Tarnowski Klaster Przemysłowy

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Trixie, jak będziesz dorosły, to dowiesz się, że teren Owintaru jest własnością prywatną (jakiejś tam firmy), więc miasto tam nic samo nie wybuduje. Dowiesz się też, po co Pan K ze Świtu zaczął aktywnie działać w Tarnovii, żeby mu naprzeciwko Świtu nie wybudowali konkurencji... (jak widać dość skutecznie mu to wychodzi)

Miasto nie może inwestować na terenach nie należących do niego.

Co do strefy, to nie wiem, czy istnieje jakaś strefa przemysłowa, wiem, że jest strefa inwestycyjna (Tarnowski Klaster Przemysłowy) w okolicach Wyszyńskiego/Bekersa naprzeciwko Planty. I wystarczy tam pojechać, żeby zobaczyć, co się dzieje. Dodatkowo są też firmy (w stylu Alien Inspired Technologies) działające na terenach po zakładach mechanicznych. No i teraz jeszcze plany związane z firmą Modus czy jakoś tam w związku z ogromnym terminalem spedycyjnym kolejowym.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Druid pisze:Trixie, jak będziesz dorosły, to dowiesz się, że teren Owintaru jest własnością prywatną (jakiejś tam firmy), więc miasto tam nic samo nie wybuduje. Dowiesz się też, po co Pan K ze Świtu zaczął aktywnie działać w Tarnovii, żeby mu naprzeciwko Świtu nie wybudowali konkurencji... (jak widać dość skutecznie mu to wychodzi)
Czyli jednak pan nie przeczy czarnej stronie mocy :P. Nawiasem chciałbym jasno i wyraźnie napisać że ja nie mam grama jakichkolwiek "pretensji" do pana o cokolwiek, więc wjazdy osobiste "jak dorośniesz" są troszkę nie na miejscu. To że nie podziela pan mojego zdania trudno, jakoś to przeżyje, ale nie pokusiłbym sie o ocenianie dorosłości osoby której pan nie zna. Tyle bo sie OT zrobił, na prv możemy więcej podyskutować, ale zapewne z dziećmi pan nie pisuje.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Witam

Jako gorliwy fan i tłumacz Star Warsów (gry komp) jakżebym śmiał przeczyć Ciemnej Stronie Mocy. Jestem realistą.
Przepraszam za wycieczki prywatne, fakt że to głupie. Po prostu wpis o planach jako czymś na + jest jak najbardziej sensowny, bo to dość szybko jest wcielane w życie (za basenem na Piłsudzkiego już sobie jakiś ogromny dźwig pomyka, kamienica przy Shellu na Szkotniku się wyludniła, co do imprez na dni Tarnowa to już mam parę zajawek). Pisałem też, że na forum jakoś chyba bardziej ludzko jest jak sobie ludzie na "Ty" piszą, i to w obie strony.

Z dziećmi, zdziwisz się, ale pisuję ;), i to nawet często, bo w ten sposób wiele rzeczy można szybciej ustalić, poinformować kogoś itd. (o ile dziećmi można nazwać moich uczniów, niby ja tak często o nich mówię, ale w końcu mają od 16 do 19 lat)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jeżeli chodzi o Klaster Przemysłowy, to Druid ma rację - jeżdżę często ul . Czystą, co rusz to nowy budynek wyrasta z ziemi. Ale tak to jest - malkontent widzi nie używaną działkę przez 2 lata, wizjoner - widzi to co tam będzie stało za lat 5... To coś jak z autostradami - całkowity czas od decyzji że taka autostrada będzie do puszczenia po niej samochodu to jakies 8-10 lat, z czego ostatnie 2 lata coś-tam widać, pozostałe - to prace papierkowe, przygotowania, wykupy gruntów...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Druid pisze:Pisałem też, że na forum jakoś chyba bardziej ludzko jest jak sobie ludzie na "Ty" piszą, i to w obie strony.
Nie doczytałem nigdzie takiej "aklamacji" więc rezerwowo wolę per pan pani, tak jest zawsze bezpieczniej :-> .
ad2222 pisze:Jeżeli chodzi o Klaster Przemysłowy, to Druid ma rację - jeżdżę często ul . Czystą, co rusz to nowy budynek wyrasta z ziemi. Ale tak to jest - malkontent widzi nie używaną działkę przez 2 lata,
Ja też jezdzę często, i moim zdaniem to trwa strasznie długo, i dlatego marudzę. Ile lat ma klaster ??. dla porównania prosze popatrzeć na budynki koło hali hurtowej biedronki w Wojniczu. Pisze sie tylko ze jest strefa ze to że tamto, a taki mielec, juz nie wspomnę o rzeszowie, byłem niedawno i nie poznałem miasta. Odnoszę (mam nadzieje że mylne) wrażenie że Tarnów to czarna dziura okolicy. Jedyne zaskoczenie na + to te galerie które w miare szybko i sprawnie sie buduje.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Może to nie temat Klastera, ale akurat w tym temacie mam wiedzę.

