Efes kebab

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

Trochę temat z Efesem ucichł widzę.
Chciałem coś dodać od siebie w temacie tej kebabowni już jakiś czas temu ale jeszcze wtedy miałem niestety ograniczenia na forum. Teraz na szczęście mogę Obrazek

Pierwszy raz kebaba z Efesu skosztowałem na początku 2012. Czy to w cieście czy w bułce kebab był ŚWIETNY! Niestety jak to zawsze jest kiedy otworzą coś nowego to początku najpierw aby narobić sobie klientów starają się czymś skusić do siebie czyli wysoką jakością (czytaj: zaj* kebabem). Niestety potem często poziom jakości z czasem opada. Tak właśnie stało się z Efesem.

Dokładnie rozchodzi mi się o MIĘSO o jego ilość. To co teraz serwują to to jest jakaś kpina! Może Wam to nie przeszkadza bo nie wiecie jak było przez pierwsze pół roku ale teraz to jest tak, że kupujesz kebaba, obojętnie jaki rozmiar i jedzenie wygląda tak: wcinasz sobie mięsko z warzywami w bułce, a tu nagle już nie ma mięsa tylko... SAME WARZYWA i tak 80% kebabu to same zielsko. Wkurzyłem się kiedyś i poszedłem po dokładkę mięsa pokazując sprzedawcy mój wegetariański kebab. Ostatnio z trudem powstrzymałem kolegę, który chciał iść im strzelić kebabem na ladę.

Nie są to tylko moje spostrzeżenia. Od 2 lat z przyjaciółmi mamy taki rytuał, że w weekendy wybieraliśmy się coś zjeść w centrum i prawie zawsze był to Efes. Niestety teraz szukamy czegoś innego bo w Efesie nie da jeść chyba że ktoś lubi kapustę pekińską z bułką lub naleśnikiem w sosie tak bezpłciowym jak Dżastin Biber.

Szkoda.

---

Jak już jestem w temacie kebaba to czy ktokolwiek orientuje się gdzie w Tarnowie albo gdzie najbliżej Tarnowa można zjeść kebaba podanego w ten sposób jak na zdjęciu poniżej? Tak jest podawany w Szwecji - czyli prawdziwy turecki kebab dla chłopa - 30cm talerz. Cena 80kr czyli ok 40zł ;]

Obrazek


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Na talerzu jadłem w Nowym Sączu w Sandecji. Zły nie był, ale i nie powalał (mieso za zimne).
Będziem życ

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

kaem pisze: Dokładnie rozchodzi mi się o MIĘSO o jego ilość. To co teraz serwują to to jest jakaś kpina! Może Wam to nie przeszkadza bo nie wiecie jak było przez pierwsze pół roku ale teraz to jest tak, że kupujesz kebaba, obojętnie jaki rozmiar i jedzenie wygląda tak: wcinasz sobie mięsko z warzywami w bułce, a tu nagle już nie ma mięsa tylko... SAME WARZYWA i tak 80% kebabu to same zielsko. Wkurzyłem się kiedyś i poszedłem po dokładkę mięsa pokazując sprzedawcy mój wegetariański kebab. Ostatnio z trudem powstrzymałem kolegę, który chciał iść im strzelić kebabem na ladę.

Nie są to tylko moje spostrzeżenia. Od 2 lat z przyjaciółmi mamy taki rytuał, że w weekendy wybieraliśmy się coś zjeść w centrum i prawie zawsze był to Efes. Niestety teraz szukamy czegoś innego bo w Efesie nie da jeść chyba że ktoś lubi kapustę pekińską z bułką lub naleśnikiem w sosie tak bezpłciowym jak Dżastin Biber.

Szkoda.
Co za problem zamówić bez kapusty?


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

To bym dostał bułkę z odrobiną mięsa na samym spodzie :P


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

kaem, W Marmara podają chyba w taki sposób. Mają na tym forum swój temat więc tam zapytaj.
3150 A Rh+


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

halford, podają. Przynajmniej na stronie internetowej widnieje napis: Kebab na talerzu ;)


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

Już wiem, wiem. Dostałem prywatną wiadomość od kogoś innego. Ciekawi mnie tylko czy podają piwo ;-)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

kaem pisze:To bym dostał bułkę z odrobiną mięsa na samym spodzie :P
Chyba żartujesz... dowalą Ci tyle mięsa że nie zjesz. ;) Wiem, bo tak zamawiam, jak już jem takie coś.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Z tego co widziałem to mają.


kaem
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 06-07-2012, 01:15

Post autor: kaem »

rzuf pisze:
kaem pisze:To bym dostał bułkę z odrobiną mięsa na samym spodzie :P
Chyba żartujesz... dowalą Ci tyle mięsa że nie zjesz. ;) Wiem, bo tak zamawiam, jak już jem takie coś.
Nie wiem czy takie coś przejdzie. Jak już wcześniej wspomniałem raz poprosiłem o dokładkę mięska to z wielką łaską dostałem ilość odpowiadającą 1 łyżki dokładki. Masz na myśli jaki lokal?

halford pisze:Z tego co widziałem to mają.
W menu na stronie internetowej nic o piwie nie pisze. Przekonam się na miejscu.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

kaem pisze:To bym dostał bułkę z odrobiną mięsa na samym spodzie :P

Nie wiem czy takie coś przejdzie. Jak już wcześniej wspomniałem raz poprosiłem o dokładkę mięska to z wielką łaską dostałem ilość odpowiadającą 1 łyżki dokładki. Masz na myśli jaki lokal?
Mam na myśli te w obrębie rynku: Efez i to coś koło Leprikonu. Spróbuj - mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby był jakiś wybrakowany ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja jadam na talerzu w Gemini w Grand Kebabie. Nie pamiętam nazwy zestawu, ale taki z surówkami, frytkami i baraniną. Porcja dla wielkiego chłopa za ok. 22 zł. Jak dla mnie najlepsze tego typu jedzenie w Tarnowie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Gushman problem w tym, że to nie jest na Rynku gdzie większość spożywa po "spożyciu".
Osobiście na trzeźwo kebabów nie jadam ;) ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Akurat po spożyciu i dla ratowania pionu nadaje się najlepiej ten od turka bo jest tłusty (koniecznie ostry bo pobudza metabolizm), kiedyś mnie uratował po 9 piwie i piliśmy dalej :)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Zgadzam się (jak mogłem o nich zapomnieć). ;)

Na ratunek przyszedł nam ostatnio też fajny lokal Frytki&Friends na rogu Rybnej i Wałowej. Bardzo dobre fastfoody i co najważniejsze czynne do późna :)

ODPOWIEDZ