tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Ale żeby wycinać kursy w szczycie, to by mi nie przyszło do głowy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Może autobusy nie wyrabiały ze zdążeniem na następny kurs. W końcu w Tarnowie nie ułatwia się autobusom.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

A ktoś może rzucić szczegóły gdzie po cichu przycięli znowu kursy na 3, 30 i 33? Bo nie sprawdziłem wcześniej, a na oko trudno pojedyncze kursy, które zniknęły, wyłapać - to jest właśnie majstersztyk ZDiKu w wygaszaniu popytu. Sztukę wygaszania popytu do perfekcji opanowały kolejowe Przewozy Regionalne, gdy rządził w Małopolsce nimi niejaki Rębilas zwany przez kolejarzy i pasjonatów kolei złośliwie "Rębibusem" (Ciepiela był wicemarszałkiem wtedy). A pamiętacie jak ówczesny dyrektor ZKM zarzekał się, że linia 9 wróci do częstotliwości co 10 minut przez cały dzień, gdy zakończy się objazd wiaduktu na Czerwonych Klonów? Wróciła tylko w ścisłym szczycie komunikacyjnym, a zaraz po szczycie popołudniowym jeździ już tylko co 20 minut.

Niestety Tarnów komunikacyjnie robi się jakimś dziwnym miastem. Za Ciepieli nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wiem, co mówię, bo wiem z pierwszej ręki jak sprawy komunikacji i podejście do niej wyglądały za pierwszej kadencji Ciepieli.

Po drugie. Przetarg, gdzie oferent do złotówki wycenia ofertę zgodnie z kwotą, jaką przeznaczył zamawiający powinien znaleźć się OBOWIĄZKOWO pod kontrolą odpowiednich służb. Według mnie idiotyczny ruch miasta (lub samego MPK), żeby miasto, w którym rządzi prezydent będący w opozycji do rządu się tak łatwo podkładał do kontroli wszelkich maści...

@faleq: A z przetargiem dla MPK Kraków to Mercedes sam się podłożył proponując nowego Connecto, którego przewoźnik wyraźnie nie chciał, a skoro nie chciał to wziął konkurencję.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Tak sobie pomyślałem, że z tą ceną za Scanie, to może w MPK policzyli sobie cenę z katalogu za sztukę i pomnożyli razy 5. A i producentowi wyszło tak samo.
Bardzo długo coś trwa rozstrzygnięcie tego przetargu. Właśnie mija czwarty tydzień, a przetarg był ułożony pod Scanie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

faleQ pisze:Tak sobie pomyślałem, że z tą ceną za Scanie, to może w MPK policzyli sobie cenę z katalogu za sztukę i pomnożyli razy 5.
Mimo wszystko to jest tak "szczeniackie" podłożenie się, że aż boli. Wystarczy, że radni PiS na RM podniosą larum, potem zaraz się tym zainteresuje prokuratura i CBA... Takie cenowe zbiegi okoliczności w przetargach, zwłaszcza w Tarnowie, mogą być uznane za wyjątkowo wątpliwe, patrząc na najnowszą historię naszego miasta...

Może ktoś w UMT czyta forum i Wiatr dostał "po głowie" i teraz kombinują jak przetarg unieważnić :) i rozpisać nowy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Wcale bym się nie obraził za jakieś śledztwo w MPK, byle by to było przeprowadzone przez służby z drugiego końca Polski. Może wtedy też byśmy się dowiedzieli jak to się stało, że pojawiły się u nas Otokary

Dziwię się też, czemu tarnowskie MPK nie przystąpiło do rządowego programu "elektryfikacji" autobusów. Może dostalibyśmy kilka Ursusów

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

faleQ pisze:W
Dziwię się też, czemu tarnowskie MPK nie przystąpiło do rządowego programu "elektryfikacji" autobusów. Może dostalibyśmy kilka Ursusów Obrazek
Rozumiem, że to w ramach zawodów, który przewoźnik w Polsce będzie miał więcej różnych typów pojazdów :mrgreen:. Ta mnogość się jeszcze MPK czkawką odbije jak dzisiaj stosunkowo młode autobusy zaczną się psuć częściej.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

hurricane pisze: Rozumiem, że to w ramach zawodów, który przewoźnik w Polsce będzie miał więcej różnych typów pojazdów :mrgreen:. Ta mnogość się jeszcze MPK czkawką odbije jak dzisiaj stosunkowo młode autobusy zaczną się psuć częściej.
Egzotyka już im się chyba odbija, gdy muszą czekać na części zamienne miesiąc, lub więcej gdy przyślą nie te co trzeba.

