CHELP multimedia moscice

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11078
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Qbol, wymienią. Jeśli ci powiedzą, że sa warunki techniczne do np. 6 Mbs a linia jest niestety zaszumiona to maja ja poprawić. Co ciekawe i optymistyczne - tak robią, o ile jest to fizycznie możliwe.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Jest jeszcze inna opcja. Jeżeli sygnał masz nadal dobry, a ping niestabilny i dość długie czasy odpowiedzi, to bardzo prawdopodobne, że ktoś w pobliżu ma zawirusowany komputer i "sieje" po pasmie. Provider powinien "wyciąć" takiego delikwenta do puki nie zrobi porządku w komputerze.


grzegorz75
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 12-09-2010, 15:37

Re: CHELP multimedia moscice

Post autor: grzegorz75 »

kruchy pisze:A wiec od jakis dwoch tygodni internet zaczal chodzic fatalnie (znwou) Ciągłe skoki pingu , żenujący transfer , śmieszne otwieranie sie onetu przez 3min . Czy nie ma jakiegos alternatywnego providera koło osiedla zarzeckiego , na ul zbylitowskiej ? czy trzeba dalej sie meczyc i dzwonic do obslugi technicznej która to olewa . (neo odpada)
na dowód :

tracert
1 43 ms 89 ms 40 ms j1.zicom.pl [217.70.56.1]
2 46 ms 39 ms 28 ms 217.70.48.41
3 376 ms 328 ms 364 ms 89.228.2.185
4 98 ms 76 ms 10 ms 89.228.4.18
5 35 ms 39 ms 35 ms decix.allegro.pl [80.81.194.71]
6 37 ms 34 ms 34 ms 91.207.14.22
7 37 ms 34 ms 127 ms www.allegro.pl [91.207.15.105]

ze steama

Kod: Zaznacz cały

http://img24.imageshack.us/i/deaztec0001qe.png/
speedtest (nie z dzis bo akurat dzis chodzi srednio)

Kod: Zaznacz cały

http://speedtest.net/result/1206585044.png
Zacznijmy, że Multimedia to patrz tutaj IS sprzedane!
Dalej. U mnie się poprawiło. Pewnie dlatego, że teraz poszło do Ciebie. Cierpiałem dwa tygodnie. Szalejący masakryczny ping, gubienie pakietów.
Co do przyczyn awarii to opowiadają takie historie, że chciałbym wiedzieć czym się szprycują. W MM mnie już znają i jak pewnie wklepuję numer "klienta" to komputery im świecą na czerwono. Proponowali mi już nawet rezygnację z ich "usług" Wziąłbym neostradę ale linia do mnie jest kiepska. Faith-net to ponoć też nie rewelacja.
Jeśli miałbyś wziąć neo to przeważnie sprawdzają parametry linii. Zachowawczo możesz wziąć 2 i gdyby było ok to możesz pokusić się przeniesienie na szybszą opcję neo. Bo odwrotnie jest problem.
A i na koniec. Mój upload wynosił coś około 0,80 Mb teraz mam 0,25 na pytanie dlaczego tak jest odpowiedź brzmiała, że w umowie nie mam ustalonego transferu.
Obrazek
Ale przynajmniej działa. Trochę w kratkę ale jest używalny.
W kwestii internetu drogą radiową w okolicach Tarnowa źle się dzieje. Ktoś tu wspominał o problemach z Automatyką.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6872
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

huziu, ja bym bardziej stawiał na zmorę sieci radiowych: torrent i 10 tys jednoczesnych połączeń, to potrafi zarżnąć nadajnik nawet przy jednym kliencie.
grzegorz75, jak chcesz sprawdzać parametry łącza to nie speedtestem tylko weź jakiś plik ściągnij/wyślij z jakiegoś serwera, będziesz miał bardziej miarodajne.


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Ogólnie coś jest nie tak. Podejrzewam, że to pozostałości po sprzedaniu IS, zapewne kilku dostawców dzierżawiło od nich łącza, a teraz coś się posypało. Ja np. będąc w Automatyce, nie miałem na umowie napisanej prędkości, ale zazwyczaj było to 4 mb/s, przynajmniej w nocy. Teraz mam 1 mb/s całą dobę. Pytanie czy coś mają zamiar z tym zrobić, czy zmniejszyć wszystkim prędkość i dalej trzepać kasę. Może w takiej sytuacji dobrym wyjściem będzie internet (coś ala radiówka) z Orange. Dziś podzwonię i dowiem się jak sprawa wygląda. Dam znać.
Goscinny pisze:Qbol, wymienią. Jeśli ci powiedzą, że sa warunki techniczne do np. 6 Mbs a linia jest niestety zaszumiona to maja ja poprawić. Co ciekawe i optymistyczne - tak robią, o ile jest to fizycznie możliwe.
U mnie sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie. Kable stare idą od mojego domu do słupa, a dalej do kolejnego, kolejnego itd. To stare kable wiszące na jeszcze starszych słupach. Podejrzewam, że nie opłacało by się wymieniać kilkuset, czy nawet kilku kilometrów(?) kabli dla kilku klientów. Jednak swoją drogą, jeśli by była możliwość na 6, 10 czy 20 mb, to myślę, że było by wielu chętnych...

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

LordRuthwen: Torrent niewątpliwie też, ale miałem chwile styczność z serwisem sieci radiowych i zawirusowane komputery klientów były najczęstszą przyczyną takich objawów.


Autor tematu
kruchy
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 22-03-2011, 20:50

Post autor: kruchy »

Tak naprawde problemy z tym wszystkim trwaja juz od samego poczatku gdy multimedia weszla do tarnowa i przejela zicom , nie wiem jak to jest teraz z uzytkownikami IS ale jesli chodzi podobnie to naprawde wspolczuje. pozatym nie rozumiem calej tej polityki. Dobrze wiedza ile ludzi korzysta z tego lacza na zbylitowskiej to po co obnizaja transfery ?. na osiedlu zarzyckiego ktore jest zaraz kolo mojej ulicy podobno internet chodzi dobrze.
U mnie ping jest teraz caly czas powyzej 100m/s , nie ma juz do tego reguly czy jest 5rano czy 16 . Widac tylko lekka poprawe kolo 1 w nocy. Jeszcze gdyby tylko ten ping nie skakal do 600 czy 700 to jeszcze daloby sie to zniesc jakos.
Co do nadajnika nie wiem na jakiej zasadzie to wszystko dziala bo poprostu sie nie znam na tym. Wiem tylko ze jest jeden nadajnik na ulicy do ktorego sa poprzylaczani wszyscy sasiedzi . Chyba tylko 2os maja liveboxa


Qbol
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 27-12-2009, 18:57
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Qbol »

Internet radiowy z Orange może i jest alternatywą, ale ograniczenie 3 GB miesięcznie na transfer skreśla go u mnie na całej linii. Cóż, pozostaje się męczyć z Automatyką...

ODPOWIEDZ