Powolny internet w Zeto

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.

Autor tematu
magister123
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 27-06-2010, 12:50

Powolny internet w Zeto

Post autor: magister123 »

Ostatnio zauwazyłem ze internet w Zeto działa wolniej niz dawniej. Pingi do Onetu mają czas na poziomie 18-20ms, dawniej nie przekraczał on 10ms. Macie może podobny problem?


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Nie wiem co kryje się pod określeniem "ostatnio" ale u mnie od jakichś 4 dni coś jest nie tak.


Autor tematu
magister123
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 27-06-2010, 12:50

Post autor: magister123 »

U mnie gdzies od 3-4 tygodni


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Puść pingi do bramy. Sprawdź na innej karcie.


Autor tematu
magister123
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 27-06-2010, 12:50

Post autor: magister123 »

halford pisze:Puść pingi do bramy. Sprawdź na innej karcie.
Do bramy jest OK. Problem zaczyna sie od kolejnego urzadzenia. A wy jakie macie czasy np. do Onetu?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

A co ma ping do rzeczy, ja też mam blisko 20ms do Onetu a mimo to transfery... jak w wątku "Kto może szybciej". Ciekawe, że tak Zeto zwolniło akurat jak się w innym wątku zaczęła jazda po MM :lol:

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6898
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

magister123, a co ma ping do szybkości wczytywania stron albo transferów?


Autor tematu
magister123
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 27-06-2010, 12:50

Post autor: magister123 »

LordRuthwen pisze:magister123, a co ma ping do szybkości wczytywania stron albo transferów?
Chodzi mi o opoznienia w pingu, jesli sa duze to i internet "działa" wolniej

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6898
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

magister123, zapoznaj się wpierw z specyfikacją poszczególnego sprzętu sieciowego, priorytet odpowiedzi na ping jest gdzieś przy końcu listy, więc przy dużym obciążeniu maszyny końcowej pingi będą rosły, to raz, a dwa: ping leci małym pakietem, a cokolwiek innego większym, QoS można i po tym stworzyć, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Może mi powiedziec ktos co sie ostatnio dzieje chwilami w ZETO ?
internet stoi ? nastepnym razem nagram film, jak bez proxy, strony nie wczytuja sie i to kazda, albo wczytuje sie po 5 minut ;/
ostatnio coraz czesciej sie to dzieje ze chodzi wolno jak Francuski czołg do ataku
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Beaver pisze:Może mi powiedziec ktos co sie ostatnio dzieje chwilami w ZETO ?
internet stoi ? nastepnym razem nagram film, jak bez proxy, strony nie wczytuja sie i to kazda, albo wczytuje sie po 5 minut ;/
ostatnio coraz czesciej sie to dzieje ze chodzi wolno jak Francuski czołg do ataku
No w zasadzie podałeś tyle szczegółów, że można by pisać przez godzinę,ale poczekajmy na film z wczytywania stron który na pewno wiele w tej kwestii wyjaśni :)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

To był rodzaj żartu ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:magister123, zapoznaj się wpierw z specyfikacją poszczególnego sprzętu sieciowego, priorytet odpowiedzi na ping jest gdzieś przy końcu listy, więc przy dużym obciążeniu maszyny końcowej pingi będą rosły, to raz, a dwa: ping leci małym pakietem, a cokolwiek innego większym, QoS można i po tym stworzyć, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi.
A gdzie to wyczytałeś? :)))

Skąd wiesz jak określony provider ustawił priorytety i na co? skąd wiesz jak kolejkuje ruch i gdzie sygnał echa jest ładnie stabilizowany?

Przecież nie napisał jaki pakiet wypuszcza z komendą "ping" :) - zatem czemu zakładasz, że taki "mały"?

Skąd też wiesz, że maszyna przedmówcy jest obciążona? :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Zauważyłem że to sa problemy z DNS'em zeto - jak się wpisze jakis inny DNS, np. tepsy, (194.204.159.1) to działa o wiele lepiej.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

Goscinny pisze:Zauważyłem że to sa problemy z DNS'em zeto - jak się wpisze jakis inny DNS, np. tepsy, (194.204.159.1) to działa o wiele lepiej.
A teraz powiedz laikom :) - "skąd się to bierze" ?

Bo mniemam, że teoria Ruthwena lekko podupada :)

ODPOWIEDZ