Darmowy internet dla każdego

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
yakhub
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 22-03-2010, 17:49

Darmowy internet dla każdego

Post autor: yakhub »

Szczegóły tutaj:

http://aero2.pl/bdi.html

Sprawdzone, działa. Nie jest to ściema, nie ma żadnych kruczków ani haczyków (chociaż na kartę SIM czeka się dosyć długo). Prędkość może nie poraża, ale działa. Limitów na transfer nie ma.

Wyjaśnienie, dlaczego jest za darmo, i dlaczego operator się z tym nie reklamuje, tylko siedzi cicho, jest tutaj:

http://jdtech.pl/2012/01/aero2-skad-wzial-sie-bezplatny-dostep-do-internetu.html


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dość stara sprawa już.

Na rynek już niedługo ma wejść też nowy tablet od Manty. Manta gwarantuje darmowy Internet 3G we wszystkich swoich tabletach:
http://antyweb.pl/darmowy-internet-3g-w ... o-klienta/

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos, od manty to ja proponuję trzymać się z daleka :)
Sprzęt działa do czasu gwarancji, miesiąc później przestaje - 3 razy to samo, więcej nie kupię.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mam słuchawki od Manty (ok 30zł) - od 7 lat działają bez zarzutu... a chodząc po sklepach i testując inne (nawet takie za 150zł) ciężko mi znaleźć chociażby zbliżone mocą słuchawki... wszystko ciche i zagłuszone.
Mam także klawiaturę Manty... chodzi jak złoto ; )

Wszyscy nadają na Mantę... ale mam dać 500zł i używać 2 lata, lub 2500zł i używać 2,5 roku... to sorry ; )

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos, ja miałem nagrywarkę z dyskiem, klawiaturę i mp4, wszystko równo po 25 miesiącach przestało działać.



Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Aero2 się nie psuje. Potwierdzam ; >

Yakhub - powiedz nam jak to działa. Tj. jakie osiągi masz, czy wystarcza to do bezproblemowego oglądania filmików na YT?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos, jak na neozdradzie 512 się da, to tu też powinno :P


skuba
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 11-09-2009, 16:40

Post autor: skuba »

Jedyna sprawa z aero2 to zgodność modemów warto o tym wspomnieć , bo modemy do tanich nie należą a operator w regulaminie podał że muszą być w klasie 10

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 639
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Niech ktoś zaproponuje jakiś dobry modem do tego w rozsądnej cenie.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja na swoją kartę czekam i czekam. Mam nadzieję, że w tym miesiącu przyjdzie. Jak dostanę to postaram się zrobić jakieś testy i zamieścić na forum rezultaty.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

BEZ podniecania się :) Areo2 powstałao za pieniądze z Unii Europejskiej - chyba chodzi o programy Unijne dotyczace powszechnego dostępu do internetu i zapobieganie cyfrowemy wykluczeniu.

Internet jest darmowy ALE : prędkość maksymalna 265 kb/s - od Maja 2012 wzrasta do 512 kb/s - dodatkowo internet będzie DARMOWY do 21.12.2014 (dla 900MHz) równocześnie wchodzi LTE.

Generalnie więc mamy darmowy internet ale o ściąganiu dużych plików mozemy zapomnieć. Niemniej jednak jest do działający i wpełni funkcjonalny internet - mam go i spokojnie wystarcza do przeglądania stron - choć te mocno "zasyfione" różnym "dziadostwem" mogą mocno mulić.

Polecam też zakup modemu z LTE - bo technologia ta wchodzi i w miarę postępów kolejne "sekcje" GSM przestaną być darmowe a na ich miejsce wchodzi LTE właśnie. Kupując modem LTE nalezy pamiętać, ze mamy kilka standardów : np. Areo2 LTE 2500 MHz oraz "Polsatowski" 1800 MHz - tak więc kupując modem warto kupić wielo systemowy. Ja sam mamzamiar kupić modem Sierra Wireless AirCard 320U - już dziś mamy spory zasięg komercyjnego LTE - który się powiększy - nie będę musiał zmieniać modemu za rok, jak pojawi się tani dostęp LTE. Zresztą Areo2 już dziś oferuje dostęp darmowy via LTE.

Co do TEJ Manty : 400MHz procesor, i "stary" Android - nowe mają niby mieć procesor 1.2 GHz - ale jeśłi cena ma wynosić poniżej 1000 zł to NIE wierzę w dobrą jakość. Wolał bym kupić nawet stary model lub używany tablet pewnego producenta niż takie coś - w darmowy internet też nie wierzę. :) Będzie na 100% wolny - już lepiej DOŁOŻYĆ i kupić coś porzadnego i do tego Areo2 - będziemy zadowoleni.
9000 ml A Rh-


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

Ravir pisze:Internet jest darmowy ALE : prędkość maksymalna 265 kb/s - od Maja 2012 wzrasta do 512 kb/s - dodatkowo internet będzie DARMOWY do 21.12.2014 (dla 900MHz) równocześnie wchodzi LTE.
A co będzie po tej dacie - internet będzie szybszy czy w ogóle nastąpi "likwidacja" tego darmowego dostępu? Pytam bo nie wiem czy warto kupować specjalnie modem na te dwa lata...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Po dacie końcowej nastąpi koniec bez płatnego dostepu. I tu pojawia się kwestia MĄDREGO zakupu modemu. Jeśli kupimy dobry "wielozakresowy" modem - to mamy spokój na ładnych pare lat - LTE, HSPA+ oraz HSPA+ DC stają się coraz powszechniejsze i tańsze.

Opcja druga to kupić najtańszy modem za bardzo niską cenę i mieć świadomość, ze po dwóch latach jak LTE, HSPA+ oraz HSPA+ DC staną sie powszechne i tanie to będziemy musieli wydać kolejny raz pieniądze. Pytanie jak często korzystamy i jak niezawodne chcemy mieć urzadzenie.

Ja sam od ponad trzech lat używam modemu Sierra Wireless 309 - który kosztował MORDERCZE 680 zł :shock: ale obecnie HSPA+ stało się powszechne i po trzech latach nadal mam święty spokój i cieszę się szybkim internetem. Dodatkowo mam perfekcyjne, bez problemowe działanie.

Ważne jest czy planujesz w przyszłości "przejść" na płatną usługę czy NIE - jeśli nie to kup tanie i proste urządzenie - nawet używany, tani modem Huawei i będziesz miał święty spokój. :mrgreen: Zaś jak planujesz mieć płatny internet to warto rozważyć wydanie większej ilości pieniędzy - zwłaszcza jak używasz modemu intensywnie.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir, Widzę, że jesteś w tych sprawach biegły - załóżmy, że chciałbym zakupić płatny LTE - tam zawsze jest jakiś limit transmisji - czy możesz mi polecić program do liczenia danych wchodzących/wychodzących (bo ten limit to chyba suma danych), żebym miał jakąkolwiek orientację jaki abo potrzebuję?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