Odzyskiwanie danych z HDD

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Odzyskiwanie danych z HDD

Post autor: ^cypis^ »

ALH!
Chciałbym zapytać, czy w Tarnowie jest jakaś firma/osoba, która zajmuje się fachowo odzyskiwaniem danych z uszkodzonych fizycznie dysków twardych.
Mam dwa, jeden nie zgłasza się, stęka i stęka, ale nikt go nie widzi, drugi wygląda na taki, co to nie wstaje elektrycznie.
Wujek G. wypluł może ze dwa wyniki, ale dziś i tak nic nie załatwię, a może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsca i namiary.
Dzięki z góry za wsparcie.
S pozdravom!
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Kasjer, Tarnów, ul. Ochronek?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

TOP 8000 - potrafili "przelożyć" elektronikę i odzyskać cenne dane. Pytanie ILE Chcesz zapłacić. W przypadku elektroniki należy kupić drugi taki sam dysk i przełożyć elektronikę. Zgrać dane na NOWY dysk, bo te rozebrane nie pochodza długo :mrgreen: Tak więc jak nie Masz bardzo cennych danych to się mocno zastanów.

W przypadku innych uszkodzeń - mają kontakt z profesjonalnymi firmami i mogą wysłać Twój dysk do nich - ale to są koszty rzędu kysięcy złotych. Rozbieranie dysku w steryknych warunkach, polerowanie i czyszczenie talerzy, przekładka do nowego "mechanizmu" - generalnie straszne koszty.
Załatwiałem taką "usługę" znajomemu - odzyskiwanie danych z serwera "powodziowego" - Top 8000 załatwił mi to szybko i sprawnie.
9000 ml A Rh-


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

^cypis^, jak bardzo Ci się spieszy bo mam dostęp do laboratorium ale nie dam głowy sobie uciąć, że mi się uda do końca miesiąca tam pojawić najprędzej marzec wchodzi w grę i nie wiem czy uda się je odzyskać

Awatar użytkownika

Autor tematu
^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

ALH!
Dzięki Wam, zacznę od Ochronek, bo tam jestem codziennie w przedszkolu. Potem pytanie w TOPie. Jak oni nie pomogą napiszę do Lilitha.
S pozdravom!
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

www.inter-komp.pl - mi pomogli kiedyś bardzooo!

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

^cypis^ pisze:Dzięki Wam, zacznę od Ochronek, bo tam jestem codziennie w przedszkolu
Omatko! to już przedszkolaki mają dane, które warto odzyskiwać??? :)

PS: Lilith to kobieta!
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja dzisiaj widziałem jak facet szedł z około 4-letnią dziewczynką i mówił: "no, tam jest 24 miesiące gwarancji na dysk twardy, tylko to trzeba przesłać kurierem..." więc kto wie ; )

Awatar użytkownika

Autor tematu
^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

ad2222 pisze:Omatko! to już przedszkolaki mają dane, które warto odzyskiwać??? :)
Tak, bajki zassane z DC++ :-P I jakieś 5k zdjęć rodziców i swoich, których nigdzie więcej nie ma.
Btw. wyprzedzam myśli polityków i młodzieży zamiast do szkoły szykuję laptopy już od żłobka :lol:
ad2222 pisze:PS: Lilith to kobieta!
Biję się w pierś, przepraszam!
Keleos pisze:Ja dzisiaj widziałem jak facet szedł z około 4-letnią dziewczynką i mówił: "no, tam jest 24 miesiące gwarancji na dysk twardy, tylko to trzeba przesłać kurierem..." więc kto wie ; )
Era blututa ;)
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

ad2222, dzięki wielkie też miałam się upomnieć :P

^cypis^, wybaczam :)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

trochę odkopię, mam w sumie nieduży problem bo utraciłem jedynie plik ze zdjęciami i filmami z telefonu. Raptem 3-4 miesiące użytkowania.
Znam pierwotną lokalizację folderu, sęk w tym, że po powrocie z serwisu (sformatowanego) telefonu, po podłączeniu do komputera oprogramowanie stworzyło nowy folder z nową nazwą, ale stary zniknął ukrywając wszystko co zawierał.
Telefon, który mi wywinął taki numer nie posiada karty pamięci bo to Nokia Lumia 800 z Windows Phone i jeśli coś nie poszło do chmury to się straciło :/
Czy znacie jakiś program, którym mógłbym się posłużyć? Czy tylko serwis mi pozostaje?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

serwis na wałowej - miałem wypadek z N8, pomęczyli się trochę ale odzyskali dane
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Kto potrafi odzyskać dane z pendrive 8GB ? Niechcący skasowałem plik o rozszerzeniu .xls na którym mam mnóstwo danych gromadzonych kilka lat. Próbowałem programem Recuva ale z tych co znajdzie pisze, że plik nadpisany niemożliwy do odczytu. Zna ktoś jakieś inne sposoby?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jeżeli jest nadpisany to kicha, możesz mi podrzucić tego pena jak chcesz, spróbować zawsze można.
Ewentualnie jak znajdę program którego używałem jakiś rok temu z powodzeniem w podobnej sytuacji to ci podeślę nazwę.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Lordzie jak jest taka możliwość i był byś tak uprzejmy to chętnie skorzystam.
Odnośnie nadpisania to czytałem, że po takim zdarzeniu (przypadkowe usunięcie pliku) nie należy nic już na tym pen drive robić. I tak uczyniłem, wyciągnąłem od razu z komputera i leży. Wczoraj tylko próbowałem odzyskać i nic.

ODPOWIEDZ