Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
ODPOWIEDZ

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

Byłem, bardzo dobra :)

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: figa »

Restauracja Salina w Bochni.
Ceny wydają się być zabójcze, jeśli ktoś jest nastawiony na zestaw obiadowy za 20 zł.
Natomiast jeśli ktoś chce przeżyć smakową rozkosz i zaspokoić swe kubki smakowe, to zdecydowanie powinien choć raz spróbować jedzenia w Salinie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: gushman »

Ktoś z adminów mógłby się zlitować i zedytować mój tytuł wątku? Np.: Restauracje - polećcie coś!

Bo tak to nie wiadomo o co chodzi. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


jamin
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 02-11-2017, 15:25
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: jamin »

figa pisze:Restauracja Salina w Bochni.
Ceny wydają się być zabójcze, jeśli ktoś jest nastawiony na zestaw obiadowy za 20 zł.
Natomiast jeśli ktoś chce przeżyć smakową rozkosz i zaspokoić swe kubki smakowe, to zdecydowanie powinien choć raz spróbować jedzenia w Salinie.
W drodze do Krakowa (do babci) zawsze tam wstępuję choć babcia z obiadem czeka a dobrze gotuje. ;-)


riko
Obywatel
Posty: 43
Rejestracja: 01-05-2011, 16:01

Re: Polećcie coś! :)

Post autor: riko »

defekator pisze:Tajski bar na Lwowskiej, tam gdzie dawniej był jakiś pub (niedaleko Lidla, po drugiej stronie ulicy) Całkiem przyzwoita kuchnia w stylu azjatyckim. Ceny też w sam raz, tylko z obsługą nieco ciężko się dogadać ;) Można też zamawiać telefonicznie - niestety nie znalazłem ich strony internetowej.
Jedzenie Ok , ale ceny w stosunku do ilości dania juz chyba nie . Co do dogadania się : mimo azjatyckiego wyglądu i akcentu rozumieją wszystko. Myślę ,że zrobią furorę na kilka miesięcy bo niczym sie nie wyrózniają choć jest smacznie - ale to chyba słabo

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Polećcie coś! :)

Post autor: Mr Greenback »

riko pisze:
defekator pisze:Tajski bar na Lwowskiej, tam gdzie dawniej był jakiś pub (niedaleko Lidla, po drugiej stronie ulicy) Całkiem przyzwoita kuchnia w stylu azjatyckim. Ceny też w sam raz, tylko z obsługą nieco ciężko się dogadać ;) Można też zamawiać telefonicznie - niestety nie znalazłem ich strony internetowej.
Jedzenie Ok , ale ceny w stosunku do ilości dania juz chyba nie . Co do dogadania się : mimo azjatyckiego wyglądu i akcentu rozumieją wszystko. Myślę ,że zrobią furorę na kilka miesięcy bo niczym sie nie wyrózniają choć jest smacznie - ale to chyba słabo
To idź tam w sobotę lub niedzielę. Miejsca brak. Dadzą sobie rade spokojnie.
Ceny odpowiednie, zwłaszcza do jakości. Można oczywiście iść do pseudoazjatyckiego baru, gdzie dostaniesz dwie chochle ryżu,pływające w sosie z puszki kawałki mięsa i kiszoną kapustę za 15 złotych, ale szkoda zdrowia... :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

W dni powszednie też tragedii nie ma, zawsze jeden czy dwa stoliki zajęte. Oczywiście nie jest to żadna rewelacja - ot typowy bar z szybką i przyzwoitą "chińszczyzną" - ale jako alternatywa dla oklepanego kebaba czy też pizzy doskonale się nadaje. I nie zgodzę się, że porcje małe - nie zdarzyło mi się jeszcze odejść od stołu z niedosytem. Jak dla mnie ilość jedzenia na talerzu w sam raz.

Korzystając z okazji nadmienię, że Hamski Kebab chyba się znacząco skiepścił. Trzy razy z rzędu miałem tak, że sos dodany do kebaba tworzył z niego mokrą, wilgotną nieapetyczną papkę. Dajcie znać jeżeli coś się poprawi bo czwarty raz szansy im w ciemno nie dam.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

W Hamskim Kebabie przestałem jadać. Dawniej bardziej mi smakowało.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

A ja dziś przypadkiem nadziałem się na budkę z langoszami za 6 złotych pod Świtem (od strony Krakowskiej). Jak ktoś lubi to polecam - naprawdę smaczne. Mają też kurtosze, ale za słodkim nie przepadam, więc nie próbowałem i się nie wypowiem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Goscinny »

Może nie restauracja, ale dzisiaj otworzono na Krakowskiej 14 (mniej więcej w okolicach skrzyżowania z Urszulańską) "Zapiekarnię".
Byłem, jadłem, polecam :)
Wszystko świeże (w końcu pierwszy dzień :)), zapiekanka akurat na jedną, głodną osobę, sosy robione na miejscu, miłe dziewczyny :)
Jak ktoś będzie przechodził i będzie chciał coś na szybko zjeść, a kebaby mu już zbrzydły to niechaj tam zajrzy.


Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Frytek »

Byłem dzisiaj w restauracji "U Młynarzy" ul. Kołłątaja 9. Pizza jedna z lepszych jaką jadłem, pierogi ruskie również smaczne. Wystrój bardzo ładny, obsługa miła. Polecam.
http://umlynarzy.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

Faktycznie te zapiekanki na Krakowskiej całkiem dobre i w rozsądnej cenie. Ale lokal słabo oznaczony, przechodziłem dwa razy i nie zauważyłem, dopiero gdy sprawdziłem nr. budynku to udało się trafić.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Anna_Han
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 13-02-2018, 20:54
Lokalizacja: Tarnów Gumnska
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Anna_Han »

Dokładnie jak mówi defekator
O Krakowskiej dowiedziałam się od koleżanki tak to sama nigdy nie zauważyłam!


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

"Ożywa duch przedwojennego Tarnowa, w którym krzyżowały się kultury polska i żydowska. Również na płaszczyźnie kulinarnej. Jeszcze w tym tygodniu zostanie otwarta kawiarnia, która będzie serwowała wyłącznie koszerne dania.
- Będziemy oferowali przekąski, kanapki, ciasta, kawę czy lody. Sami będziemy wypiekali chleb oraz ciastka. Wszystko z zachowaniem wymogów koszerności. Z czasem chcemy przyciągnąć do siebie koneserów wina - mówi Anna Aleksa, która dogląda ostatnich przygotowań do otwarcia lokalu. Certyfikaty koszerności na produkty i potrawy wystawili rabini z Wielkiej Brytanii oraz naczelny rabin Polski Michael Schudrich. "Część zysków kawiarni będziemy przekazywali na remont cmentarza żydowskiego w Tarnowie"

Fajnie, że coś takiego unikatowego powstało w Tarnowie.Trzeba się wybrać i ocenić.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,13080860/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Goscinny »

Byłem, jadłem, pogadałem z właścicielem - żydem z Kanady. Bardzo ciekawy człowiek, mieszkał chyba wszędzie - oprócz Polski :)
Jedzenie genialne - nawet dokładnie nie wiem co to było, bo nas częstował żebyśmy przetestowali kucharza :)
Polecam wszystkim!

ODPOWIEDZ