Powolny internet w Zeto

Co byśmy bez nich zrobili? Masz problem ze sprzętem? Chcesz kupić grę? Tutaj jest odpowiednie miejsce na takie tematy.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11078
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Się to bierze z różnych rzeczy. Może router/switch do którego podpięty jest DNS właśnie zalicza powolny zgon.
Albo jest jakiś atak DOS na DNS'a i się nie wyrabia.
Albo coś admini poprawiali i się nie udało :)


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

Goscinny pisze:Się to bierze z różnych rzeczy. Może router/switch do którego podpięty jest DNS właśnie zalicza powolny zgon.
Albo jest jakiś atak DOS na DNS'a i się nie wyrabia.
Albo coś admini poprawiali i się nie udało :)
Jednym słowem "PRZYRODA".. :) ale niektórym lepiej pojechać po innych, którzy się mniej znają bez dłuższego zastanowienia nad danym zagadnieniem :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6871
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

JaroTar, a gdzie jest napisane coś więcej?
Gdybać na podstawie niepełnych informacji może każdy, ty zresztą też pisząc że moja teoria podupada w rzeczywistości nie wiesz, czy tak czasem nie jest :P
Do tego nie wiem jak ty, o ojcze znajomości tematu, ale ja ustawiłbym priorytety pingu na szarym końcu, bo po co obciążać maszynę która ma robić coś zgoła innego odpowiedzią na ping?
Przy jednym zapytaniu to nie generuje obciążenia, ale zakładam, że takich zapytań będzie kilka(dziesiąt) tysięcy.
Wszak to strzał w kolano by był.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:JaroTar, a gdzie jest napisane coś więcej?
Gdybać na podstawie niepełnych informacji może każdy, ty zresztą też pisząc że moja teoria podupada w rzeczywistości nie wiesz, czy tak czasem nie jest :P
no pewnie, że nie ma nic więcej - ale w takich wypadkach wystarczy powiedzieć "chłopie podajesz za mało faktów, aby ustalić rzeczywistą przyczynę.. powiedz nam coś więcej na ten temat"
Do tego nie wiem jak ty, o ojcze znajomości tematu
... nie wiem czemu używasz takie sformułowania, ale nie będę komentował..
ale ja ustawiłbym priorytety pingu na szarym końcu, bo po co obciążać maszynę która ma robić coś zgoła innego odpowiedzią na ping?
Przy jednym zapytaniu to nie generuje obciążenia, ale zakładam, że takich zapytań będzie kilka(dziesiąt) tysięcy.
Wszak to strzał w kolano by był.
I tu się mylisz :) - wielu operatorów, nawet tych lokalnych ma serwery dedykowane tylko właśnie po to, by ping (dla większości prywatnych klientów - oczywiście mówię o tych doszukujących się problemów ze swoim łączem) wyglądał jak najlepiej... :)

widzisz - ping dobry, opinia dobra bo przecież musi działać, a problem jest gdzie indziej (te speedtesty i inne p******, też są odpowiednio kontrolowane aby tych "megabitów" wyszło jak najwięcej :)


pozdrawiam

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6871
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Być może jeszcze nie przesiąkłem żargonem "dziwne u mnie działa" i stawiam jednak na dostępność usług a nie g...o warty ping.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

LordRuthwen pisze:Być może jeszcze nie przesiąkłem żargonem "dziwne u mnie działa" i stawiam jednak na dostępność usług a nie g...o warty ping.
No, ale takich jak Ty można liczyć na palcach jednej ręki :) - rzeczywistość natomiast jest "z goła" inna :)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

JaroTar pisze:
LordRuthwen pisze:Być może jeszcze nie przesiąkłem żargonem "dziwne u mnie działa" i stawiam jednak na dostępność usług a nie g...o warty ping.
No, ale takich jak Ty można liczyć na palcach jednej ręki :) - rzeczywistość natomiast jest "z goła" inna :)
Ale o czym mowa ? Piszesz tylko po to aby coś napisać, nie zawsze z sensem. A problemu rozwiązać nie pomagasz.


JaroTar
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 23-10-2010, 20:36
Lokalizacja: Tarnów, Jasna

Post autor: JaroTar »

Ale o czym mowa ? Piszesz tylko po to aby coś napisać, nie zawsze z sensem. A problemu rozwiązać nie pomagasz.
To doczytaj o czym mowa..
Ja już stwierdziłem, że Autor podaje za mało faktów. A sprawa nie jest do rozwiązania przeze mnie, tylko winna być rozpatrywana na linii Klient - Serwis Zeto..

Poza tym owszem włączyłem się do dyskusji nie do końca na temat, bo w zasadzie moje uwagi skierowane zostały do Ruthwena, z którym jak możesz przeczytać wyżej doszliśmy do porozumienia w sprawie.

Zatem Twoje zarzuty odnośnie mojej osoby i rzekomego pisania bez sensu:) - są BEZ SENSU! :)

ODPOWIEDZ