Telewizja Satelitarna za darmo?

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Telewizja Satelitarna za darmo?

Post autor: Aspiranci »

Witam, skończyła mi się umowa w Cyfrze i oczywiście pozostała mi po niej antena oraz dekoder, a że jestem całkowicie zielony w tych sprawach chciałbym zapytać czy jest możliwość wykorzystania anteny do odbioru za darmo podstawowych polskich kanałów telewizyjnych: TVN, TVP itp. Co jest mi do tego potrzebne, inny dekoder, jakieś określone ustawienie anteny?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Kanały o których piszesz drogą satelitarną są kodowane i można je odbierać tylko za pośrednictwem płatnych platform cyfrowych. Pytanie po co wyważać otwarte drzwi, skoro możesz je mieć za free przez DVB-T. Jeśli chodzi o sam odbiornik to jest cała masa niekodowanych kanałów w tym polskie (nie koniecznie interesujące).


Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Aspiranci »

Dzięki za odpowiedz.

DVB-T. To jak wiem jest naziemną telewizją cyfrową, do której raczej co przeczytałem antena satelitarna się nie nada i potrzebna jest taka zwykła jak dobrze wiem?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Jak sama nazwa wskazuje "naziemna telewizja cyfrowa" - potrzebna jest antena "naziemna", czyli tak na prawdę ta sama której używałeś czy używasz do odbioru analogowych programów (zakładając że posiadasz i działa poprawnie).

Jeśli takowej nie masz, to w sklepach dostępna jest cała gama produktów do odbioru DVB-T.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Warto dodać, że do odbioru DVB-T nie potrzeba kupować hiper turbo super DVB-T anteny 500 dBi. Jeśli masz zwykłą siatkę wystarczy zdemontować wzmacniacz i założyć symetryzator. Koszt 2 zł + 15 min roboty.


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

halford pisze:Warto dodać, że do odbioru DVB-T nie potrzeba kupować hiper turbo super DVB-T anteny 500 dBi. Jeśli masz zwykłą siatkę wystarczy zdemontować wzmacniacz i założyć symetryzator. Koszt 2 zł + 15 min roboty.
Mam pytanie czy to zalecenie tyczy się tylko okolic Tarnowa - czy w bardziej odległych miejscowościach taka zamiana jest zalecana i co wtedy z zasilaczem antenowym??


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

sander, Tyczy się całej polski. Trzeba tylko kupić właściwy symetryzator. Generalnie pracujący na kanałach 21-69 powinien działać wszędzie. Czasem można spotkać symetryzatory pracujące na mniejszym zakresie kanałów przeznaczone pod konkretny nadajnik.

Zasilacz po podłączeniu symetryzatora odłączasz, nie jest potrzebny. Jeśli jednak masz za słaby sygnał to musisz kupić nowy wzmacniacz dostosowany do DVB-T. Ten od TV analogowej wzmacnia inne pasmo.

Ps. Wzmacniacz zazwyczaj ma już w sobie symetryzator.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

szczerze mówiąc nie sprawdzałem ale w Tarnowie sygnał z Marcinki powinien być na tyle mocny że przysłowiowy kawałek drutu wystarczy ;-). Proponowałbym więc najpierw sprawdzić odbiór na antenie w takim stanie w jakim jest, istnieje możliwość że będzie ładnie odbierać bez żadnych poprawek, choć oczywiście modyfikacja o której piszą przedmówcy zdecydowanie wzmocni siłę sygnału

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

W zupełności wystarczy. Ja pokazywałem różnicę znajomym między Multimedia Polska a kawałkiem drutu. Niebo a ziemia, z wyższością drutu. Testowane na Ochronek.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

^cypis^, tylko jest różnica pomiędzy sygnałem analogowym a cyfrowym, bo pomiędzy cyfrowymi być nie powinno (0!=1).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, jesteś pewny? Przecież oni mogą stosować dużą kompresję, rescaling itd i różnica może być kolosalna.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Goscinny, Masz rację. DVB-T w Polsce to właściwie DVB-T2 z najlepszym do niedawna kodekiem obrazu MPEG-4 H264 (powstało właśnie H265). Zwykły MPEG czy Divx to też obraz cyfrowy ale gorszej jakości. Niech ktoś z MM poda symbol dekodera to może się uda znaleźć informację o kodeku.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

LordRuthwen pisze:^cypis^, tylko jest różnica pomiędzy sygnałem analogowym a cyfrowym, bo pomiędzy cyfrowymi być nie powinno (0!=1).
Panie, toż to różnica nie do opisania była! Powaliła patrzących na kolana...! Widać Multimedia tylko tym, co zasłużyli, daje obraz dobrej jakości.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Może to jeszcze kwestia przepływności, pamiętam jak w MTK wprowadzaliśmy DVB-C, wtedy dla każdego kanału cyfrowego można było osobno zdefiniować ten parametr. Te popularniejsze kanały dostawały większą i pomimo, iż dany kanał był tej samej rozdzielczości SD/HD, to różnica była spora.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

^cypis^, nie kpij, jak nie wiesz do czego piję (a jestem innego zdania) to dopytaj.
Goscinny, owszem może, ale nie powinna :)
Wg mnie większość klientów MM ma obraz analogowy (dawni klienci IS czy MTK), nie ma tu czego porównywać.

ODPOWIEDZ