Oszukany

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Oszukany

Post autor: sajdak »

Żona zamówiła na tablica.pl zabawkę dla córki - razem z transportem około 100zł - wpłaciła pieniądze na konto i tyle... telefon wyłączony, zabawki nie ma - jest możliwość zrobić cokolwiek? czy kamień w wodę?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Zgłosić można, ale efekty będą pewnie marne... Kiedyś żona zamówiła coś na allegro za około 150 zł. Oczywiście towaru nie dostała. Zgłosiła na policję. Sprawę przyjęli, po dwóch latach przyszło pismo, że sprawca został "ujęty" i zobowiązany jest do zwrotu kasy (czy coś takiego, już nie pamiętam). Oczywiście kasy nie ma. Wiem, że powinno się dalej dochodzić swojego ale pewnie koszty przewyższą zysk więc o sprawie dawno zapomnieliśmy...

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

zgłosić można a nawet należy chociaż pewnie przy zgłoszeniu trzeba będzie przełamać opór policjanta bo sprawa mała (ale paragraf 286kk nie ma ograniczenia kwotowego). na takich pozornie błahych transakcjach żeruje kupa złodziei, którzy (i słusznie) liczą na to, że ofierze nie będzie się chciało dyrdać na komisariat za niewielką kwotę.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

halford pisze:Oczywiście towaru nie dostała.
nie jest to takie znów oczywiste bo kupiłem już ze 100 szt przedmiotów na allegro i tylko raz czegoś nie otrzymałem za jakąś małą kwotę


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

ClNEK, "Oczywiście" użyłem w kontekście tego tematu. Ja też kupuje bardzo dużo na allegro. Obecnie mój licznik to 434 / 47.
3150 A Rh+


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Ja ostrzegam przed Grouponem na Allegro masz przynajmniej system komentarzy na G nie ma nic. Problem z kuponem jest Twoim problemem a nie ich, im jest co najwyżej przykro bo oni są tylko 'pośrednikiem'. 'Pośredniczą' w handlu podróbami, po zakupie okazuje się że sprzedawcą nie jest firma wymieniona w opisie tylko jakiś dostawca chińskich podróbek. "Pośredniczą" piszę w cudzysłowiu bo wszystkie opisy ich ofert są pisane w tym samym stylu


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja zawsze zamawiam towar na portalach aukcyjnych za pobraniem. Zawsze. Jest drożej ale mam 100% pewność. Czemu? To proste, zawsze możemy w obecności pracownika Poczty czy Kuriera otworzyć przesyłkę. Jak towar się nie zgadza to piszemy protokół i nie odbieramy i nie płacimy.

O ile na małe kwoty jak 20 - 30 zl mozna machnąć ręką to w przypadku 100 zł na 100% wybral bym opcję za pobraniem i rozpakował przesyłkę komisyjnie.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Gdzie poczcie pozwolą ci otworzyć paczkę przed zapłaceniem? Ja korzystam z karty kredytowej i w razie kłopotów żądam zwrotu kasy od banku za transakcję , która nie doszła do skutku. I oczywiście przy dużych kwotach tylko za pobraniem.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


kult_
Obywatel
Posty: 18
Rejestracja: 02-10-2010, 21:35
Lokalizacja: oS

Post autor: kult_ »

mirak pisze:Gdzie poczcie pozwolą ci otworzyć paczkę przed zapłaceniem? Ja korzystam z karty kredytowej i w razie kłopotów żądam zwrotu kasy od banku za transakcję , która nie doszła do skutku. I oczywiście przy dużych kwotach tylko za pobraniem.
Da się i na poczcie ;) usługa sprawdzenie zawartości (5 zł dodatkowo przy nadaniu). Więc jak zamawiacie przedmioty o większej wartości piszcie do nadawcy o paczkę pobraniową z tą usługą.

Awatar użytkownika

Autor tematu
sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

i po roku sprawa dobiegła końca - dostaliśmy pismo że pani oszukała łącznie około 40 osób i zasądzono 2 na 5lat w zawieszeniu plus pokrycie strat i kosztów .

kwota niewielka - ale na wszystkich osobach łącznie około 5k...

niech mi tylko ktoś powie co oznacza ; osoba karana k.411 bo szukałem w necie ale bez sukcesów
...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Może chodzi o czesc z KPK:
Art. 411. § 1. W sprawie zawiłej albo z innych ważnych powodów sąd może odroczyć wydanie wyroku na czas nie przekraczający 7 dni.

§ 2. W razie przekroczenia tego terminu rozprawę prowadzi się od początku.

§ 3. W postanowieniu o odroczeniu wydania wyroku należy wskazać czas i miejsce jego ogłoszenia.

?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

ODPOWIEDZ