Internetowa Skrzynka Radnego

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

LordRuthwen pisze:Dlatego liczę na Kubę, że jemu się uda :)
Jeżeli tylko coś takiego jest prawnie możliwe (a zakładam, że jest - choć może Weredyk się na coś przyda i podpowie) to uważam, że byłoby to na plus każdego włodarza, gdyby doprowadził do czegoś takiego w mieście. Stąd postaram się zainteresować tym pomysłem Prezydenta. Może się uda ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Albo zostań prezydentem. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Trudno wykonalne.

Po pierwsze Sądy sa niezawisłe i raczej na nic dezyderaty Prezydenta Tarnowa. Po drugie zgodnie z Europejska Konwencja Praw Czlowieka istnieje zakaz niewolnictwa i pracy przymusowej (art. 4) Po 3 - taki sposob ich stygmatyzacji jak piszesz jest nieakceptowalny (zasada humanitaryzmu, godnosci ludzkiej)

PS Choć mozna rozwazyc, niemniej jednak moze byc to bardzo mocno utrudnione (patrz uwagi wskazane powyzej):
Kara ograniczenia wolnosci
Art. 35. § 1. Obowiązek określony w art. 34 § 2 pkt 2 polega na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazanej przez sąd w odpowiednim zakładzie pracy, placówce służby zdrowia, opieki społecznej, organizacji lub instytucji niosącej pomoc charytatywną lub na rzecz społeczności lokalnej, w wymiarze od 20 do 40 godzin w stosunku miesięcznym.
§ 2. W stosunku do osoby zatrudnionej sąd, zamiast obowiązku określonego w § 1, może orzec potrącenie od 10 do 25% wynagrodzenia za pracę na rzecz Skarbu Państwa albo na cel społeczny wskazany przez sąd; w okresie odbywania kary skazany nie może rozwiązać bez zgody sądu stosunku pracy.
§ 3. Miejsce, czas, rodzaj lub sposób wykonywania obowiązku pracy, o którym mowa w § 1, sąd określa po wysłuchaniu skazanego.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No, to §1 pasuje idealnie :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Keleos pisze:Lordzie - ja podejrzewam, że tego typu pomysły przewijają się od dziesiątek lat w całym kraju. Jakoś nigdy takie pomysły nie przechodzą, nie wiedzieć czemu.
Bo:
- strażnicy musieliby wyjść ze swoich cieplutkich norek
- bo się więźniowie zbuntują, że muszą coś robić.
- firmy sprzątające podniosą krzyk, że się ich pracy pozbawia

I to trzecie przeważy. Co prawda jest to taki krzyk, jaki był w Anglii, że Polacy pozbawiają pracy Anglików, pomimo, że Anglik na zmywak nie poszedł. Gdyby firmy sprzątające miasto wywiązywały się ze swoich obowiązków, to pomysł sprzątania ulic przez więźniów nie pojawiłby się - bo po co sprzątać coś, co jest czyste, prawda?



trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W najcięższych więzieniach praca to jest nagroda, a do więzienia sie nie idzie w nagrodę :).

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Skrzynka radnego jest dobrym pomysłem. Dlaczego jest tylko jedna ??? Do tego akurat Kuby ? To wszak lewica jakoby w mniejszości. Dlaczego żaden inny radny nie jest w stanie czegoś takiego stworzyć ? Dlaczego wszędzie znajduję jedynie skrzynki podawcze ?
Takie sobie retoryczne pytania.
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Spoko, spoko - wybory idą. Zobaczysz jak nagle kandydaci zaczną interesować się wyborcami :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Niektórzy pewnie znowu ukonstytuują stronę internetową, zacznie się aktywność na forum - będzie cudnie :)
Już pierwsza jaskółka była, Pani Rzecznik, przyszła, napisała, poszła. Potem el'Presidente wpisze w programie wyborczym - 'interaktywny urząd' :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

roxy
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 13-09-2009, 19:57
Lokalizacja: Wolska / NÖ

Post autor: roxy »

Mnie najbardziej przeraza ta nadaktywność kandydatow przed wyborami ,jakby koniec świata miał nastąpić.
W Austrii już marcu są wybory samorządowe ,ale szczerze mówiąc nie widzę zamieszania .
Ulotki czy gazetki dostaje się co miesiąc przez cały czas trwania kadencji ,nowością są tylko "mini-bilbordy " z podobiznami kandydatów i numerem na liście i z jakiej partii ,milą rzeczą są podziękowania za udział w wyborach jakie nakleja się dzień po ,a po tygodniu wszystko posprzątane i nawet śladu nie ma.
No i rzecz najważniejsza - wiece lub spotkania przedwyborcze ,gdzie każdy możne zadać pytanie i otrzymać odpowiedz .Oczywiście bez pospiechu.
Może do nas tez to dojdzie ,bo kampanie na styl hamerykanski wcale mi się nie podobają.

