Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: krzychu »

nie jestem kasiasty nie ubieram sie w galeriach

pozatym nie chce zbytniej aktywnosci gemini niech jest co jest

ostatnio wiekszosc elektroniki jaka mam kupilem w media markt
LA ARTE

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Znaczy przepłaciłeś, MM jest cholernie drogim sklepem.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

Za to jest wygoda np. z wymianą towaru (sprawdziłem).
Co do cen. Akurat jestem na kupnie telewizora Samsung 55KS7000. Jego cena w MM to prawie 6000 zł. Mogę go kupić w innych sklepach ~500 zł taniej. Dodatkowo biorąc ten TV na raty jedną spłaca za mnie MM. No i mogę na miejscu sprawdzić, czy wszystko gra. Nie jestem przekonany, czy w tym przypadku rażąco przepłacam.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Ja kupowałem AGD wyposażając dom w okolicach czerwca, nic nie kupiłem w MM, bo wszystko było kilka stówek droższe, a składając zamówienie na wszystko robiła się z tego całkiem spora kwota, z tego co pamiętam, jakbym chciał kupić wszystko w MM dałbym około 1800 więcej, a tak kupiłem pralkę tu, lodówkę tam, piekarnik jeszcze gdzieś indziej - wszystko na alledrogo z dostawą do domu. Za te 1800 to mam akurat meble dla młodego do pokoju :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Ostatnio porównywałem cenę jakiegoś Sony 55" z Saturna. Cena 5000, w sieci 4400. Saturn dorzuca gratis przedłużoną gwarancję do 5 lat, o wartości 500zł. Czasami warto dopytać.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Beny
Archont
Posty: 505
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Beny »

To nie wiecie, ze sklepy w stylu MM czy Saturn służą do tego by towar fizycznie oglądnąć,jak się spodoba spisuje model szuka na necie i zawsze jest dużo taniej nawet z przesyłką.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Wiecie i tak postępujecie, niestety jak dla mnie to oferta MM jest dosyć uboga, bo większość sprzętu który mnie interesował macałem gdzie indziej - w MM nie było.


Autor tematu
krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: krzychu »

ja tam kupilem miedzy innymi

tv samsung le26c350

kamera sony sx45

laptop lenovo ideapad N2840
LA ARTE

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re:Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: defekator »

Beny pisze:To nie wiecie, ze sklepy w stylu MM czy Saturn służą do tego by towar fizycznie oglądnąć,jak się spodoba spisuje model szuka na necie i zawsze jest dużo taniej nawet z przesyłką.

Niestety te sklepy też to wiedzą, bo coraz mniej towaru tam do oglądania ;) Stawiam na to, że w ciągu kilku lat handel sprzętem AGD przeniesie się w całości do sieci - bo faktycznie jest taniej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


aaee
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: aaee »

A ja jak mam zrobić jakieś większy zakup sprzętu AGD, chociaż nie zdarza mi się to często i nic w tym dziwnego... Ostatnim razem pochodziłem porównałem ceny. Poszedłem do mniejszej firmy powiedziałem co chcę i zaniżyłem kwotę o ok. 200 zł od innych najtańszych ofert wybranych przez mnie modeli. Dostałem łączny rabat 700 zł w porównaniu z innymi ofertami z dostawą do domu i montażem (na ałedrogo było drożej)


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: Frytek »

W MM da się tez negocjować ceny. Kilka lat temu jeden z pracowników zauważył że porównuje ceny z netem i po "konsultacji z kierownikiem" obniżyli mi ceny do tych co w necie doliczając ok 30-40 zł do każdego sprzętu... tyle co przesyłka. Kupowałem wtedy sporo sprzętu dla rodziców z okazji generalnego remontu..

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: TomekMKM »

Ja kupuję stacjonarnie albo przez internet w RTV Euro AGD. W stosunku do MediaMarktu zawsze te minimum 10% taniej.
A jak już mi na czymś strasznie zależy, to jadę odwrotnie. Najpierw znajduje produkt, a potem szukam najtańszego sklepu.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: Cubaza »

Zawsze jest jeszcze oleole, którego właścicielem jest Euro RTV AGD


Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: Frytek »

Gdzie w Tarnowie najlepiej kupić PC?? zawsze zamawiałem "blaszaka" w Bino i nie orientuje się czy jest coś konkurencyjnego. Chodzi o złożenie PC według własnych potrzeb.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Sprzęt elektroniczny - gdzie tanio, gdzie drogo.

Post autor: ad2222 »

@Frytek: zostań przy Bino, zawsze miałem tam fachową obsługę, doradztwo i ludzkie ceny.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