Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Ja polecę Czarny Czwartek. Dramat zwyczajnych, szarych ludzi, którym przyszło żyć w takich, a nie innych czasach. Którym za walkę o chleb przyszło zapłacić życiem. Film zrobił na mnie ogromne wrażenie i chyba nie tylko na mnie bo ludzie wychodzili z sali kinowej w ciszy. Osobiście jest to dla mnie jeden z lepszych filmów jakie w ogóle oglądałem.
Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale daje nadzieję. W Polsce jeżeli się chce, można zrobić dobry film, który niekoniecznie musi być komedią romantyczną, gangsterską albo ekranizacją lektury. Taki właśnie jest Czarny Czwartek. Jeżeli ktoś jeszcze nie był w kinie to zdecydowanie zachęcam. I na zachętę link do zwiastuna.

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Podpisuję się pod tym co piotrow napisał. Bardzo dobry POLSKI film.


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

polecam "Sale samobojcow". Jeszcze nigdy nie widzialam ciszy w kinie po seansie. Tak CISZY! nikt nie odezwal sie ani slowem tak byl poruszony. Po raz pierwszy od bardzo dawna z czystym sumieniem moge polecic film. Do tej pory nie moge sie otrzasnac i nie tylko ja, daje do myslenia.
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

i ja podobnie... "Sala samobójców" - naprawde bylem pozytywnie zaskoczony..
Znajac poziom polskich produkcji wypaczoną w strone tanich komedyjek romantycznych - calkiem niezła odmiana. Mysle ze jeden z lepszych polskich filmów w ciagu ostatnich miesiecy. Moze rzeczywiscie nie każdemu przypadnie do gustu - mnie przypadł.

http://www.youtube.com/watch?v=j_duJB5XmwI
Trailer jak trailer - lepszy niz film :mrgreen: ale film też całkiem niezły ;)

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

Może już ktos polecał bo film z 2008 roku, ale skoro mówimy o poruszających filmach to "Chłopiec w pasiastej piżamie" poruszy każdego...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

grzybu pisze:Może już ktos polecał bo film z 2008 roku, ale skoro mówimy o poruszających filmach to "Chłopiec w pasiastej piżamie" poruszy każdego...
Potwierdzam i polecam !
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Salę samobójców polecam wszystkim rodzicom nastolatków. Tym, którzy zagonieni w pracy zapominają, że mają dzieci....


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

polecam film underworld przebudzenie 2012


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Polecam film "Tetro" F.F. Copolli
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Anonymous - historia Shakespeare'a od nieco innej strony niż powszechnie znana... nie dla fanatycznych wielbicieli tego pana ; >


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Safe house - całkiem dobry film akcji, wybuchy, strzelanki, CIA, itp. Można polecić.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Dla mnie "Safe house" średni trochę. Aczkolwiek Washington dobry, jak zawsze :) I dla DW można obejrzeć.

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Ja polecam: "Nietykalni", "Królewna Śnieżka i Łowca", "Strasznie głośno, niesamowicie blisko", "Wszystkie odloty Cheyenne'a ", "Prawnik z Lincona".


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

z komedii "Kochanie poznaj moich kumpli" dla mnie lepsze niż "Zgon na pogrzebie" inne to dramaty "Ki" "Taxi A" i "Wygrany" i tu akurat polskie są :)
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

bylem w marzeniu na batmanie nowym jakos ta nowa historia nie ma glebszego sensu ale zobaczyc warto

ODPOWIEDZ