Od kogo internet na ul;Ducha

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

DODATKOWO - na "polu" czyli na zewnątrz NIE można położyć zwykłej skrętki, to znaczy można :mrgreen: ale długo nie wytrzyma. Opcja to skrętka przeznaczona do uładania na zewnątrz lub światłowzwód + dwa konwertery, które kosztują około 200 zeta za sztukę.

Więc albo radiowo - jak jest DOBRZE zrobiony to na 200 metrach będzie smigał dobrze, albo Telekomunikacja. Opcja TRZECIA to GSM - ja w Mościcach będąc w zasięgu 3G mam transfery rzedu 800 kB/s - więc nie narzekam, ale jak ściągamy dużo :mrgreen: to GSM odpada - ceny jeszcze zabójcze.

Tu Masz cennik DSL http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358528/r ... 133632.pdf
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

lula28: jeszcze może być dostępna sieć Tarnowskiego Ośrodka Informacyjnego (TOI), bo oni działają właśnie głównie w centrum, a siedzibę firmy mają w tym budynku co Radio Eska, tyle że piętro wyżej. Ostatnio mieli co prawda jakieś tam problemy z siecią, ale to nie było z ich winy. Ogólnie bardzo szybko działa i spokojnie mogę porównać z IS jak dawniej miałem.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Ravir pisze:Więc albo radiowo - jak jest DOBRZE zrobiony to na 200 metrach będzie smigał dobrze
No właśnie jak jest dobrze zrobiony , ze mnie żaden instalator a już bynajmniej Informatyk.

Nie mam pojęcia jak to sprawdzić więc się za to nie zabieram , jedno jest ciekawe w umowie mam zapisane 3 Mb w obie strony , a ściągam maksymalnie 80 Kb/s.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

MaRiO pisze:
Ravir pisze:Więc albo radiowo - jak jest DOBRZE zrobiony to na 200 metrach będzie smigał dobrze
No właśnie jak jest dobrze zrobiony , ze mnie żaden instalator a już bynajmniej Informatyk.

Nie mam pojęcia jak to sprawdzić więc się za to nie zabieram , jedno jest ciekawe w umowie mam zapisane 3 Mb w obie strony , a ściągam maksymalnie 80 Kb/s.
Zależy co Ravir ma na myśli pisząc "dobrze zrobiony". Generalnie w standardzie B/G na 2.4 GHz w centrum miasta nie zrobisz dobrego linku. Kiedyś skanowałem sieci na na jednym z osiedli i wykryłem ich 67 :D Przy 13 kanałach dostępnych widać, że jest problem. Pozostaje więc instalacja na5 GHz, które obecnie bardzo dobrze się spisują ponieważ są w miarę drogie i eter nie jest nimi zapchany.

Ty masz tam pewnie link na 2.4 GHz i marne szansę, że to będzie działać dobrze. Możesz walczyć z kanałami ale to tylko efekt tymczasowy i problem za pewne wcześniej czy później powróci.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

huziu, TOI jeszcze we wrześniu nie miał zapasowego łącza, tylko Energis, który był łaskaw wtedy akurat paść :P


p4mat
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 10-01-2011, 20:21

Post autor: p4mat »

MaRiO - z tego co wiem to Info-net zakłada w Kilkowej użądzenia na 5 GHz "ubiquiti".


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

No to w takim razie jutro się przejdę i dowiem się co i jak , póki co Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Infonet działa bardzo dobrze kto ma z nim problem zapraszam a na test do siebie
ad2222 pisze:p4mat, Nie przesadzaj, żona ma w pracy infonet, i tel z IS (mieli/mają jakąś współpracę w tym temacie) - stabilny, szybki internet. Oczywiście bez torrentów i innych wynalazków zapychających łącze. Ale połączenia vnc śmigają. Jutro mogę zrobić test połączenia.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

transfer pisze:Infonet działa bardzo dobrze
Tak po kablu to jest pewne , jak mieszkałem w samym praktycznie centrum miałem od nich przez 4-5 lat net i może ze 2-3 awarie wystąpiły.

