Nawigacja (GPS)

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Nawigacja (GPS)

Post autor: farciarzgilmore »

Witam
Nie wiem czy dobry dział ale nie widzę alternatywy :) Potrzebuję dzisiaj na szybko kupić niedrogi GPS. Interesowałem się Lark 50.2 czy jakoś tak. Nie interesują mnie jakieś bajery, oglądanie filmów itp. Żadne 3D. Chcę dobrą tanią nawigację tylko nie wiem w jakim sklepie taką kupię. Ze względu na to, że mam mało czasu proszę o konkretne i sprawdzone sklepy. Jest też możliwość zakupu jakiejś używki od kolegów i koleżanek forumowiczów :) Jeżeli chodzi o fundusze to myślę maks. 300 zł.
Z góry dzięki


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Mój brat kupił ostatnio ten model Larka za 350 zł w Maxie. Ogólnie jako nawigacja dobrze się spisuje, duży ekran to zaleta. Można oczywiście wgrać bez hakowania AutoMape lub dowolną inną. Za tę kasę jak najbardziej. Za to nie kupuj Mio 400 i 500 bo podobne ceny ale się spisują kiepsko.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7662
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Siostra używa Larka, nie pamiętam który model, ale ok rok temu na allegro kosztował ok 300 pln. Chyba z przekątną 4,3" - bardzo fajnie się spisuje, najlepiej kupić na allegro, są zdjęte jakieś blokady, wtedy można wrzucić tam każdą nawigację, a nie tylko tą która jest dodana do urządzenia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Dzięki panowie.
Właśnie myślałem o maxie dokładnie o mixelectronix. Zaraz tam jadę i popatrzę. Jeżeli kogoś to interesuje podam ceny Larków.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dzięki panowie.
Właśnie myślałem o maxie dokładnie o mixelectronix. Zaraz tam jadę i popatrzę. Jeżeli kogoś to interesuje podam ceny Larków.
Ja za namową Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów kupiłem nawigację w.... Biedronce! :) i się sprawdza! :D hahaha
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Jeżeli kogoś to interesuje podam ceny Larków.
Targuj się ! Normalnie ten Lark kosztował chyba 400.

ad2222

Larków nie trzeba hakować aby dało się wgrać inne mapy. Tam jest opcja: Wybierz mapę.

Natomiast hakowanie służy odblokowaniu pulpitu Windowsa. Czyli jeśli chcemy korzystać z GPS jak z PDA. Z tego co wiem to Lark 50.2 jeszcze nie został złamany.


Autor tematu
farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wróciłem. Podpowiedź odnośnie targowania była słuszna :). Z racji tego, że nie chciałem jakiegoś zbajerowanego GPSa to kupiłem Lark 43.2. Z ceny 299 zszedł mi pan do 240. Na allegro za to samo dał bym u najtańszego sprzedawcy 249 plus koszty przesyłki. Różnica widoczna :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7662
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

halford pisze:Larków nie trzeba hakować aby dało się wgrać inne mapy. Tam jest opcja: Wybierz mapę.

Natomiast hakowanie służy odblokowaniu pulpitu Windowsa. Czyli jeśli chcemy korzystać z GPS jak z PDA. Z tego co wiem to Lark 50.2 jeszcze nie został złamany.
A całkiem możliwe, w każdym razie da się na nim i książkę poczytać, i filmik pooglądać ;) i to chyba ten model 43.xx (nie wiem czy 1 czy 2), wtedy jeszcze za 300 z przesyłką
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Za 300 zł mozna kupić używanego PDA + odbiornik GPS - ja sam sprzedałem mojego starego "Naleśnika" (Acer N311) za 50 zł w pełni sprawny PDA. Drugi kumpel kupił Della za 100 zł.

Mam też do sprzedania odbiornik Nokia LD-3W (GPS SIRF 3, Bluetooth) za 100 zł - PDA + taki odbiornik i spokojnie zmieścisz się w 300 zł. Niby Masz dwa urzadzenia, ale PDA można użyć do ebooków, do neta (WiFi), jako MP3. Sam tak użytkowałem mojego Naleśnika przez 4 lata. Nokia LD-3W ma jedną zaletę jest bardzo czuła i "chodzi" na najbardziej rozpowszechnionej baterii :mrgreen:

Jeśli potrzebujesz czedoś więcej niż "czystego" GPS'a to polecam zakup używanego PDA i odbiornika GSM - choć za 300 zł mozna trafić przyzwoite PDA z wbudowanym GPS.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7662
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale to samo będzie miał w odblokowanym Larku 43.x, a gps będzie w środku bez możliwości zgubienia/zapomnienia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

GPS zewnętrzny ma ta zaletę, że spokojnie go do np. netbooka podepniesz i masz mapę 10" :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7662
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ale do roweru jest ciężko 10" netbooka przylepić... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222 pisze:Ale do roweru jest ciężko 10" netbooka przylepić... :)
Do roweru to masz mapę :P


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Na rower, byle jaki telefon, byleby Java w nim dobrze działała, TrekkBudy + GPS na bluetooth. Mapę sobie samemu przygotowujemy, wgrywamy na kartę i jedziemy ;)

ODPOWIEDZ