Multimedia kupiło MTK

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

bastol23 pisze:Ale Wy mieliście neta i te całe pakiety z "czystych" MM i takie jaja teraz macie ?
Tak. Tego typ umowy Multimedia oferowały 2 lata temu. Trzeba tylko pamiętać o 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia i wszystko jest ok.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Halford - GSM wypada słabo - Jesteś pewien, że Wiesz co piszesz?
Użytkowałem przez ponad DWA lata internet przez GSM - modem Sierra Wireless podłączony do routera Draytek Vigor 2910 - lolalizacja Mościce.
Co powiesz na transfery rzędu 1.5 Mb/s ? - MAŁO? Bo z taką prędkością mi pobierało seriale. Dla osoby przegladającej strony, ogladającej Youtube, sprawdzającej EMail czy od czasu do czasu grjącej w gry przelądarkowe wystarczą limity rzędu 9 GB danych miesięcznie. A to cenowo jest podobne do stacjonarnego netu.

Dodatkowo taki Orange JUŻ ma zasięg HSDPA+DC - czyli prędkość 42 Mbps - sam będąc na Śląsku sam miałem transfer 6.2 Mb/s REALNNIE pobierając odcinek serialu.
Co więcej w II Kwartale 2011 roku Orange uruchamia HSDPA+DC w TARNOWIE czyli już nie długo spokojnie usyskamy transfery porównywalne a często znacznie przewyższające stacionarny net - bo nawet obecnie o REALNYCH prędkościach rzędu 1 Mb/s posiadacze Neozdrady czy Multimediów w standardzie ADSL (po linii telefonicznej) mogą sobie śnić :mrgreen: :mrgreen:

Nawet na tzw. obszarach wiejskich można kupując za 100 zł antenę i montując ją na dachu uzyskać spokojnie zasięg HSDPA. Sam kilkudziesięciu osobom montowałem tego typu internet - co więcej paradoksalnie "na wsi" internet chodził SZYBCIEJ niż w mieście - każdy BTS ma połączenie z siecią szkieletową o określonej przepustostowości - w mieście duża liczba rozmów powoduje znaczne obciążenie łącza (a rozmowy mają zawsze priorytet) - "na wsi" małe obciążenie rozmowami skutkuje dużymi transferami.

Tak więc JUŻ DZIŚ - GSM JEST alternatywą, pełnoprawą alternatywą dostępu do internetu - oczywiście osoby ściągące duże ilości danych wolą net bez limitów, ALE dla przeciętnego "oglądacza" stron limity GSM są wystarczające.
9000 ml A Rh-


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ravir,

Może prędkości są akceptowalne ale limity danych już nie bardzo. 9 GB to dziś bardzo mało. Zgadza się, że do poczty, przeglądnięcia kilku stron może być. Ale dziś wymagania są trochę większe dlatego i tak większość ludzi pójdzie do złej MM niż skorzysta z GSM.
3150 A Rh+


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wymagania - to znaczy ściągamy filny, seriale i gry? Dziwne, większość moich znajomych intensywnie korzystając z sieci nie ściągając filmów, seriali spokojnie miesci się w 9 GB. Zresztą w cenie około 60 zł dostajemy limit 14 GB - czyli całkiem sporo - dodatkowo po za szybkim internetem zawsze jadąc w wakacje i majac laptopa, możemy zabrać internet ze sobą. :mrgreen: Co też jest fajną opcją.

Nie twierdzę, że internet GSM jest lepszy od DOBREGO stacjonarnego - ale kluczem jest słowo DOBREGO - jesli mamy alternatywę w postaci GSM.

W MM czy TP - za 6 Mb/s płacimy 60 - 70 zł - SORRY ale za tą cenę mam 14 GB danych i transfery DUŻO szybsze. Jeśli nie sciągamy filmów/seriali to GS jest dużo lepszym wyborem w tej samej cenie.

Ja mam na szczęście net z IS - czyli klasyczny ethernet, szybki, znakomicie dziaąłjący - dlatego się zdecydowałem na niego - jak bym miał przenieść sie na Neo czy MM ADSL to na 100% został bym przy GSM.
9000 ml A Rh-


kult_
Obywatel
Posty: 18
Rejestracja: 02-10-2010, 21:35
Lokalizacja: oS

Post autor: kult_ »

Witam

Czy ktoś z Was korzysta z internetu w Voltroniku? Teraz jestem w MTK ale po przejęciu ich przez MM mam zamiar wypowiedzieć umowę. W bloku w którym mieszkam (Chopina) jest MTK/MM albo właśnie Voltronik i chciałbym się dowiedzieć jak to "chodzi".

P.S.
Jako nowy użytkownik forum witam Wszystkich :)


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Voltronik i chciałbym się dowiedzieć jak to "chodzi
U mnie z denerwującymi dziurami, ale myślę że to może zależeć od lokalizacji. Równie często nie ma w dzień jak i w nocy takie przerwy po 15 do 30 minut. Przy czym nie ma pinga do ich serwera wiec gdzieś są przerwy po drodze.
Po faktury trzeba się osobiście zgłaszać, nie przysyłają a po 10 dniach blokują internet :)
Tak czy owak z dwojga złego powinieneś wybrać patriotycznie :P


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja osobiście nie mam ale dobry znajomy ma (w Krzyżu). Z tego co mówił to transfery raczej średnie max. 250 kilo. Przerwy dosyć często bo tam jest na to podłączane na zasadzie w domu switch, a z niego do następnego klienta i tak dalej. Więc na awarię to jest podatne...


kult_
Obywatel
Posty: 18
Rejestracja: 02-10-2010, 21:35
Lokalizacja: oS

Post autor: kult_ »

Dzięki za informacje. Wezmę chyba na 12 miesięcy, może do tego czasu Zeto już będzie na Chopina. Szkoda tylko że nie mają w ofercie telewizji bo to bym wziął cały pakiet a tak jestem skazany na jakąś platformę cyfrową.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Kombinowali kiedyś coś z TV Zeto, żeby od nich brać sygnał, ale co z tego wyszło to nie wiem, zawsze możesz zapytać.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Nikt nie wspomniał, a tu dziś TTK żegna się ze światem po 20 latach działalności, puszczają jakieś archiwalne programy, podziękowania, itp.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

to już tak od około 3 - 4 dni puszczają


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

Jeszcze nie dostaliśmy żadnej nowej umowy.
Co robić?
Czy można podpisać umowe po 1 Września?


wojtek456
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 05-06-2010, 13:26

Post autor: wojtek456 »

No i jesteśmy w Multimedii
Ale kanały śnieżą dalej
Czy też tak macie?


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Śnieżenie jest usterką, więc musisz to zgłosić na serwis techniczny.
Natomiast to, że z jakimś dniem MM kupuje jakąś sieć nie oznacza tego, że o północy ktoś wyciąga wtyczkę dotychczasowego operatora i wpina ją do sieci MM. :) To trochę dłuższy proces.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Kirk pisze:musisz to zgłosić na serwis techniczny.
Oczywiście serwis MM - pani przyjmie zgłoszenie, jak masz szczęście to nawet go wpisze i przekaże dalej i tydzień nie minie, jak zadzwonisz jeszcze raz i dowiesz się, że nikt nie zgłaszał jeszcze usterki ;)

ODPOWIEDZ