Antywirus na Androida

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Antywirus na Androida

Post autor: halford »

Miał ktoś z Was do czynienia z antywirusami na Androida. Głównie chodzi mi o wybór pomiędzy Eset Mobile Security a Norton Mobile Security.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Zdecydowanie Eset :) Mam go od dawna, nie obciąża pamięci i jest skuteczny.



Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Zastanawia mnie fenomen instalowania antywirusów na Androidzie. Jeśli przestrzega się kilku zasad to nie ma się czym przejmować i nie ma się czym martwić. I też mnie ciekawi ile tych wirusów ubił Eset.


Autor tematu
halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Mnie też zastanawia i dlatego nie mam z tym doświadczenia. Jednak mam klienta który stanowczo chce antywirusa.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Ale z Windowsem też tak jest, że jak się przestrzega kilku zasad to bez antywirusa można pociągnąć długo. Jeszcze dochodzi kwestia sposobu użytkowania komputera. Natomiast mnie nie dziwi ten fenomen antywirusów na Androida, system jest już na tyle popularny, że staje/stał się bardziej atrakcyjny dla twórców wirusów.

Awatar użytkownika

redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

ja korzystałem z ESET natomiast o wiele lepszym jest Avast
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

redakcjazh pisze:ja korzystałem z ESET natomiast o wiele lepszym jest Avast
Pod Androidem?

Awatar użytkownika

redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

tak, mam Samsung Galaxy Young - pobrałem Avast ze sklepu Google a Eset z www producenta
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Gościnny całe tabuny wytłukł niczym domestos :] Tak na serio to jest mnóstwo kiepskich aplikacji które nawet w sklepie Andka występują obficie, wirusów też jest coraz więcej. Logujesz się na strony banku, bez antywirusa? Moim zdaniem jeśli korzystasz z Andka rozsądnie tzn. sprawdzasz co instalujesz, nie wchodzisz na dziwne strony, nie musisz go mieć, ale z drugiej strony jeśli nie zapycha pamięci i nic nie kosztuje to dlaczego miałbym go nie zainstalować?

Awatar użytkownika

redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

rzuf, nie trzeba buszować w internecie by chwycić wirusa. Wystarczy kartę SD przynieść od kolegi co ma zainfekowany PC :)
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

redakcjazh pisze:rzuf, nie trzeba buszować w internecie by chwycić wirusa. Wystarczy kartę SD przynieść od kolegi co ma zainfekowany PC :)
No to napisze ktoś w końcu jak to wygląda z tymi wirusami na androida ?
Z bankowości nie korzystam przez telefon, bo nie zdarzyło mi się w życiu jeszcze takie coś, żebym musiał gdzieś w terenie 'na gwałt' wykonać przelew ;) Swoją drogą też dziwne, że ludzie mają aż taką potrzebę i nie mogą wytrzymać aby na spokojnie przy komputerze zalogować się do banku.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

imlazy, słuchaj może naświetlę bo tutaj widzę, że pół słówkami piszecie.

Bank - większość banków udostępnia wersje mobilne systemów m.in na Andka tj. ING, MBank, PKO - instalujesz apkę z Google Market i za jej pomocą (aplikacji) logujesz się do banku. Czy są ataki na te aplikacje? Nie wiem, czytałem po internecie i nie spotkałem się z takim problemem.

Pytasz jak z wirusami na androida. Android stoi na jądrze linuxa i generalnie ludzie twierdzą, że na linuxa nie ma dużej ilości wirusów. Jednak Android jest na tyle popularnym systemem, że już matołki zrobili kilkanaście odmian wirusów.

Jak każdy system zalecany jest antywirus i aktualizacje oprogramowania. Wiadomym jest również, jeśli ściagasz pirackie apki czy gry to musisz liczyć się z faktem, że zdobędziesz, któregoś dnia wirusa. Avast korzystam i póki co nie miałem problemu z wirusem, a i zdarzały mi się komunikaty o tym, że na jakiejś www znalazł wirusa i że go zablokował.
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

redakcjazh pisze:imlazy, słuchaj może naświetlę bo tutaj widzę, że pół słówkami piszecie.

Bank - większość banków udostępnia wersje mobilne systemów m.in na Andka tj. ING, MBank, PKO - instalujesz apkę z Google Market i za jej pomocą (aplikacji) logujesz się do banku. Czy są ataki na te aplikacje? Nie wiem, czytałem po internecie i nie spotkałem się z takim problemem.

Pytasz jak z wirusami na androida. Android stoi na jądrze linuxa i generalnie ludzie twierdzą, że na linuxa nie ma dużej ilości wirusów. Jednak Android jest na tyle popularnym systemem, że już matołki zrobili kilkanaście odmian wirusów.

Jak każdy system zalecany jest antywirus i aktualizacje oprogramowania. Wiadomym jest również, jeśli ściagasz pirackie apki czy gry to musisz liczyć się z faktem, że zdobędziesz, któregoś dnia wirusa. Avast korzystam i póki co nie miałem problemu z wirusem, a i zdarzały mi się komunikaty o tym, że na jakiejś www znalazł wirusa i że go zablokował.
Banki przez androida mnie nie interesują. W domu notebook jest od tego. Więc aplikacje ani sam dostęp przez www z poziomu telefonu nie wchodzi w grę.

To, że android stoi na linuxie wiem.
Możesz jakiś przykład stronki z wirusem podać ? Bo "zdarzały mi się komunikaty o tym, że na jakiejś www znalazł wirusa i że go zablokował" jest enigmatyczne. Z reguły interesuje mnie jaki to wirus i czy on naprawdę jest wirusem czy tylko antyvirus ma takie wrażenie.
Niejednokrotnie widziałem bo antywirusy blokują i spory odsetek to tylko jakieś programy które potencjalnie mogą sprawić kłopot ale wirusami nie są.
Stąd właśnie szukam owych wirusów androidowych :)
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ale w czym masz problem? Masz NODa zupełnie za darmochę, nie obciążą pamięci w widoczny sposób, to nad czym się zastanawiasz?

ODPOWIEDZ