Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

makaroniarz76
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 14-10-2013, 12:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: makaroniarz76 »

A nie dawno był w Tarnowie pan Dworak z ekipą TV Kraków, wyjaśniał jak jeździć po "nowym" tymczasowym rondzie, gdzie sytuacja jest jasna jak słońce pod warunkiem stosowania się do znaków poziomych. A wystarczyło żeby podjechali na rondo Słoneczna-Starodąbrowska i wyjaśnili jak należy tam jeździć, gdzie po pomalowaniu nowych znaków poziomych jadąc wewnętrznym pasem południe-północ przy zjeździe zmienia się pas. I kto ma pierwszeństwo?


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: marecki 0701 »

Już pisałem... Ten zjeżdżający z ronda, nieważne czy on jest na pasie wewnętrznym, czy na zewnętrznym.
Będziem życ


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: rafalt »

Miałem okazję jechać dzisiaj ulicą Narutowicz po 15 katastrofa !!!!.
A tu próba pokazania całej sytuacji.
I wydaje ci się że jesteś na drodze głównej to powinieneś wyjechać szybciej.
002.png
002.png (297.54 KiB) Przejrzano 6810 razy
To jeszcze nie koniec. Jeszcze szeka nas Ziaji.

PS. Wiem że przesadziłem z 3 razy ale i tak daje do myślenia.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

Co ma znaczyć ten obrazek? Jakieś kropki w różnych kolorach i jakieś liczby.


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: rafalt »

To są samochody. Chciałem pokazać jaki wpływ ma wpuszczanie kolejnych osób przy każdym wjeździe na główną drogę. Staje się tak że narutowicza po prostu stoi. A kto chce przejechać szybciej to objeżdża aby się wbić od Konarskiego, Od Najświętszy Marii Panny, Dżymały. Ulica Małeckiego (Ziaji) też stoi do kwestji kto dużej nie chcę się odnosić.
Pytanie moje czy tak powinien wyglądać wyjazd z miasta?? Główna droga jest po prostu zablokowana przez ciągłe włączanie się w wielu miejscach nowych samochodów.
Czy nie lepiej byłoby zmniejszyć liczbę tych skrzyżowań (Przy bieżącym zatłoczeniu tuchowskiej)??
Czy nie było by lepiej przenieś wjazd na osiedle Tarnowskich z Zamkowej na Ostrogskich(Wydaje mi się że jest tam więcej miejsca i "mini" pas do skrętu w lewo by się dało zrobić??

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ad2222 »

Stoi, bo główny wjazd na Zabłocie jest zablokowany remontem wiaduktu (al. Tarnowskich). Bo przez Zabłocie przejeżdżają też mieszkańcy np Skrzyszowa, przez ul. Lotniczą - licząc na szybszy wjazd do miasta, bo remontowany jest też wiadukt na Gumniskiej.

Główny zator robi się na skrzyżowaniu Tuchowska/Narutowicza/Konarskiego - tam niewielkie rondo (tymczasowe oczywiście) :), nawet w postaci doniczki z kwiatkiem na środku, mocno usprawniło by ruch (tak przypuszczam).

Jeżeli chodzi o wjazd w Zabłocie od strony Ostrogskich, to wybij to sobie z głowy - jedyna uliczka łącząca Ostrogskich z resztą Zabłocia wygląda tak: https://goo.gl/1VfvSf" onclick="window.open(this.href);return false; (nawet samochód Googla po niej nie przejechał, a co dopiero cały ruch na osiedle...)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Ale to prawda, dużo łatwiej objechać bocznymi ulicami do dalszego odcinka drogi w korku, bo ludzie są strasznie mili i wpuszczają jak leci.

