Gdzie tani internet na rok

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
Automat1991
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 14-01-2012, 18:09
Lokalizacja: Tarnów

Gdzie tani internet na rok

Post autor: Automat1991 »

Witam. Mam w planach założenie Internetu, najlepiej kablowego, bez limitu transferu danych. W moim bloku na skrzynkach są ulotki Internet Solution, ale z tego co wyczytałem, to połączyli się oni z MM. Szukałem więc ofert na stronie Multimedii, ale szczerze nie znalazłem tam nic interesującego... Same "świetne" promocje w pakietach z TV, z telefonem itp., tylko że ja nie potrzebuję tamtych rzeczy, chcę sam internet, prędkość 1 - 2 Mb na okres 1 roku. Czy można gdzieś w Tarnowie dorwać firmę, oferującą to co ja potrzebuję?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Masz do wyboru: MM, Zeto, Infonet.
Więcej w zasadzie nic nie ma.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Automat1991, w tej chwili to ci pewnie tylko MM zostało - niestety. No i ew. TPSA.
MM pewnie ma ofertę na sam Internet.


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Pytaj o Zeto . Ja miałem IS, teraz mam multimedie, a jakość usług spadła o połowę.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A mi NIE spdła - dawne IS obecne MM. :mrgreen: Ale z niepokojem patrzę w przyszłość.

ZETO - znacznie ponieśli jakość usług, więc można ich polecić.

TP SA czyli Neostrada - też znacznie się poprawili - DSL TP - to dla bogatszych :mrgreen: 2 MB DSL Telekomunikacji chodzi znacznie lepiej niż 6 - 12 MB internet MM. To jest związane z tym, że "ruch" z DSL TP ma pierwszeństwo w sieciach szkieletowych i podlega pod pion Biznesowy - co skutkuje dużo lepszą obsługą i jakością - naprawy są błyskawiczne. Ale jest droższy.

Infonet - różne opinie - jedni chwalą inni nie. Znajomy strasznie nażeka i faktycznie ma problemy. Inny natomiast jest zadowolony.
9000 ml A Rh-


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Info net, jestem z nimi od początku i nie ide indziej


josef
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 01-09-2011, 17:43
Lokalizacja: Tarnów Centrum

Post autor: josef »

Ja tez korzystam z INFO NETU i jestem bardzo zadowolony .

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Ravir pisze:"ruch" z DSL TP ma pierwszeństwo w sieciach szkieletowych i podlega pod pion Biznesowy
o to ciekawe - a orientujesz się może jak udało się TP wymusić takie uprzywilejowane traktowanie swojego ruchu u innych dużych operatorów?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

maup, zapewne chodzi mu o szkielet TPSA, bo tam DSL ma wyższy priorytet niż Neo.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

no w TPSA jak najbardziej, ale z wypowiedzi wywnioskowałem, że to się tyczy wszystkich i jestem ogromnie zainteresowany możliwością załatwienia takiej priorytetyzacji np. w Level 3 :D
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

TP SA ma największą sieć szkieletową w Polsce. Po tej sieci "idzie" też ruch "głosowy" między centralami telefonicznymi. TePSA też jest operatorem internetu - więc może regulować sobie ruch.

Jak Neostrada się poprawia - ale dalej się zdażają "momenty" - tak DSL jest szybki, niezawodny i stabilny jak skała. Niestety też droższy.

ALE jak się złozymy w 3 - 4 osoby to w cenie 50 - 70 zeta dostaniemy super fajny internet. Sam takich 3 - 6 osobowych grup osób prywatnych na DSL'u "postawiłem" kilkanaście. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

szykuję się do przeprowadzki i w bloku/kamienicy w której będziemy mieszkać nie ma żadnego internetu - co polecacie - potrzebuje łącze do poczty i otwierania stron - i na okres krótki max 12 miesięcy - proszę o pomysły bo internet potrzebuję do pracy
...

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Pocztę i przeglądanie stron można uprawiać nawet przez GSM (jak się ma wystarczająco duże zasoby cierpliwości), ale może podaj tę docelową lokalizację, łatwiej będzie coś doradzić
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Sajdak - internet via sieć komórkową - nale zy jednak uważać. Na przyklad Play OGRANICZA prędkośc transmisji za 39 zł mamy 1MB/s maksymalnie. Orange, T-Mobile i Plus nie ograniczają prędkości. Ja sam mam służbowy internet w Orange i jestem bardzo zadowolony.

Za 30 - 40 zł można w każdej sieci dostać 2 GB transferu co do przeglądania stron i EMaili wystarczy. Podpisujemy umowę na 12 miesięcy - w opcji z modemem i mamy spokój. Najłatwiejsze i prostrze rozwiązanie tymczasowe.
Ostatnio zmieniony 26-03-2012, 18:21 przez Ravir, łącznie zmieniany 1 raz.
9000 ml A Rh-


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Wróżąc ze szklanej kuli to wydaje mi się, że w Twoim miejscu zamieszkania będziemy mieli światłowodowy internet o przepustowości 1000GBit/s i transferach 100000 GBit/s.

A tak na serio to podaj szczegóły jakieś lokalizacji bo tak to nie da się wypowiedzieć co tam, gdzieś tam będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

A tak poza Tym.
Ravir proszę Cię :
Ravir pisze:prostrze
Ravir pisze:uwążać
Ravir pisze:nalęzy
Patrz czasem co piszesz... Wiem wiem inżynier nie musi umieć pisać. Jednak inni musza umieć/chcieć go czytać.

ODPOWIEDZ