Korki na Słonecznej

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Korki na S³onecznej

Post autor: Goscinny »

Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć :)

Kilka dni temu MIR znowu zaczął swoje eksperymenty na Słonecznej. Zmienił fazy na skrzyżowaniu Słoneczna / Starodąbrowska tak, że po raz pierwszy zobaczyłem zakorkowaną Słoneczną od strony "Zenitu". Ciekaw jestem co dalej. Mamy w końcu jeszcze parę ulic, które nie są zakorkowane, a mogą być, prawda?

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

bedzie jeszcze gorzej;)

Post autor: Marcin Golec »

potwierdzam - maly koszmarek.
Bylem z klientem umowiny na konkretna godzine, wylecialem w czasie odpowiednim i ZONK stoje w miejscu, w ktorym do tej pory jazda byla w miare normalnie...
coz... lepsze jest wrogiem dobrego... czasami


ArgOOn
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 24-08-2009, 12:49

Post autor: ArgOOn »

Kilka dni? Ta sytuacja trwa juz ponad 2 tygodnie... Jak wyjezdzam spod bloku to wole jechac od Wojska Polskiego na starodabrowska i na Słoneczna bo tam korkow nie ma a i strzalka sie nieraz trafi... Korki tam powstaja o kazdej godzinie... Ostatnio w szczycie widzialem korek od swiatel po Centrum Sony... Lekkie przegiecie :/

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

MIR korzysta z jakiegoś softu specjalizowanego za grube dziesiątki tys. złotych. Jak widać - przepłacił, bo wystarczyłoby trochę zdrowego rozsądku.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

a może by tam rondo ? :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


ArgOOn
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 24-08-2009, 12:49

Post autor: ArgOOn »

Kuba a wiesz, że nie byłby to głupi pomysł tam? miejsce jest... nawet na rondo z 2 pasami :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ale rondo jest tworem, którego MIR nie lubi, bo jak już jest to ciężko przy nim kombinować. A przy światłach można się bawić do woli - kosztem kierowców.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

eee, tam, ciężko kombinować. Jak jest rondo, to tylko mały kroczek do ronda turbinowego. A to już poważne zamieszanie w naszej wiosce... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Będzie wniosek w takim razie ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

najlepszy byłby wniosek o dymisję mir'a - albo przynajmniej wniosek pt 'ręce precz od dobrze działających skrzyżowań!'
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Mam takie pytanie. A co to jest w ogóle ten MIR??? Może ktoś rozszerzyć ten skrót??

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Miejski Inżynier Ruchu
Czyli taka osoba która ustawia ruch w miescie dzieki temu nie mamy korków i jeździ się nam swietnie.

A moje pytanie jest takie: czy naprawde musi byc tak że z lewego pasa jest skręt tylko w lewo ? zrobienie 4 faz dla każdej strony z osobna wydłużyło czas przejazdu o jakies 100%. Kiedys na bilecie 10 minutowym dojechalem z przystanku na Fatimskiej pod Curie, aż na zielone, a nawet w normalny dzien spod seminarium aż na osiedle zielone. Dzis dojade aż pod TESCO i pomalutku czasem sie bilet już kończy. A gdy wsiadam na Curie, to ostanio mierzę sobie że z tamtego przystanku pod przystanek pod TESCO średnio autobus jedzie 7-8 minut, chociaż czasem jest to nawet parenaście minut.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Chciałem tylko napisać, że w najbliższym czasie (nie wiem kiedy) MIR powróci do poprzedniego rozwiązania i na Starodąbrowskiej, prawy pas służył będzie jedynie do skrętu w prawo w Słoneczną. Do tego zakupione zostaną nowe sterowniki i system Świateł sprzężonych ze Skrzyżowaniem przy Przebiciu. Ponoć ma to usprawnić ruch...

Dla mnie to tam najlepiej jakby powstała jakaś estakada :P albo jakby ruch starodąbrowskiej puścić dołem :) pod Słoneczną ...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Najlepiej zróbmy rondo jak w Krakowie dwupoziomowe i po sprawie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i znowu będą stłuczki - co za $(@*&# co miesiąc zmienia organizację ruchu ?!?

ODPOWIEDZ