IS sprzedane!

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

maup, chodzi o routery, zgodnie z ich regulaminem nie można podpinać routera bez ich wiedzy i zgody.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

a czy oni są wstanie stwierdzić posiadanie rutera nie wchodząc do mieszkania ? wykaże im iż na tej i tej linii jest router ??

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ClNEK, istnieje taki pakiet pod Linucha jak p0f, ślicznie skanuje sieć pod kątem właśnie routerów i tylko nieliczne są w stanie mu umknąć :)

Z tym, że jakby chcieli tak zrobić to musieli by nie robić nic innego tylko chodzić po mieszkaniach :P


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Niecały rok temu byłem w MM i pytałem czy mogę sobie podpiąć router - powiedziano mi, że nie ma problemu etc.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

bastol23, to przeczytaj regulamin, z niego wynika coś zupełnie odwrotnego.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Konfigurowałem sporo routerów "pod MM" i jakoś nikogo nie odcięli :)
Osobiście liczę na Zeto, że ruszy na osiedla, bo inaczej będzie koszka.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, z tym ruszeniem na osiedla może być problem papierkowy, zgody, pozwolenia, plany... biurokracja w tym kraju rządzi.
Że nie wspomnę o wspólnotach mieszkaniowych, w których wszyscy śpiewają pod dyktando jednego wodzireja, który jak powie, że nie, to nie.
Znajoma właśnie przez takiego buca nie mogła podpiąć się do sieci do której chciała, tylko do tej, która aktualnie była w bloku a nie odpowiadały jej warunki.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Co do multimediów to wszystko chyba zależy od tego jaką umowę się ma podpisaną. Mi dwa lata temu przy montażu instalatorzy sami mówili, że bez problemu mogę podpiąć router i multimedia nie ma nic do tego. Gdy sobie go podpiąłem wszystko fajnie działało ... przez 1 dzień. Zadzwoniłem na infolinię, bo myślałem, że mnie zablokowali. Powiedzieli, że przez pomyłkę coś im się tam zablokowało i nie widzą mojego routera, spytali też czy jak podłączam bezpośrednio przez modem to czy net działa. Poprosili o jego restart, coś tam jeszcze zrestartowali u siebie i wszystko zaczęło działać. Nawet przeprosili ładnie, bo to było z ich winy. Tak więc wynika z tego, że routera w multimediach można używać pod warunkiem, że nie udostępniasz tego neta za opłatą innym osobom. Przynajmniej w praktyce.


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

LordRuthwen, w mojej umowie i wszelkich aneksach nie dopatrzyłem się wzmianki o urządzeniach typu router.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Bo generalnie można je stosować - ja w IS/MM przy instalatorach podłączyłem router i nikt się nie czepiał.
Podejżewam, że chodzi tu o sytuację gdy np. 4 mieszkania robią zrzutkę i wspólnie korzystają z jednego łącza - a nie o sytuację gdy ja podepnę router i stacionarny a inny domownik laptopa po WiFi.

Ogólnie mówiąc routery to temat MAGICZNY :mrgreen: operatorzy sami chyba nie bardzo wiedzą jak to załatwić.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

zależy od operatora - mali na ogół nie stawiają żadnych przeszkód a molochy sobie każą płacić za dodatkowe stanowisko i dlatego pewnie ich uwierają routerki. co do udostępniania sygnału poza lokal to zdaje się jest to niedopuszczalne z kilku rozmaitych paragrafów, nie tylko zapisów regulaminu providera.
no to teraz ciekawostka przyrodnicza - mając łącze w +IS czyli multimedii chcę sobie zapiąć terminal voip i skorzystać z innego dostawcy telefonii - czy to już podpada pod nieautoryzowane urządzenie czy jeszcze nie?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A czy jak na komputerze podłączonym do sieci Odpalisz Skype i Rozmawiasz to naruszasz regulamin? Oczywiście że nie - o ile się nie mylę w umowie podpisanej nie było zakazu korzystania w usług konkurencji :mrgreen:
9000 ml A Rh-


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Wydaje mi się, że takie zakazy i zapisy w umowach są tylko pewnego rodzaju zabezpieczeniem się firmy gdyby ktoś chciał łącze podzielić na pół bloku. Wtedy mają podstawę prawną do odszkodowań/odłączenia klienta/itp. Zabranianie routera może miało jakiś sens 5-10 lat temu kiedy sam router kosztował stosunkowo dużo i kupowało się go głównie w celu podzielenia łącza na kilka mieszkań. Laptopy wtedy były rzadkością, mało kto miał 2 PC w domu więc i ISP nie widziało specjalnie potrzeby instalowania routerów.

Dziś to się diametralnie zmieniło i ja osobiście nie wyobrażam sobie życia bez routera. Kilka PC w domu, laptopy, komórki, tunery SAT, konsole, telewizory - to wszystko potrzebuje połączenia z netem i nie wyobrażam sobie aby klepać wszędzie ręcznie IP, dzwonić w celu odblokowania MAC i płacić za 10 adresów. Providerzy też nie szastają IP jak kiedyś bo pula się kończy.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ostatnio jak byłem w MM to właśnie pytałem się jak to będzie z tymi routerami, dowiedziałem się, że (uwaga) oficjalnie nie można używać ale nieoficjalnie proszę bardzo bo i tak dużo osób tak robi. Czyli jak ktoś wyżej napisał, korzystać można w własnym zakresie, a kary będą lecieć jak ktoś będzie dzielił łącze po zrzutce.


Greg
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 04-11-2010, 15:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Greg »

Witam,

pozwolę sobie zapytać, czy ktoś na os. Jasna otrzymał już nowe propozycje (nie)do odrzucenia od MM, czy robią to jakoś stopniowo? Ostatnia faktura dotarła normalnie, ale nie było nic o zmianach w umowie, a nie chciałbym mieć takiej miny :shock: po którejś z kolejnych faktur.

Pzdr.

ODPOWIEDZ