zeto a torrent

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
ficior
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 06-10-2009, 20:16

zeto a torrent

Post autor: ficior »

Witam niedawno sciagalem z mininova.org kilka torrentow izadzwonilo do mnie zeto abym nie sciagal...
Czy mieliscie podobne problemy ?? czy tylko ja mam takowy ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Pierwsze słyszę o czymś takim. Trzeba było po pierwsze spytać kto im pozwolił na śledzenie tego, co robisz, a po drugie powiedzieć, że to nie ty :mrgreen: A po trzecie skąd wiesz, że to ZETO, a nie kupel kogoś podpuścił, bo akurat od niego zasysałeś, a on zna twoje IP?


Autor tematu
ficior
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 06-10-2009, 20:16

Post autor: ficior »

To ze nie to kumpel wiem z tego powodu,mam caller id i wyswietlil mi sie numer Zeto.
Film byl objety prawami autorskimi,pewnie zeto mnie szpiegowalo i oni sami dostali wiadomosc od firmy z USA i Zeto obowiazkiem bylo poinformowanie mnie o tym.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Od kiedy to mail od firmy z USA powoduje obowiązek powiadomienia usera przez providera? Po prostu nadgorliwość.


George
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 24-09-2009, 20:14

Post autor: George »

Czy faktycznie nadgorliwość?
Nie lepiej kogoś wcześniej uprzedzić o tym, że to co robi w sieci nie jest anonimowe i są takie instytucje, które mogą go namierzyć, niż potem dowiedzieć się o tym od policjanta, który zapuka do domu, ponieważ polska prokuratura wystosuje odpowiednie pismo, na który operator musi zareagować?


Autor tematu
ficior
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 06-10-2009, 20:16

Post autor: ficior »

Napewno jest to lepsza droga,niz dzielnicowy do drzwi puka z nakazem rewizji laptopa..
A to ze nie jestesmy anonimowi to kazdy wie.
No nic pech ..


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

Miałem taką sytuacje i też mam internet w ZETO. Wyglądało to wręcz identycznie jak u ciebie. Telefon z prośbą żeby zaprzestać ściągania pliku - podali dokładną nazwę. Mówili coś że jakaś tam firma do nich wysłała skargę czy coś. Olałem ich i kontynuowałem ściąganie, po paru dniach ten sam telefon z tą samą prośbą, zostało mi parę % więc powiedziałem, że nie ma mnie w domu, a komputer mam włączony i jak tylko przyjdę to wyłączę. Koleś powiedział że nie ma problemu, a mi przez te parę godzin kiedy "wracałem z pracy do domu" plik się dociągnął do 100%.


Autor tematu
ficior
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 06-10-2009, 20:16

Post autor: ficior »

No to nie jestem sam w takim razie,a dalej sciagasz po tym telefonie z torrentow,czy jestes pasywny A i napisz mi jak dawno miales ta sytulacje ?Nie straszyli Cie policja?


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

Dałem sobie spokój na jakiś czas. Głównie korzystałem w tym czasie z serwerów typu rapidshare. Po jakimś czasie powróciłem do torrentów i na razie nic się nie dzieje.

Nie powiem ci kiedy to dokładnie było, ale dobrych parę miesięcy temu. Jakbym miał na siłę wytypować to powiedziałbym że było to gdzieś w czerwcu. Jeżeli chodzi o policje to była o tym wzmianka przy pierwszym telefonie, ale czy mówili poważnie? Nie mam bladego pojęcia.
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Dla mnie najciekawsze jest to że policja jest niby na garnuszku obcych firm. Ja nie wiem co to za czasy że w niby autonomicznym kraju policja państwowa dba o interesy firm zagranicznych.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Miałem podobna sytuacje tylko że mój szwagier sciagał film chyba dystrykt 9.
Dostalem maila od zeto ze w programie Bitcomet mam udostępniony ten film i proszą o zaprzestanie udostępniania.
No to idac tym tokiem dowiedziałem sie jak to wygląda:

Zeto dostaje maila od firmy ktora monitoruje piractwo (?) z wykazem ip osób ktore ściągają owy film,gre itd. Przeważnie biorą sobie najpopularniejsze filmy i sciagaja na torrentach z ludźmi widza ich ip.
Zeto pisze maile albo dzwoni do ludzi. Po paru interwencjach jesli nie ma odezwy informują prokurature albo policje (nie pamiętam dokładnie).

Ale fajny programik widzialem Peer Guardian 2
Blokuje on przy sciaganiu ip firm, instytucji które właśnie zajmują się tym sledzeniem, policji itd. To ip w ogole sie z toba nie połączy ani Ty z nim. Jest to niby rodzaj firewalla, ma wgrana baze która co jakis czas sie updatuje.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6876
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie tak Beaver. Po paru interwencjach kolejne zgłoszenie nie przychodzi po prostu do ZETO tylko na prokuraturę, a ta z kolei przychodzi do ZETO po dane delikwenta z podanym IP.
ZETO informuje klientów o takim zgłoszeniu bo nie chce mieć sprawy o pomocnictwo w przestępstwie (kradzież praw autorskich to przestępstwo, a ścigane nie jest ściąganie tylko udostępnianie, jak działają torrenty chyba wiecie :) ), o którym dostali informacje.


kiniu
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 28-10-2009, 09:50

Post autor: kiniu »

Witam,

Dostałem takiego samego maila 26-10. Pliku już dawno nie udostępniam, tak wiec cały ten proces informowania zeto musi chwilę trwać. Mam pytanie do tych co dostali taką informację jakiś czas temu o info czy po zaprzestaniu udostępniania były jakieś dalsze reperkusje.
Pozdrawiam


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

kiniu pisze:czy po zaprzestaniu udostępniania były jakieś dalsze reperkusje.
Nie.
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.


Alien
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 21-12-2009, 00:36

Post autor: Alien »

Ja raz dostalem dosc zabawny telefon od Zeto. Byl odnosnie udostepniania na torrencie moda do quake 1. Zdzieralem moda do update grafiki na bardziej nowoczesna. Ale tego niestety osoba dzwoniaca z zeto nie wiedziala i w telefonie uslyszalem ze udostepniam gre quake nalezaca prawnie do blablabla. No coz kazdy sie moze pomylic ale domyslam sie ze po prostu probuja odciagnac ludzi od torrentow (nie dziwie sie zreszta wiem jak torty potrafia zarzynac siec :) ). W kazdym razie zabawnie czasami bywa.

ODPOWIEDZ