Materiały budowlane przez Internet

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Materiały budowlane przez Internet

Post autor: rowerzysta »

Cześć

Mam pytanie czy ktoś w ostatnim czasie zamawiał jakieś materiały budowlane przez Internet? Tzn płyty, blacho-dachówki, bramy garażowe, przęsła ogrodzeniowe itd.. Chodzi mi dokładniej o to i szczerze mówiąc nie bardzo wiem, jak oni to przyślą i czy będzie to w używalnym stanie? Macie jakieś doświadczenia z zamawianiem większych rzeczy przez sieć?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: LordRuthwen »

Nie zamawiałem plexi, ale jestem na etapie wykończania domu od ponad roku i zamawiało się to i owo, duże gabaryty też.
Większość tego typu firm ma własny transport jeżdżący w łańcuszku albo wysyłają kurierem na palecie.
Lustro 100x250 przyszło mi kurierem w całości, nieuszkodzone, opakowane w styropian, wyzabezpieczane solidnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: rowerzysta »

Super, dzięki za odpowiedź. Trochę mimo wszystko mam obawy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: Jan Kowalski »

Twoje obawy szybko rozprysną się jak lustro po pierwszej dostawie :P :mrgreen: :lol: :P
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: rzuf »

Ja ostatnio zamawiałem miski wc, umywalki, baterie, zestawy prysznicowe... wszystko było ok oprócz jednej z umywalek. Na szczęście wymienili, ale zawsze wszystko bardzo dokładnie sprawdzaj przy kurierze. To nie zawsze jest łatwe.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: bart11 »

rowerzysta pisze:Cześć

Mam pytanie czy ktoś w ostatnim czasie zamawiał jakieś materiały budowlane przez Internet? Tzn płyty, blacho-dachówki, bramy garażowe, przęsła ogrodzeniowe itd.. Chodzi mi dokładniej o to i szczerze mówiąc nie bardzo wiem, jak oni to przyślą i czy będzie to w używalnym stanie? Macie jakieś doświadczenia z zamawianiem większych rzeczy przez sieć?
Czy jesteś przekonany do zakupu na stronie gdzie nie ma podanej nazwy firmy, adresu ani nawet numeru telefonu ??

Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: rowerzysta »

W sumie płacę przy odbiorze, ale masz rację. Nie zwróciłem nawet na to uwagi, aczkolwiek kontaktowałem się z ich "konsultantami" więc jakiś człowiek tam siedzi.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: bart11 »

rowerzysta pisze:W sumie płacę przy odbiorze, ale masz rację. Nie zwróciłem nawet na to uwagi, aczkolwiek kontaktowałem się z ich "konsultantami" więc jakiś człowiek tam siedzi.
Na pewno w ten biznes zamieszany jest jakiś "człowiek"- tylko pytanie na ile on będzie uczciwy.
Nie mówię od razu, że każdy kto sprzedaje cokolwiek wysyłkowo nie podając swoich danych jest oszustem.
Podobnie też, nie twierdzę, że każdy obcokrajowiec wymieniający na trasie swoją drogocenną biżuterię za kanister benzyny jest złodziejem.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Materiały budowlane przez Internet

Post autor: Goscinny »

Tyle, że zdaje się, ale firma musi podawać swoje dane na stronach. A jak nie podaje, to jak dla mnie, od razu ją skreślam z listy "można im ewentualnie zaufać".

ODPOWIEDZ