Żeby wygrać te zawody, to musieli by kupić:
Około 5-6 AMZ/Ursus - elektryki Obrazek
Z 10 Autosanów 12LF CNG
Powiedzmy 20 Irisbus Crossway lub VDL Citea 12m lub inny miejski wynalazek
8 krótkich (7-10 m) SOR-ów lub innych szkarad Obrazek

Czyli mamy rozpiskę zapotrzebowania pod duży przetarg, który ma być ogłoszony po otrzymaniu dofinansowania z UE


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Zakup tych 5 Scanii to podobno wkład własny do projektu zakupu 40 nowych autobusów. Gdyby udało się kupić te 40 pojazdów to ilość marek trochę by się zmniejszyła. Załóżmy że wylatują Volvo (4szt.), Man (4 szt.), Kapena (4 szt.) i starsze Jelcze (32 szt.). Wtedy zostaje nam: 5 Solarisów , 19 Otokarów, 2 Solbusy, 10+5 Scanii, 12 MB Cito, 3 Jelcze, 40 nowych wozów, pewnie Scanii albo Solarisów. I tak zostaje nam 6 marek czyli chyba znośnie.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

No i stało się. Po długich i ciężkich MPK ku zaskoczeniu wszystkich w postępowaniu na zakup 5 nowych autobusów wybrało ofertę Scania Polska.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

Kolejny autobus (już trzeci w tym roku) poszedł z dymem, tym razem w całości:
http://mpk.tarnow.pl/pl/aktualnosci/201 ... -05-2017-r" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

I kolejny link.

http://mpk.tarnow.pl/pl/start/2017-05-1 ... busach-mpk" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale patrzcie. Nie owijają w bawełnę, nie przechodzą nad tym do porządku dziennego i nie zamiatają pod dywan, tylko piszą od razu o postępowaniu i środkach zaradczych. I to mi się podoba.

A swoją drogą, przez 20 lat się nie paliły te modele, a teraz jeden po drugim...

Te modele 120MM nie są jeszcze takie stare, przyszły do Tarnowa w 1997 i 1998 roku i są młode, zwłaszcza w porównaniu ze "starymi" M120 i PR110.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

Ale wydawało mi się, że po poprzednich pożarach też już były komisje i zapewnienia, że wszystko jest w 100% bezpieczne.
Do tego inwestują jakąś konkretną kasę w instalacje alarmowe dot. detekcji zagrożeń pożarowych w silnikach autobusów, które w najbliższym czasie pójdą "na żyletki" w związku z przetargiem na 40 nowych autobusów, które mają zastąpić te "nie takie stare" 20-letnie Jelcze.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

pilips1982 pisze:Ale wydawało mi się, że po poprzednich pożarach też już były komisje i zapewnienia, że wszystko jest w 100% bezpieczne.
Do tego inwestują jakąś konkretną kasę w instalacje alarmowe dot. detekcji zagrożeń pożarowych w silnikach autobusów, które w najbliższym czasie pójdą "na żyletki" w związku z przetargiem na 40 nowych autobusów, które mają zastąpić te "nie takie stare" 20-letnie Jelcze.
Do przetargu jeszcze baaardzo daleko. Coś musiało się stać w MPK, że autobusy już nie są tak dobrze nadzorowane. Choć z drugiej strony lepiej że u nas spalił się 20-letni autobus niż jak w Częstochowie jedno roczny Obrazek

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Tu bardzo trafnie napisano jakie faktycznie są problemy w Tarnowie z komunikacją. https://facebook.com/mpktv.tarnow/photo ... 73/?type=3

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