Przebicie do Mostowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Według mnie będzie to wariant najkrótszy czyli z wyburzaniem domów. Przy całym dość zamaszystym planie tego przebicia wyburzenie kilku budynków będzie kroplą w morzu kosztów.

Natomiast modernizacja linii kolejowej, od której zależy kontynuacja w/w przebicia, wcale nie jest tak odległa jak się niedawno wydawało. Odcinek Kraków-Rzeszów był przesunięty na listę rezerwową ale niedawno rząd zmienił zdanie i to właśnie ten odcinek będzie modernizowany, kosztem odcinka Rzeszów - granica. Polecam lekturę wątku: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=912932 . Od zachodniej granicy państwa modernizacja tej linii kolejowej już chyba jest w trakcie.


Poza tym jak się temu przyjrzeć to nie bardzo widzę sens budowania trasy równoległej do południowej obwodnicy. Wystarczyłoby przebicie od Mostowej do Tuchowskiej i ruch byłby wyprowadzony na obwodnicę, a po co robić alternatywną nową trasę od Tuchowskiej do Lwowskiej to nie wiem...

Chciałbym doczekać chwili aż ktoś w UM/TZDM wpadnie na inny pomysł przebicia o którym już kiedyś pisałem; od Krakowskiej (mniej więcej na wysokości budowanej galerii) do Mechanicznych, i potem wzdłuż torów aż do istniejącej obwodnicy północnej (i poszerzenie jej i całego ciągu aż pod Carrefoura). Roboty mniej, miejsca więcej, a efekty moim zdaniem byłyby wyraźnie odczuwalne bo teraz ruch z kierunku pd-zach w stronę blokowisk totalnie zatyka w godzinach szczytu wszystkie uliczki w tej części miasta i dalsze (Reymonta, Pułaskiego, częściowo Mościckiego, Szkotnik, Szujskiego, Słowackiego, częściowo Słoneczną).

[ Dodano: 24-09-2009, 7:59 ]
Dziś ogłoszono, że Strabag (z Poldimem) wygrał przetarg na przebudowę Gumniskiej, Dąbrowskiego i Ziaji, koszt niespełna 20 mln zł. To kolejny dowód dla przynudzających malkontentów, że obecne prace nie skończą się na poszerzeniu Mostowej. Szczegóły prac jakie mają być zrobione na tych ulicach (m.in. poszerzenia) rozpisane są w ogłoszeniu na BIP-ie TZDM umieszczonym na początku sierpnia (załącznik "przedmiar drogowy").

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czas odświeżyć temat :)
Ci co jeżdżą w tamtych okolicach zauważyli, że szykują się do asfaltowania.
Chodniki już ułożone, słupy pod sygnalizację już stoją :-x
Jakoś tak dziwnie czuję, że te dwa skrzyżowania nie będą w żaden sposób zsynchronizowane i po ich uruchomieniu najlepiej będzie omijać je szerokim łukiem. Powiedzcie, że się mylę!

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja ci tego nie powiem bo mam podobne odczucia


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Zapytam o to na sesji, zobaczymy, co powiedzą :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Oj Panowie...jak w ogóle możecie myśleć, że MiR wpadnie na pomysł zsynchronizowania świateł...przecież tego nie da się zrobić...:))

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

O przepraszam, na JP2 zrobili w kierunku Kielce - Rzeszów.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

No a na ilu skrzyżowaniach trzeba by jeszcze tak zrobić? Jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni :))


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

LordRuthwen pisze:O przepraszam, na JP2 zrobili w kierunku Kielce - Rzeszów.
No to im jeszcze przeciwny kierunek został, kilka dni temu jechałem w górę JPII i stałem na każdych światłach. Chyba, że to jakieś niedopowiedzenie i one faktycznie są zsynchronizowane, tylko nikt nie wie z czym... :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Roberto jeśli o mnie chodzi to nie miałem z tym problemów w obu kierunkach:
Kielce - Rzeszów
Rzeszów - Kielce
Fakt, że bardzo długo chodziły jak chciały.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Otóż w dniu dzisiejszym Zastępca Prezydenta Henryk Słomka - Narożański odpowiedział mi co następuje:

1. Na skrzyżowaniu przy Galerii jest synchronizacja, jednak w momencie anormalnego natężenia ruchu, nie działa tak jak powinna. Jak się "przewali" ten ruch to wszystko wróci do normy. Ja dzisiaj koło 15 jechałem i ładnie płynnie zadziałało.

2. Światła na Kołłątaja i Lwowska-Starodąbrowska również będą zsynchronizowane :) bo już zakupiono odpowiedni system, więc z chwilą otwarcia światła już mają działać !

Taka była odpowiedź na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Bilu
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 30-09-2009, 10:16

Post autor: Bilu »

Aja tak wracając do tematu chcę powiedzieć że pojawiły się na przebiciu pierwsze ślady asfaltu od strony Lwowskiej.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ano wczoraj tam walcowali w godzinach popołudniowych.


Vonstock
Obywatel
Posty: 64
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Vonstock »

Chłopaki powinni się wyrobić do końca roku z tym przebiciem, dziś była kolejna część asfaltowania i pozostaje im tylko jedna warstwa to wyłożenia. Po za tym oświetlenie ulicy, dokończenie robót na moście i praktycznie to wszystko.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

sorry, przeniosłam post do nowego tematu - na Agorę :)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Czyli jeśli dobrze pójdzie to na nowy rok pojedziemy nową drogą no i oczywiście wstęga musi być :-D

ODPOWIEDZ