Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Postprzez kari » 14-10-2017, 11:36

Byłem, bardzo dobra :)
kari
Archont

Postprzez figa » 16-10-2017, 21:28

Restauracja Salina w Bochni.
Ceny wydają się być zabójcze, jeśli ktoś jest nastawiony na zestaw obiadowy za 20 zł.
Natomiast jeśli ktoś chce przeżyć smakową rozkosz i zaspokoić swe kubki smakowe, to zdecydowanie powinien choć raz spróbować jedzenia w Salinie.
figa
Archont

Postprzez gushman » 17-10-2017, 01:03

Ktoś z adminów mógłby się zlitować i zedytować mój tytuł wątku? Np.: Restauracje - polećcie coś!

Bo tak to nie wiadomo o co chodzi. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam <Ą-- s:) -->:)<Ą-- s:) -->

Cały Tarnów na Facebooku
gushman
Rhetor

Postprzez jamin » 03-11-2017, 12:37

figa napisał(a):Restauracja Salina w Bochni.
Ceny wydają się być zabójcze, jeśli ktoś jest nastawiony na zestaw obiadowy za 20 zł.
Natomiast jeśli ktoś chce przeżyć smakową rozkosz i zaspokoić swe kubki smakowe, to zdecydowanie powinien choć raz spróbować jedzenia w Salinie.

W drodze do Krakowa (do babci) zawsze tam wstępuję choć babcia z obiadem czeka a dobrze gotuje. ;-)
jamin
Metoikos

Re: Polećcie coś! :)

Postprzez riko » 16-11-2017, 19:58

defekator napisał(a):Tajski bar na Lwowskiej, tam gdzie dawniej był jakiś pub (niedaleko Lidla, po drugiej stronie ulicy) Całkiem przyzwoita kuchnia w stylu azjatyckim. Ceny też w sam raz, tylko z obsługą nieco ciężko się dogadać ;) Można też zamawiać telefonicznie - niestety nie znalazłem ich strony internetowej.
Jedzenie Ok , ale ceny w stosunku do ilości dania juz chyba nie . Co do dogadania się : mimo azjatyckiego wyglądu i akcentu rozumieją wszystko. Myślę ,że zrobią furorę na kilka miesięcy bo niczym sie nie wyrózniają choć jest smacznie - ale to chyba słabo
riko
Obywatel

Re: Polećcie coś! :)

Postprzez Mr Greenback » 21-11-2017, 14:44

riko napisał(a):
defekator napisał(a):Tajski bar na Lwowskiej, tam gdzie dawniej był jakiś pub (niedaleko Lidla, po drugiej stronie ulicy) Całkiem przyzwoita kuchnia w stylu azjatyckim. Ceny też w sam raz, tylko z obsługą nieco ciężko się dogadać ;) Można też zamawiać telefonicznie - niestety nie znalazłem ich strony internetowej.
Jedzenie Ok , ale ceny w stosunku do ilości dania juz chyba nie . Co do dogadania się : mimo azjatyckiego wyglądu i akcentu rozumieją wszystko. Myślę ,że zrobią furorę na kilka miesięcy bo niczym sie nie wyrózniają choć jest smacznie - ale to chyba słabo

To idź tam w sobotę lub niedzielę. Miejsca brak. Dadzą sobie rade spokojnie.
Ceny odpowiednie, zwłaszcza do jakości. Można oczywiście iść do pseudoazjatyckiego baru, gdzie dostaniesz dwie chochle ryżu,pływające w sosie z puszki kawałki mięsa i kiszoną kapustę za 15 złotych, ale szkoda zdrowia... :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell
Mr Greenback
Rhetor

Postprzez defekator » 21-11-2017, 15:48

W dni powszednie też tragedii nie ma, zawsze jeden czy dwa stoliki zajęte. Oczywiście nie jest to żadna rewelacja - ot typowy bar z szybką i przyzwoitą "chińszczyzną" - ale jako alternatywa dla oklepanego kebaba czy też pizzy doskonale się nadaje. I nie zgodzę się, że porcje małe - nie zdarzyło mi się jeszcze odejść od stołu z niedosytem. Jak dla mnie ilość jedzenia na talerzu w sam raz.

Korzystając z okazji nadmienię, że Hamski Kebab chyba się znacząco skiepścił. Trzy razy z rzędu miałem tak, że sos dodany do kebaba tworzył z niego mokrą, wilgotną nieapetyczną papkę. Dajcie znać jeżeli coś się poprawi bo czwarty raz szansy im w ciemno nie dam.
"Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski" J. Kaczyński
defekator
Rhetor

Postprzez kari » 21-11-2017, 16:00

W Hamskim Kebabie przestałem jadać. Dawniej bardziej mi smakowało.
kari
Archont

Postprzez defekator » 21-11-2017, 18:16

A ja dziś przypadkiem nadziałem się na budkę z langoszami za 6 złotych pod Świtem (od strony Krakowskiej). Jak ktoś lubi to polecam - naprawdę smaczne. Mają też kurtosze, ale za słodkim nie przepadam, więc nie próbowałem i się nie wypowiem.
"Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski" J. Kaczyński
defekator
Rhetor

Postprzez Goscinny » 29-11-2017, 19:18

Może nie restauracja, ale dzisiaj otworzono na Krakowskiej 14 (mniej więcej w okolicach skrzyżowania z Urszulańską) "Zapiekarnię".
Byłem, jadłem, polecam :)
Wszystko świeże (w końcu pierwszy dzień :)), zapiekanka akurat na jedną, głodną osobę, sosy robione na miejscu, miłe dziewczyny :)
Jak ktoś będzie przechodził i będzie chciał coś na szybko zjeść, a kebaby mu już zbrzydły to niechaj tam zajrzy.
Goscinny
Rhetor

Postprzez Frytek » 09-12-2017, 16:04

Byłem dzisiaj w restauracji "U Młynarzy" ul. Kołłątaja 9. Pizza jedna z lepszych jaką jadłem, pierogi ruskie również smaczne. Wystrój bardzo ładny, obsługa miła. Polecam.
http://umlynarzy.pl/
Frytek
Proedroj

Postprzez defekator » 03-01-2018, 13:12

Faktycznie te zapiekanki na Krakowskiej całkiem dobre i w rozsądnej cenie. Ale lokal słabo oznaczony, przechodziłem dwa razy i nie zauważyłem, dopiero gdy sprawdziłem nr. budynku to udało się trafić.
defekator
Rhetor

Postprzez Anna_Han » 14-02-2018, 21:18

Dokładnie jak mówi defekator
O Krakowskiej dowiedziałam się od koleżanki tak to sama nigdy nie zauważyłam!
Anna_Han
Metoikos

Poprzednia strona

Powrót do Szef kuchni poleca