Ale jak pisałem wcześniej na chwilę obecną mam od Nich radiówkę i nie jestem do końca zadowolony , raz że płace więcej niż w samym mieście , dwa żeby naprawdę coś porobić musiał bym siedzieć po północy gdzie jest mało ludzi.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Żadne radio nie będzie jak kabel i do tego trzeba sie przyzwyczaić


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Transfer - głupoty Piszecie kolego i to straszne. Łączność między BTS'ami sieci komórkowych to w 90% radiolinie. Jak by nie działały sprawnie to by ciągnięto kable zwykłe lub "światłowzwody" :mrgreen:

Radiolinia podobnie jak kabel MUSI być dobrze "zrobiona" - i TYLE. Jeśli zrobimy ją zgodnie z zasadami sztuki to w niczym NIE ustępuje kablom. Inna sprawa, że ogólno dostepne, tanie urządzenia normy 802.11g lub 802.11n na częstotliwości 2.4 GHz powodują, że 16 dostępnych kanałów szybko się zapycha, zwłaszcza w miastach, wzajemne zakłócenia powodują, że sieć chodzi słabo. Ale wystarczy zastosować silnie kierunkowe anteny i w 90% mamy święty spokój i doskonałe działanie. inną opcją jest przejście na 5GHz - urzadzenia są jeszcze na tyle, drogie, że przeciętny, domowy użytkownik ich nie kupuje lub w przypadku firm wystąpienie o przydział chronionej częstotliwości i ustawienie porzadnej radiolini.

Generalnie jeśłi dostawca internetu NIE POTRAFI zestawić sprawnie działającej radiolini do kienta to nalezy się POWAZNIE zastanowić nad jego profesjonalizmem i sensem współpracy. Przy kiepskiej radiolini lepiej przejść na alternatywne rozwiązania, bo obecnie internet komórkowy w zasięgu 3G ma szybkość której nie można się wstydzić.
9000 ml A Rh-


transfer
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 01-09-2010, 21:22

Post autor: transfer »

Mam Bluconect i nawet na trasie pociągu Tarnów-Kraków nie najlepiej sobie radzi a w centrum Tarnowa Era tez nie ma rewelacji


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wszystko zależy od obciążenia BTS'ów i zasięgu. Po za miastami często mamy 2G a nie 3G czyli jadąc pociągem najczęściej łapiesz EDGE lub GPRS czyli raczej wolną transmisję. Sam to przerabiałem - o ile w takiej Bochni czy Brzesku łapałem 3G to po za miastami, w małych miejscowościach miałem najczęściej 2G.
Zaś w centrum miasta powinno chodzić dobrze, ERA ma całkiem sporo BTS'ów - ja mam Orange i nie narzekam chodzi znakomicie, Plus też ładnie śmigał. Możliwe, że sieć szkeletowa ERy nie wyrabia i stąd słabe osiągi. Paradoksalnie im mniejsza miejscowość tym wieksza szybkość :mrgreen: mniej ludzi więcej pasma dla nas zostaje.

Generalnie warto sprawdzić jak nam działa - wystarczy kupić jakiś Pre-Paid i testować miesiąc czy dwa - koszty nie wielkie a można sobie wyrobić opinię.
9000 ml A Rh-


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

transfer pisze:Żadne radio nie będzie jak kabel i do tego trzeba sie przyzwyczaić
Radio radiu nie równe. Nikt nie robi profesjonalnych radiolinii na 2,4GHz ani nawet na 5GHz tylko na trochę wyższych częstotliwościach. I działa to bardzo dobrze, tyle tylko, że sprzęt jest na tyle drogi że raczej nikt go nie kupi prywatnie. Ale od operatora można sobie taką usługę kupić :)
A urządzenia wyglądają dość poważnie: http://www.telcoline.pl/radiolinie.html :)
Na 2,4GHz albo na 5GHz to się robi dostęp WiFi w budynkach albo w niewielkich odległościach od nich.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

pietrow

Trochę Cię fantazja poniosła :D Mówimy to o linku radiowym dla kliku(nastu) klientów w centrum miasta. Nikt nie wyda 70 tyś PLN (jak dobrze pamiętam urządzenia Ericssona kosztują 70 tyś złotych + do tego pasmo opłacane co miesiąc) na sprzęt jeśli ma on generować 500 zł zysku miesięcznie. Dziś oczywiście można zrobić porządne radiolinie jednak koszty zazwyczaj przewyższają potencjalne zyski.

ODPOWIEDZ