Poprzedni Zarząd Spółki, podpisując umowy sprzedaży działek inwestycyjnych nie umieścili klauzuli o terminie rozpoczęcia inwestycji i jej zakończenia. W efekcie wiele firm wykupiło tereny inwestycyjne, traktując je jako lokatę. Dlatego niektóre stoją puste. Natomiast Klaster dostał w postaci aportu "od radnych" i "prezydenta" ponad 20 hektarów i tworzy na nich Strefę Aktywności Gospodarczej, część z tych terenów wchodzi w skład parków przemysłowych część jest w SSE Kraków - podstrefa Tarnów. Na tych terenach dodatkowo niedawno Radni na wniosek Prezydenta uchwalili również ulgi dla nowych inwestycji w podatku od nieruchomości. Nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

To ja mam pytanie, nie wiem czy moge w tym temacie, ale zaryzykuje. Czy wszystkie działki na tym terenie zostały wykupione ?? Czy to prawda że tym obszarem, znaczy klastrem rządzi jakaś spółka S.A ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. (kiedyś jeszcze z przydomkiem "Plastikowa Dolina")
Jeżeli chodzi o ul. Czystą? Czysta I i Czysta II ? to w większości tak.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Mam następne pytanie; co ten klaster przemysłowy SA robi ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Mam następne pytanie, zna Pan Google? :-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11073
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Kuba, może jemu chodziło o to co ROBI a nie co ma wpisane na stronie, bo to są dwa różne światy. Pamiętam jak jakiś czas temu dziennikarze sprawdzili jak wygląda "obsługa klienta" w klastrze. Podali się za inwestorów i okazało się, że pani która brała duże pieniądze za pracę w klasterze nie potrafiła im nawet pokazać na mapie jakie tereny zajmuje klaster!
Tak więc Google poda stan wirtualny a nie realny.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dziwi mnie to bo w siedzibie Klastera jest duża sala z ogromnymi mapami, gdzie wskazane są wszystkie tereny będące w zarządzie Klastera. Więc jak odwiedzili siedzibę to mogła ich tam zabrać. Pracuje tam zdaje się maksymalnie 4 osoby więc nie jest to wielka struktura. Nie wiem kiedy ta "prowokacja" miała miejsce. Na stronie jest informacja o działalności i zadaniach jakie powinien wykonywać Klaster. Wiem, że po zmianie Zarządu i nazwy, zmieniono też podejście do terenów inwestycyjnych, tak aby po sprzedaży terenu, inwestor był zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji...

Teraz w planach jest jak zapewne wiecie z Forum Inwestycji: inwestycja firmy PCC Intermodal.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11073
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja pisałem "jakiś czas temu" - nie rok, ale gdzieś w czasie jak z hukiem otwierano klaster i chwalono się nim wszędzie.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ta prowokacja to jeszcze za poprzedniej ekipy.
Rok temu byłem w Klasterze osobiście.. i faktycznie obecny prezes zdecydowanie robi pozytywne wrażenie (a sądząc po ostatnich inwestycjach - nie tylko wrażenie)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Goscinny pisze:Kuba, może jemu chodziło o to co ROBI a nie co ma wpisane na stronie, bo to są dwa różne światy
Czytasz w moich myślach.
Mam nadzieje że nowy prezio zrobi nie tylko wrażenie, az sie dziwie że tamtemu podziękowali. Zastanawiałem sie jaki sens i cele ma działanie spółki SA. Jezeli zagospodaruje sie wszystkie obiekty/tereny to co będzie dalej robic prezes klastra ?? Opłaty nie, bo to skarbówka, energia gaz nie bo to kto inny, podpisywanie nowych umów tez nie bo wszystko wyprzedane. Jakieś pomysły ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