Gdzie tani internet na rok

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:JaroTar, z prostego powodu: bo musisz wyjść "w świat" a nie po lokalu ściągać.

Nie rozumiesz co miałem na myśli.. :)

Chodzi o to, że zapewne po wklejeniu screenów z transferami zaczną się dyskusje i porównania. Kolega z Załogi Info-Net zaproponował ściąganie pliku od swojego operatora, więc odpowiedziałem aby drugi Kolega chwalący się prędkością swojego neta też zaciągał plik "od siebie". Wtedy niech się porównują.

Albo obiorą kilka niezależnych serwerów ZEWNĘTRZNYCH, gdzie będzie pewność, jak to napisałeś "wyjścia w świat" i dopiero się policytują prędkościami... :)

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

z test.mm.pl

Obrazek

a tu żeby potwierdzić wynik
speedtest.net

Obrazek


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

Winter pisze:z test.mm.pl

[url=http://www.abload.de/thumb/beztytuur64eg.png]Obrazek[/url]

a tu żeby potwierdzić wynik
speedtest.net

[url=http://www.speedtest.net/result/1861482220.png]Obrazek[/URL]

Super, dzięki!
Spróbuj jeszcze wyłączyć torrenta ;) pewnie będzie jeszcze szybciej.

No i ważne, na test mmp masz jeszcze po prawej stronie link do plików do pobrania. Pociagnij któryś i zrób screena. No i jeszcze z ciekawosci z noc.gts.pl ;).

To chyba tyle z moich życzeń.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

JaroTar,

Obrazek Obrazek


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

U mnie mam 20 Mbs z MM
mam na routerze przez WiFi i tak mam 20 Mb no niezle

Obrazek

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

JaroTar pisze:Piotrze, a niby czemu ma ściągać plik diagnostyczny od obcego operatora?.
Bo tak się drogi kolego z MM sprawdza łącze (a nie sieć wewnętrzną)
JaroTar pisze: Info-Net jak korzysta z GTS'a to niech się nim chwali :).
P.S. Czy Wy sami przypadkiem nie korzystacie z łącz MMP?
Korzystamy z serwisu GTS właśnie dlatego, że nie mamy z nimi żadnego punktu styku i dzięki temu można rzetelnie sprawdzić transmisję w świat a nie do własnej bramki. Co do łącz z MM - nie, dziękujemy, mamy inne.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

Info-Net pisze:
JaroTar pisze:Piotrze, a niby czemu ma ściągać plik diagnostyczny od obcego operatora?.
Bo tak się drogi kolego z MM sprawdza łącze (a nie sieć wewnętrzną)
JaroTar pisze: Info-Net jak korzysta z GTS'a to niech się nim chwali :).
P.S. Czy Wy sami przypadkiem nie korzystacie z łącz MMP?
Korzystamy z serwisu GTS właśnie dlatego, że nie mamy z nimi żadnego punktu styku i dzięki temu można rzetelnie sprawdzić transmisję w świat a nie do własnej bramki. Co do łącz z MM - nie, dziękujemy, mamy inne.
No tak rozpędziłem się, myślałem że IP to Wasz operator i chcecie się "chwalić" transferami - no i nie wyszło mi :)..

a to jednak chyba TKT?

P.S. - jeszcze raz..
napisałeś - choć widzę w trakcie mojego pisania ugryzłeś się też w język i poprawiłeś - że "mam mocno nieaktualne informacje". Otóż gdybym miał informacje to bym nie pytał grzecznie, a odważnie twierdził :)


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

No widzisz :) - to bardzo ładnie, chyba zadowolony jesteś?


kyky
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2012, 23:07

Post autor: kyky »

Ja mam neta po radiolinii bo mieszkam na domkach, stary IS teraz MM

Obrazek

Mam pytanie do kolegi Info-Net dlaczego nie odniósł się do rezultatu ze speedtest.net ? chyba że z nimi macie punkt styku to rozumiem :D


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

Mimo że nie jest źle, i tak wam zazdroszczę
http://www.abload.de/image.php?img=netcu2v0.png
Obrazek
Radiówka do 8Mb/s w IN
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

@JaroTar - nie mam pojęcia którym łączem co idzie w danym momencie - od tego jest BGP i niech on się martwi

@kyky - nie odnoszę się nigdy do speedtestów, numionów i innych czarodziejskich wynalazków do sprawdzania operatora, po prostu im nie wierzę nawet jako użyszkodnik, wolno mi?

@Labudu - wytrzymaj trochę jeszcze, jest spora szansa, że w Zawadzie pojawi się coś ciekawego ale to na pewno nie za tydzień ani za dwa :(
Ostatnio zmieniony 29-03-2012, 00:39 przez Info-Net, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


kyky
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2012, 23:07

Post autor: kyky »

sajdak pisze:zgodnie z życzeniem podaję: okolice Urszulańska/Bema
Wracając do tematu!

Moja Ciotka tam ma tam internet po IS/MM nie narzeka(róg Urszulańskiej 12,12A i Bema22) , ale jeżeli chodzi ci o umowę na rok to na pewno ZETO ma taka opcję. Nie wiem jak MM albo Info-Net. Ale do www to sobie weź coś mobilnego :) tym bardziej na rok ...


kyky
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 16-02-2012, 23:07

Post autor: kyky »

@kyky - nie odnoszę się nigdy do speedtestów, numionów i innych czarodziejskich wynalazków do sprawdzania operatora, po prostu im nie wierzę nawet jako użyszkodnik, wolno mi?

Tak. Wolno, ale teraz mnie zastanawia jedno, skoro na stronach torrentowych żeby dostać acces to trzeba podać wynik z speedtest.net mówię o sajtach ogólnoświatowych i polskich też, więc Oni nie wiedzą iż jedyna miarodajna strona to www.noc.gts.pl ?

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

@kyky - nie wiem do czego ma prowadzić ta polemika - chcesz używać speedtesta to używaj na zdrowie (speedtest ma fajną grafikę i generuje ładne obrazki do wklejania co jest jego niezaprzeczalnym atutem) ale proszę pozwól mi używać narzędzi, do których JA mam zaufanie, np. zwykłego ftp ;)
Obrazek

Swoją drogą gratuluję rezultatu po radioli - rozumiem, że za jakieś szczególne zasługi masz profi bridge na koncesjonowanym pasmie do wyłącznego użytku?
Wracając do tematu - w tej lokalizacji sajdak i każdy inny abonent może liczyć na standardowe warunki w naszym szkielecie światłowodowym czyli do 100 Mbps, nie więcej ;)
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Nie bardzo wiem co Info Net chce udowodnić
Speedtesty na łączu szkieletowym - jaki to ma sens ?
Dla mnie miarodajny jest speedtest od użytkowników sieci.
Pewnie ktoś z MM mógłby się pochwalić z 20 razy większą przepływnością niż z InfoNetu i co by to miało znaczyć ?

ODPOWIEDZ