Prośba o ocene laptopa

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Asus, Dell, Lenovo mogę polecić. Co ciekawe Acer naprawdę trzyma się wysoko jeśli chodzi o jakość.
Za to niemile jestem zaskoczony jakością Toshiby i Sony :( A serwisowanie Sony jest drogą przez mękę.
O HP się nie wypowiem - jeszcze nie miałem do naprawy tych nowszych, za to poprzednie serie padały niezależnie od rozmiaru.

Co ciekawe: częściej padają lapki z grafikami nV niż AMD/ATI. Ale może to tylko zakłamanie statystyki przez to, że nVidia jest chyba 'częsciej kupowana' przez klientów.

To tyle co mogę powiedzieć z punktu widzenia naprawiającego lapki.
Im Lazy and I like it


ovoc
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 27-11-2009, 12:10

Post autor: ovoc »

DELL - na przykładzie: Inspiron N5010, i3, Radeon HD5470-1GB, 4GB RAM, HDD 640GB.

Zalety:
- szybki serwis door-to-door
- dobry stosunek wyposażenia do ceny
- przyzwoita wydajność w grach

Wady
- głośny i mało wydajny system chłodzenia (odrobinę pomogła wizyta w serwisie)
- słaba bateria
- średnia jakość wykonania obudowy

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Toshiba kiedyś była podawana za wzór jeśli chodzi o jakość - teraz to jest najniższa półka w wysokiej cenie.
W zaprzyjaźnionej firmie kupili Toshiby - w ciągu dwóch tygodni dwie poszły do serwisu. A to źle złożona i taśmy nie miały styku, a to klawiatura padła, a to ekran - po prostu masakra.
Co do Sony - mamy kilka Vaio i nie było problemów z serwisowaniem, choć i nam się tylko jeden zepsuł i to mechanicznie (zawias popękał).
Dell faktycznie nie jest tani, ale jak ktoś nie może się rozstać z laptopem to gwarancja NBD (Next Business Day) jest idealna. Faktycznie dzwonisz jednego dnia, na drugi dzień przyjeźdża serwisant i na miejscu go naprawia. Miło, wygodnie, ale nie darmowo :)


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Goscinny: Dell tak, kiedyś jeszcze IBM i nieodżałowana seria T w ich wykonaniu ( T40, T60 ).
O dziwo Acer z tego co kiedyś ( rok 2003 - 2005 ) było synonimem taniochy i niskiej jakości zmienił się w naprawdę dobry jakościowo sprzęt.

Ale i tak niezależnie od marki każdej firmie zdarza się wypuścić felerny model. Niestety taka jest cena wprowadzania nowości. Większość wad wychodzi niestety 'w praniu'.

O Sony pisałem z punktu napraw poserwisowych, więc jest to sprzęt zazwyczaj już 2,5 - 3 letni.


Jeden z wielu 'kwiatków' jakie wymyślili producenci aby było ciekawiej: kilka firm, m.in HP do łączenia touchpada z płytą główną stosuje taśmy z przewodnikiem napylanym na taśmę elastyczną. Kiepskie rozwiązanie, bo jedno zalanie sprzętu i warstwa przewodząca po prostu spływa z taśmy.
Im Lazy and I like it


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

to ja się wypowiem o HP :D

Wszystko tylko nie HP !!! pokusiłem się na model dv6 no i od samego początku podczas uruchamiania laptopa otrzymywałem komunikat w którym nie zalecali dalszego używania komputera ze względu na problemy z wentylatorem... Po odesłaniu do naprawy, wrócił z informacją, że wszystko jest ok a komunikat dalej otrzymywałem jeszcze przez jakiś czas aż w końcu samo się naprawiło...
Po roku od zakupu komp nagle przestał się uruchamiać, oddałem go do naprawy gwarancyjnej i jakież było moje zdziwienie gdy po jakimś czasie domagali się ode mnie 1200 zł za naprawę, gdyż konieczna jest wymiana płyty głównej po "ingerencji własnej" użytkownika. Po moich odwołaniach, stwierdzili zalanie czymś komputera... przez użytkownika... Przy okazji poniszczyli dość konkretnie obudowę, urwali kartę WIFI, mocowanie baterii itp
W tej chwili mijają 2 miesiące od czasu awarii a komp jest w serwisie HP na naprawie zniszczonych przez serwis elementów.... płyty głównej dalej nie mają zamiaru naprawiać...


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Od HP trzymam się jak najdalej. O ile ich laptopy z wyższej półki można polecić to te dla mas to totalna porażka.

Ciekawe natomiast jest z Toshibą. Kiedyś ta marka była naprawdę dobra i chętnie polecałem ich produkty. Ale od kilku lat to co się dzieje to ciężko opisać. Szkoda, że firma kiedyś na prawdę dobra zeszła na psy. Wykonanie obudowy jest tak fatalne, że w nowym laptopie wyciągniętym z pudełka wszystko skrzypi i strach jest chwycić laptopa jedną ręką bez obawy że coś nie strzeli. Chociaż tutaj też jest podobnie jak z HP. Ostatnio miałem w rękach ich laptopa za blisko 6 tyś. i on był na prawdę dobrze zrobiony.


