Recenzja czytników e-booków Onyx Boox

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Recenzja czytników e-booków Onyx Boox

Post autor: LordRuthwen »

Popełniłem coś takiego: KLIK, może komuś się przyda.


matisk
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 10-11-2009, 23:33

Post autor: matisk »

Dzięki za recenzje. Szkoda że ten model jest już niedostępny. Nowsze modele z wifi zaczynają się od 700zł...
Zastanawiam się jescze nad tabletem: http://allegro.pl/show_item.php?item=30 ... r_id=66911. Ceny porównywalne. Ale chyba komfort czytania ta czytniku a na tablecie zupełnie inny?
W tablecie jakaś nowość matryla IPS. Nie widziałem tego nigdy na żywo.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Na tablecie się źle czyta, po godzinie mnie głowa bolała a bateria znika momentalnie.
Czytnik to czytnik.
Swoją drogą pisałem ci, że wifi w czytniku się średnio przydaje, ja swojego użyłem raz, pół roku temu jak sprawdzałem czy działa.
Szybciej jest po prostu wyjąć kartę i wsadzić do czytnika lub podpiąć booxa do PC i wgrać co trzeba.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, wifi w czytniku (Kindle) przydaje się często :)
Nie chce mi się podpinać czytnika do kompa żeby przerzucić książki, to robię to przez wifi i "same" się ściągają do czytnika.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja nie bo mi się nie chciało nigdzie chmurki organizować, mam je na karcie SD i jest git :)


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

ja mysle jak lord lepiej przeniesc cos miedzy komputerami na dysku USB-HDD niz po LANie

wogole LAN na routerze to porazka transfer u mnie 1 MB/s ( dysk USB-HDD 30 MB/s ) i do tego trzeba aktywowac opcje systemu ktore sprawiaja ze staje sie niestabilny

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

LordRuthwen pisze:Na tablecie się źle czyta, po godzinie mnie głowa bolała a bateria znika momentalnie.
Czytnik to czytnik.
Kiedyś czytałem Browna na kompie, ale to było męczące. Ostatnio przeczytałem coś na tablecie i przy ustawieniu najmniejszego światła było w miarę znośnie. Jednak wolę papierową książkę.

Nie używałem nigdy czytnika - jest jakaś zasadnicza różnica między czytnikiem a tabletem?

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, czytnik nie ma podświetlenia a ekran jest tak zrobiony, że czytasz jak z papieru (eink), jakiś tydzień temu się naciąłem i czytając z czytnika chciałem stronę przewrócić.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

muszę sprawdzić w takim razie, chociaż jak mi się spodoba będzie się to kłóciło ze skłonnościami do chomikowania książek na półkach


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

lll, powiem więcej nie ma jakiejś specjalnej różnicy między książką a e-czytnikiem (oczywiście mówię tu o Onyx Boox o ten mam) przynajmniej jeśli mówimy o wygodzie czytania :)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Najnowsze czytniki mają podświetlenie, ale przypomina to czytanie przy latarce.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Owszem mają, ale nie od spodu a od strony czytającego.

ODPOWIEDZ