Pliki cookies i ustawa

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Krzywonos pisze:Zastanawiające jest czy informacje o cookie musi wprowadzać każdy?
Jeśli Twoja strona nie zapisuje cookies u odwiedzającego, nie musi być informacji.

Ustawa faktycznie bardzo bezsensowna. To tak jakby każdy na aucie musiał umieścić napis typu: "Uwaga jadę samochodem. Istnieje niebezpieczeństwo potrącenia Cię moim autem". :) Lepiej niech prostują banany, a nie wymyślają bezsensownych nikomu niepotrzebnych ustaw.


Autor tematu
imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Dla okazania pełni idiotyzmu owej ustawy prosty przykład:

Jesli nie zgodzimy się na używanie cookies za każdym razem po wejściu na daną 'niezgodzoną' stronę wyskoczy komunikat z pytaniem o zgodę ( bo skoro się poprzednie nie zgodziliśmy to i do cookies nie wprowadzono info, że pytanie już padło ). Idiotyzm.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

prawie na temat ; tam nikt nie zagląda to proszę tutaj o pomoc:
KLIK
...

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

coś jest schrzanione - tylko jak to naprawić?

wywaliłem Firefoxa - zainstalowałem od nowa i nic

nadal za każdym razem muszę się logować do Forum...

aktualizacja

jak wchodzę na główną forum to mi pisze ze nie jestem zalogowany - jednak jeśli chcę coś wrzucić (napisać), to pokazuje mi się znowu strona główna forum - ale już jako zalogowany...

WTF?
...

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Dalej nie działa mi logowanie do forum- znaczy za każdym razem muszę od nowa logować - niby nic ale jest to uciążliwe - pomoże ktoś?
...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Mi też od dłuższego czasu to nie działa. Nie działa mi automatyczne logowanie. Muszę się logować za każdym razem. Już sobie to odpuściłem, dlaczego tak się dzieje. Czekam, że może problem się sam naprawi jak zrobią update do phpBB 3.0, który był obiecany, że będzie w wakacje ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Szczerze mówiąc to SOA#1 - na kilku komputerach sprawdzałem i nie ma problemu najmniejszego.
BB 3.0 testuję, ale musimy poszukać odpowiednich modułów, żeby nie utracić pewnych funkcjonalości ;)


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Jeśli ma to przypominać funkcjonalność nowego forum.rowerum to błagam nie róbcie nic!

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Problem z logowaniem występuje również u mnie, więc nie jest to jakaś odosobniona sytuacja. Dzieje się tak od kilku tygodni.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja nawet pamiętam po czym mi się tak zrobiło ;) W momencie kiedy robił się backup bazy i padło forum w pewnym momencie :) Potem już niezależnie od komputera i przeglądarki nie działa mi automatyczne zalogowanie :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Cubaza, jakie forum padło? Agora? Nic nie padło - prze kilka godzin nie działało, bo dokładaliśmy dyski do serwera i trzeba było zatrzymać proces.
Zerknę czy nie można jakoś wyzerować cookies od strony serwera - może to pomoże.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale to było dość dawno. W każdym bądź razie najpierw miałem komunikat o backupie bazy a potem kolejny był związany z jakimś tam błędem po stronie forum. Teraz już nie pamiętam bo to olałem. Jednak widzę, że nie tylko ja mam problem z logowaniem. Może to przez to.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Mi też nie działa ale nauczyłem się z tym żyć.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

halford pisze:Mi też nie działa ale nauczyłem się z tym żyć.
Ja też się muszę non stop logować ;-) nie mam problemu z innymi stronami wymagającymi logowania, a z Agorą tak ;) Ps. Jak dla mnie może zostać - podobnie jak halford nauczyłem się z tym żyć ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

U mnie jest podobnie mam problem z logowaniem, ale plikiem cokisem jest administrator blokujący za nic wejście na jego prywatne forum.

Tak sie jemu widzi i tak ma być, da się zablokować za nic ??
Jak najbardziej da się, bo to jego prywatna ....... i co ...... jest - też on decyduje.

Panie Kwaśny Jakubie Pan ma jakieś względy względem swobody wypowiedzi, czy radnych tutejsze władze nie ruszają ??

Panie u was w radzie tez mogą panu za nic głos odebrać, bo tak się zwidziało przewodniczącemu.

ODPOWIEDZ