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Też słyszałem negatywne opinie co do serwisu HP, ale słyszałem również różne opinie na temat awaryjności Asusów, więc większość opinii traktuje z przymróżeniem oka.
Od kilku miesięcy mam Acera i mimo negatywnych opinii nie powiem na niego złego słowa-problemów brak. Co prawda może obudowa nie jest pancerna ale to tylko tworzywo i za taką cenę nie można pancernego sprzętu wymagać. W domu mam jeszcze Lenovo-przez ponad 2 lata żadnych problemów, Toshibe ponad 3 lata-również żadnych problemów(przepalił się zasilacz ale to tylko kabel ;)
Z HP narazie nie skorzystam, ale tylko ze względu na cenę, bo wydaja się mi drogie.
2250ml 0 Rh+


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ACER Notebook
15.6 LED
Intel Pentium B960 2.2 GHz
Intel HD Graphics
320 GB HDD
DVD
3 GB RAM
Windows 7 64 bit

cos takiego sobie kupilem co sadzicie o tym sprzecie ?


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Moim zdaniem szału nie ma... Do przeglądania neta czy prostych programów/starszych gier wystarczy. Ale że pójdą ci gry z 2011 roku nawet nie licz. Wszystko przez Intel HD Graphics, lepiej byłoby gdyby była jakaś karta dedykowana powiedzmy 512MB. Procesor ujdzie w tłumie, dysk też spoko, jak nie będziesz go zbytnio zapychał to starczy miejsca, RAM`u jak na resztę w zupełności wystarczy.
2250ml 0 Rh+


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

krzychu: Podoba Ci się ? Jeśli tak to jestem zadowolony :) Takie zapytania są bezcelowe :)
Jeśli kupiłeś go w jakimś celu i on go spełnia - to chyba ok :) prawda ?

Ja np. jestem tylko i wyłącznie za:
- 17" z rozdziałką 1920x1200 lub 1680x1050 ( a już 1920x1080 mi nie pasi, a tym bardzie 1366x768 )
- dowolne bebechy, byle mój soft na tym działał odpowiednio
lub
- 13~14" i bateria minimum 6godzin

Grafika jak dla mnie to sprawa 3 lub 4to-rzędna :P itd.

Tak więc pytanie o sprzęt bez podania przeznaczenia jest niepełne i nie jest możliwe uzyskanie 'mundrej' odpowiedzi ;)

Tak jak pisałem w pierwszym zdaniu: jeśli Ci się podoba i dobrze Ci się na nim pracuje czy co tam na nim robisz to jest OK. I nie sugeruj się za bardzo tym co w tym wątku, bo większość sprzętu i tak psuje się z dużą pomocą użyszkodnika.
Im Lazy and I like it


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Hmm drogie te laptopy tutaj wymieniacie... ; )

Liczyłem na coś za 1600-1800 zł... kolega kupił za 1600zł (z Windows 7) i Crysis 2 chodzi mu płynnie...

Dobra, będę się rozglądał zatem, bo jednak mój stacjonarny Sempron 2800, 1GB RAM i grafika Radeon9550 128MB to jednak powoli zaczyna mieć problemy z samym firefoxem...

edit: poprawka, dopytałem się.. miał brać Hp za 1600, ale jednak wziął Asusa za 1900zł...


Jarek2310
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 29-08-2010, 21:02

A co powiecie o tym ?

Post autor: Jarek2310 »

Producent: Toshiba
Gwarancja:
2 lata w serwisie zewnętrznym

rodzaj:
laptop
segment:
Multimedialny
przekątna ekranu LCD:
15.6 cali
nominalna rozdzielczość LCD:
1366 x 768 pikseli
procesor:
IntelŸ Core™ i5
model procesora:
i5-2430M (2.4 GHz, 3 MB Cache)
wielkość pamięci RAM:
4 GB
typ zastosowanej pamięci RAM:
DDR3 (1333 MHz)
pamięci RAM rozszerzalna do:
8 GB
pojemność dysku twardego :
640 GB
interfejs dysku twardego:
5400 RPM
napęd optyczny:
DVD+/-RW DL
karta graficzna:
NVIDIA GeForce GT 525M (DirectX11, SM 5.0, PureVideoHD)
pamięć karty graficznej:
2048 MB
wyjścia karty graficznej:
wyjście HDMI
typ akumulatora :
litowo-jonowy
karta dźwiękowa:
wejście mikrofonu
stereo
czytnik kart pamięci
MMC
MS-Pro
SD
Memory Stick
komunikacja:
WiFi IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth
interfejsy:
3x USB
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność:
kamera 0.3 Mpix
zainstalowany system operacyjny:
Windows 7 Home Premium
64 bit
szerokość:
380 mm
głębokość :
250 mm
wysokość:
27 mm
waga:
2.5 kg

Czy na tym laptopie można by grać w gry typu CoD MW3 lub BF3 ??


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Będzie można, kwestia tylko czy i jaka ilość szczegółów.
Jedyne co by mi przeszkadzało to niska rozdzielczośc pionowa ( 768px ) - niewygodne przy pracy w sieci, przeglądaniu netu itd.

I jeszcze jedno: jesli kupujesz notka tylko do gier to może lepiej rozważyć zakup konsoli ?

Sam korzystam z zestawu Xbox do gier, notek do pracy ( + World of Tanks ;) ). Całkiem wygodne rozwiązanie.
Im Lazy and I like it


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Jarek obie gry pójdą z tym że Cod powinien na najwyższych detalach płynnie, BF3 też pójdzie na najwyższych ale gra traci na płynności do stopnia że źle się gra, BF płynnie powinien iść na średnich.
Wiem bo mam niemal identyczny sprzęt tzn i5-2410,4GB,GT540M(niemal identyczna specyfikacja) i grałem w te gry na takiej jakości.
Mimo iż nie posiadam konsoli zgadzam się z kolegą wyżej, jeśli chcesz dużo grać w gry laptop nie jest najlepszym urządzeniem do tego przeznaczonym.
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

No tak. Konsola ok, ale gołych bab na necie nie pooglada :mrgreen:

ODPOWIEDZ