Rozumiem żeby to było płynne w ramach 1:1 nawet ale nie żeby zatrzymywać cały ruch za sobą bo ktoś chce wyjechać :P


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: rafalt »

Dlatego uważam że skręt z Urszulańskiej, Wodnej, i NMP oraz Dżymały w trybie natychmiastowym powinny zostać zamknięte(zakaz skrętu). Każda z tych ulic ma inną alternatywną drogę wyjazdu, tym samym usprawniłoby to komunikację.
A nadbrzeżna dolna ze skętem w prawo powinna zostać główną (Wyjazd pod almą). Umożliwiło by to szybsze przemieszczanie się osób zachód - wschód. (PS. Próg zwalniający pod 2 obowiązkowo :( )
Aktualnie gumniska jest wolna co by spowodowało przerzucenie trochę ruchu na nią (Z południa na północ bo z północy na południe nie miałoby to większego wpływu).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Goscinny »

Może całkiem je odciąć od ruchu, żeby na Narutowicza kierowcy nie musieli być uprzejmi?
Urszulańska - jednokierunkowa. Gratulacje po zamknięciu jedynego wyjazdu.
Wodna - dwa kierunki. Blokujesz możliwość wyjazdu na Narutowicza, zostaje tylko powrót Towarową i wjazd Drużbackiej na.... Narutowicza. A ludzie bezczelnie wpuszczają!
NMP - jeden kierunek. Gratulacje po zamknięciu jedynej drogi wyjazdu.
Drzymały - dwa kierunki. Zamknięcie wyjazdu (w tym wypadku rozumiem, że na Tuchowską) spowoduje, że będą jechać Ziaji lub Dąbrowskiego. Po prostu przeniosą się kawałek dalej.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

No chamy no. No jakie chamy, że puszczają, przecież mi się spieszy. Polecam pojechać na Opolską w Krakowie w godzinach szczytu. I wtedy porozmawiajmy o tym, że są korki.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: halford »

Głupszego pomysłu dawno nie słyszałem. Myślisz, że jak zamkniesz skręty to auta magicznie znikną z ulic?

PS. jak będziesz zgłaszał projekt do ZDiK to poproś też o zamknięcie skrętów w Bema, ja tędy najczęściej jadę i też mi co chwile ktoś się włącza do ruchu. :D
3150 A Rh+


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: rafalt »

Ja nie zamknięcie tylko usystematyzowanie ruchu.
Mniej skrzyżowań w lewo.
Czy zniknie korek nie nie zniknie i jest to pewne, przeniesie się tylko w inne miejsce.
Cel w tym jest jeden aby główna droga była główną drogą w godzinach szczytu. Przywołana Opolska jest przykładem nie ma lewoskrętnych wyjazdów co 200m.
Wyjazd z osiedla w prawo ja bym tylko przez Banderowskiego czyli jeszcze gorszy scenariusz niż pisałeś.
A o "góry" to jak już pisałem to przez Nadbrzeżną.(I zmiana pierwszeństwa).
Puszczać nie Puszczać to indywidualna sprawa i raczej nie rozpisywał bym się na ten temat.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Goscinny »

No to analizy pomysłu likwidacji wjazdów w lewo - ciąg dalszy.
Zrobiłem prosty rysunek jak trzeba by było jechać jeśli nie byłoby możliwości skrętów w lewo z ulic dochodzących do Narutowicza, a my jednak chcielibyśmy pojechać w "lewym" kierunku.
nar-pomysl.png
nar-pomysl.png (306.67 KiB) Przejrzano 6364 razy
Jako bonus dodałem wyjazd z Drużbackiej :)
Taki pomył to jakiś mokry sen KTA, który chce szybko wyjechać na wieś, a tu jakieś barany wpuszczają ludzi z podporządkowanych.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

To kwestia mentalności. To wpuszczanie nie jest wynikiem przepisów, tylko kultury na drodze i pewnej empatii. Co ciekawe, jeżdżąc po Polsce zawsze uważałem za takich samolubów hanysów, ale ostatnio w Sączu czekałem kilka minut, żeby wyjechać ze stacji paliw i to nie przy ruchliwej drodze, tylko przy takiej zakorkowanej. Słoma.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Roberto »

Na remontowanym odcinku Kwiatkowskiego wypadek/potrącenie. Karetka, 3 radiowozy, wahadło, korki, sodoma, gomora i ciepiela.

ODPOWIEDZ