 II
Nokia Lumia 620

pytanie do osób posiadających - który wybrać - a którego unikać?
Nie wiem jak ten L7 Swift II ale w rodzinie miałem L7 I i w jednym słowie coby klawiatury nie marnować porażka. Sprzedany po zaledwie miesiącu użytkowania.

Lumia - miałem 610, byłem bardzo zadowolony. Teraz mam HTC również na WM i jeśli chodzi o sam system to mi się podoba ale nie będę się zagłębiał w wady/zalety bo to temat rzeka.
Powiem tylko tyle prosty, czytelny oraz stabilny i już. Nic więcej nie dodam bo jeszcze wywołam wilka z lasu i zacznie się święta wojna ("androidowcy vs. windows mobajlowcy"). :lol:
Szczególnie, że nie mam nic do Androida i również mi się podoba ten system ale miałem kilka razy okazję go na jakiś telefonie lub tablecie zawiesić i zraził mnie tym do siebie.
Windowsa jeszcze na żadnym telefonie nie zawiesiłem choćbym nie wiem jak się starał :mrgreen:
Jeśli sprzęt ma dobre parametry to przy Androidzie też nie powinno być tego problemu ale ja pewnie jeszcze chwilę pobawię się WM i jak przyjdzie czas to dam drugą szansę robocikowi.

Sony - bardzo dobre telefony. W moim najbliższym otoczeniu jest Xperia Tipo. Zero problemów. Android na nim działa bardzo fajnie i płynnie przy normalnym użytkowaniu. Trochę mały ale w przypadku Xperii J nie będziesz miał tego problemu.

Samsung - mnie nie urzekają. Nie wiem dlaczego, to chyba po prostu kwestia gustu.
Ze słyszenia są to podobno bardzo dobre telefony ale nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Nie miałem żadnego Samsunga więc nie będę "siał" zbędnych teorii spiskowych.

Faktycznie masz ciężki orzech do zgryzienia. Jeśli chodzi o mnie miałbym dylemat między Nokią, a Sony.

Jeśli masz możliwość wzięcia jakiegoś HTC to jeszcze nad tą marką pomyśl.
HTC wybiło mocno do przodu. Sam jestem w szoku. Zamieniłem swoją Lumię na HTC i jestem o wiele bardziej z tego HTC zadowolony. Ich sprzęty są bardzo przyzwoicie wykonane, masz do wyboru modele zarówno z Androidem jak i z Windows Phone więc jeśli jesteś bardziej zwolennikiem tylko jednego z wymienionych systemu to zawsze masz opcję wyboru.

Podsumowując ja na rynku telefonii komórkowej uznaję tylko tych producentów:
HTC, Nokia, Sony i ostatnio przekonałem się do ZTE - również bardzo przyzwoite sprzęty w szczególności jak zwrócimy uwagę na ich stosunek ceny do jakości.

Może dlatego, że najwięcej do czynienia miałem właśnie z produktami tych producentów i nigdy się nie zawiodłem lub nie zauważyłem aby ktoś koło mnie był nie zadowolony posiadając któryś z tych sprzętów.

P.S. Miałem okazję również przyjrzeć się nowym smartfonom od Alcatela.
Oni też powoli zaczynają wojować. Mają dużą szansę powrócić na rynek i to w wielkim stylu ale ich stylistyka (w moim subiektywnym odczuciu) jest chyba kierowana bardziej do kobiet. Porządne i "subtelne" wykonanie z dbałością o szczegóły sprawia, że telefon wydaję się być bardzo delikatny. Np. OT Star, OT Idol - super telefoniki.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

dzięki za sugestie - potrzebuję jeszcze jedną chociaż;)
...

ODPOWIEDZ