Dwa komputery na jednym łączu w IS

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, widziałem kiedyś chyba NetGear'a fajnego - zrobionego podobnie jak WRT - czyli z softem Open source. Nawet pod niego Tomato napisali :) Ma nawet wejście USB, do którego można podpiąć np. dysk twardy i udostępnić go w sieci lokalnej ;)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Łukasz a co Byś powiedział na takiego jak mój Vigor 2910G ? Znajomy chce się pozbyć używanego. Uszczęśliwiono go linią SDSL (T1) i przesiadł się na pasujący do SDSL sprzęt. Został mu właśnie kupionu półroku temu Draytek Vigor 2910G - mówił coś o 400 - 500 zł.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Bartku, w tym momencie nie mam aż tyle kasy, mam w najbliższych planach (w kolejności) 1 urodziny chrześnicy mojej małżonki, komunię kuzyna i potem chrzciny synka, więc obecnie to ja bardzo bym chciał mieć 500 zł :P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

No cóż, szkoda - bo to dobra cena za ten sprzęt.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Wiem, bo widziałem ile toto ma opcji, ale znasz zasadę: mieć 500 zł a nie mieć 500 zł jest razem 1000 zł.


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Re: Dwa komputery na jednym ³ączu w IS

Post autor: Michał Woliński »

Boruta pisze:Jak w temacie, chcę podłączyć drugi komputer w domu, jest sens rozdzielać sygnał, czy lepiej płacić co miesiąc 16 zł za drugie stanowisko? Prędkość spadnie znacząco?
Nie znam się na tym, proszę o porady.
Mam Internet w IS i używam routera D-link DIR-100. Prękość nie spadła w ogóle, a łącze dzielę na 2 komputery. W planach trzeci :).

IS stosuje zabezpieczenie, polegający na przypisaniu adresu MAC karty sieciowej do przydzielonego IP. W związku z tym, jeśli chcesz uruchomić router, musisz mu wpisać MAC identyczny jak ten który masz w oryginalnej karcie sieciowej. Dzięki temu sieć rozpozna Twój router, jako komputer działający normalnie w sieci.

pozdrawiam i powodzenia
GG 13838449


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jak się kupuje router w IS to w trakcie instalacji serwisant IS sam ustawia MAC adres na aktualny MAC routera. Nie trzeba przepisywać i kombinować.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Poza tym jeśli dana firma zezwala na korzystanie z routera może wykonać telefon aby odblokowali MAC routera :]


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jak pisałem wyżej - serwisanci IS sami odblokowują MAC routera. Nie trzeba dzwonić.


NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Post autor: NoJz »

Panowie... tylko za 9 dych wydaje mi się że oni mu proponują zwykły router, bez możliwości komunikacji bezprzewodowej... a tak dołoży ze 3 dyszki i kupi dobry z taką opcją

ODPOWIEDZ