Moze u nas tez tak kiedys bedzie

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Czy radny Kwaśny może się dowiedzieć dla nas na co poszła dotacja z Ministerstwa Kultury jaka bractwo dostało dzieki wstawiennictwu Krzysztofa Janika? Mówimy o kwocie 300,000 PLN. Bo raczej nie na dykte jaka zakryto okna. I prosze o uzyskanie odpowiedzi w związku z Dworkiem, jakie padły na forum a do dnia dzisiejszego nie było odpowiedzi.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Kubo mam pytanie odnośnie działań miasta jeśli chodzi o uregulowanie wątoku i budowy zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie. Po każdej powodzi jest tak samo przyjeżdża prezydent mówi jaka to wielka tragedia do kamery zapewni poszkodowanych o wsparciu ze strony miasta i mówi że tylko wybudujemy zbiornik retencyjny i wszystko będzie dobrze. tylko sytuacja jest inna zbiornika nie ma co gorsza jak przejeżdżałem przez Skrzyszów i Szynwałd widziałem że koryto było czyszczone została usunięta część drzew.To poprawi sytuacje ale w górnym odcinku Wątoku tam fala szybciej spłynie i po kłopocie oni mają spokój tylko ta fala przybierze na sile w Tarnowie i tam poczyni dużo większe szkody. I co dalej znowu to samo remonty domów ulic zalane wiadukty itd. Czy miasto jakoś wspiera budowę tego zbiornika czy wszystko leży w kompetencji gminy Skrzyszów?


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Mr Greenback pisze:Czy radny Kwaśny może się dowiedzieć dla nas na co poszła dotacja z Ministerstwa Kultury jaka bractwo dostało dzieki wstawiennictwu Krzysztofa Janika? Mówimy o kwocie 300,000 PLN. Bo raczej nie na dykte jaka zakryto okna.


Radny Kwaśny podobnie jak Mr Greenback jest dla Ministerstwa takim samym obywatelem, który tak samo może zapytać Ministerstwo o taką dotację. O ile mi wiadomo Krzysztof Janik nie był Ministrem Kultury, zatem odsyłam do Ministerstwa, ja również ministrem nie jestem, więc nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Mr Greenback pisze:I prosze o uzyskanie odpowiedzi w związku z Dworkiem, jakie padły na forum a do dnia dzisiejszego nie było odpowiedzi


Po zadaniu pytania przez Radnego Prezydent ma określony czas na udzielenie pisemnej odpowiedzi. Niezwłocznie po jej otrzymaniu pojawi się na mojej stronie internetowej w dziale INTERWENCJE :) zapraszam
MTar pisze:Kubo mam pytanie odnośnie działań miasta jeśli chodzi o uregulowanie wątoku i budowy zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie. Po każdej powodzi jest tak samo przyjeżdża prezydent mówi jaka to wielka tragedia do kamery zapewni poszkodowanych o wsparciu ze strony miasta i mówi że tylko wybudujemy zbiornik retencyjny i wszystko będzie dobrze. tylko sytuacja jest inna zbiornika nie ma co gorsza jak przejeżdżałem przez Skrzyszów i Szynwałd widziałem że koryto było czyszczone została usunięta część drzew.To poprawi sytuacje ale w górnym odcinku Wątoku tam fala szybciej spłynie i po kłopocie oni mają spokój tylko ta fala przybierze na sile w Tarnowie i tam poczyni dużo większe szkody. I co dalej znowu to samo remonty domów ulic zalane wiadukty itd. Czy miasto jakoś wspiera budowę tego zbiornika czy wszystko leży w kompetencji gminy Skrzyszów?
Nie chce mówić bez pełnej wiedzy, ale raczej leży to w kompetencji Skrzyszowa. Niemniej jednak zasięgnę takiej wiedzy w tygodniu i odpiszę ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


GTW
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-02-2010, 15:45

Post autor: GTW »

Panie Kwaśny z tego co wiem to Pan wkurzył trochę Kurków, tak więc proszę dalej działać. Jeżeli wszystko ucichnie uznam to za Pana porażkę. :->
Gdy następuję upadek moralny władzy tam pojawiam się JAĄ

ODPOWIEDZ