RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Dom pisze:
MST wónraT pisze:Sąd Najwyższy 28 marca br. w uchwale siedmiu sędziów stwierdził, że w postępowaniu karnym jawne są posiedzenia, na których sąd "rozpoznaje lub rozstrzyga sprawę" dotyczącą konstytucyjnych praw i obowiązków.
Nie br. ale poprzedniego roku. Jawność może być w przypadku tego posiedzenia wyłaczona z innych przyczyn, związanych raczej z charakterem zarzucanego czynu. Zawsze można próbować szczęścia:)
Dodam tylko, że prokurator musi brać udział, a obrońca i jego pupil już nie. Kardas na pewno napisał, że areszt ma "cechy stygmatyzujące".Zresztą napisał to co już wcześniej pisał :mrgreen: .
Źródło tutaj:Opinia prof.dr hab P Kardasa w Biuletynie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego, zeszyt 1/2010, Ministerstwo Sprawiedliwości,Warszawa 2010 s.207. Ogólnie areszt tymczasowy jest zły wg pana Kardasa.
Szkoda, że nikt nie napisze, że zły ten co popełnia przestępstwo, a nie ten co chce go ukarać. ;)
Ostatnio zmieniony 21-10-2013, 08:44 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

małopolska2 pisze:A Rysiu siedzi...
A ja też mam proste pytanko - piłeś z Prezydentem brudzia? Bo jak nie, to brakuje Ci kultury (że tak delikatnie napiszę).
Jak tak - to uważaj, mogą zaprosić na przesłuchanie...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

PoCoMiTo pisze:
Józiu pisze:Jakbyś jeszcze nie zauważył, to nowa świecka tradycja jest taka, że to z Sącza się do nas przenosi, a nie na odwrót.
Faktem jest, że nie zauważyłem :shock:
Możesz mnie uświadomić siedziby jakich instytucji / firm przeniesiono do Tarnowa z Nowego Sącza? Serio nie wiem, więc pytam.
PoCoMiTo widać mało interesujesz się lokalnymi sprawami (tudzież słuchasz tylko ogólnopolskich stacji radiowych), bo gdybyś uważnie śledził co się dzieje w regionie - nie zadawałbyś takich pytań - a wracając do wątku, dwa przykłady:

- niedawno władze małopolskie zadecydowały że Sądecki Sanepid będzie zlikwidowany i obsługiwany przez oddział w Tarnowie
- wcześniej dyspozytornia pogotowia z Sącza została również "przeniesiona" do Tarnowa... tutaj więcej szczegółów: http://www.kurierdabrowski.pl/cpr-beda- ... i-krakowie

Centralizacja, globalizacja, optymalizacja kosztów a wynik jaki? coraz większe bezrobocie, ale to już tak całkiem na marginesie tego tematu...

Awatar użytkownika

małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

ad2222 pisze:
małopolska2 pisze:A Rysiu siedzi...
A ja też mam proste pytanko - piłeś z Prezydentem brudzia? Bo jak nie, to brakuje Ci kultury (że tak delikatnie napiszę).
Jak tak - to uważaj, mogą zaprosić na przesłuchanie...
Teraz szczerze, z wielkim szacunkiem:
Wspaniale nam służący, człowiek z trafnymi wizjami na którego głosowali sami mądrzy tarnowianie, doktor o nieposzlakowanej opinii, ze względu na swoje decyzje wychwalany przez wyborców i spełniający wszystkie obietnice wyborcze Pan Prezydent Tarnowa Ryszard eŚ. siedzi...

Dzisiejsza Gazeta Krakowska:
Na zlecenie prokuratury Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpiecza kolejne partie dokumentów na potrzeby prowadzonych śledztw. Ostatnio byli w tej sprawie w tarnowskim magistracie w miniony piątek...
Ciepiela - co dziś zrobiłeś dla Tarnowa?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

małopolska2 pisze:Teraz szczerze, z wielkim szacunkiem:
Też nieszczerze, ale widocznie tylko tak potrafisz, bo nikt Cię za młodu kindersztuby nie nauczył. Zdarza się.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

ad2222 pisze:
małopolska2 pisze:Teraz szczerze, z wielkim szacunkiem:
Też nieszczerze, ale widocznie tylko tak potrafisz, bo nikt Cię za młodu kindersztuby nie nauczył. Zdarza się.
Zupełny brak kultury w stosunku do potencjalnych przestępców! Niesamowite jest to prawicowe oszołomstwo! Reedukować ich!

Taka mała dygresja: poseł, prezydent miasta, burmistrz czy sekretarka w magistracie to są ludzie zatrudnieni przez każdego podatnika do czarnej roboty. Oni mają służyć a nie rządzić. Jeśli popełniają przestępstwo i powodują straty w kasie którą napełniamy naszymi podatkami to mamy prawo nazywać ich tak jak na to zasłużyli. To nie my jesteśmy ich niewolnikami a oni powinni być naszymi. Przestańmy kłaniać się w pas władzy.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

psychoultras pisze:To nie my jesteśmy ich niewolnikami a oni powinni być naszymi. Przestańmy kłaniać się w pas władzy.
Skoro kindersztuba na poziomie przedszkola jest dla Ciebie "kłanianiem w pas" to ja nie mam więcej pytań. Widać masz inne standardy.

Ciekawe, czy małopolska2 napisałby to, co napisał jeżeli miałby się pod tym podpisać imieniem i nazwiskiem. Jak trzeba chamstwo firmować własnym nazwiskiem, to już nie będzie odważnych.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jacek
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 15-10-2010, 10:28

Post autor: Jacek »

małopolska2 pisze:
ad2222 pisze:
małopolska2 pisze:A Rysiu siedzi...

Dzisiejsza Gazeta Krakowska:
Na zlecenie prokuratury Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpiecza kolejne partie dokumentów na potrzeby prowadzonych śledztw. Ostatnio byli w tej sprawie w tarnowskim magistracie w miniony piątek...
Ha to raczej mają wielkie nic i kopią na ślepo , bo gdyby to była wielka afera to hieny dziennikarskie już dawno trąbiły by o wielkości tego sukcesu


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

psychoultras pisze:Zupełny brak kultury w stosunku do potencjalnych przestępców! Niesamowite jest to prawicowe oszołomstwo! Reedukować ich!
Każdy jest potnecjalnym przestępcą, przecież większość przestępstw w KK ma charakter powszechny. Ryszard Ś. póki mu winy nie udowodniono ma być traktowany jak niewinny, zatem wypada okazać mu troche szacunku, w końcu to wciąż prezydent naszego miasta. Ze szwagrem na imieniach jak rozmawiasz to sobie mów Rysiu, czy używaj innych określeń jakichg tylko chcesz, ale jak sie wypowiadasz publicznie to prezentuj jakieś minimum.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

ad2222 pisze:Jak tak - to uważaj, mogą zaprosić na przesłuchanie...
Na przesłuchanie bo napisał ''Rysiu siedzi'' :lol:
ad2222 pisze:Też nieszczerze, ale widocznie tylko tak potrafisz, bo nikt Cię za młodu kindersztuby nie nauczył
Czy nie odpisywanie na PW też należy do braku kultury czy tam kindersztuby jak to nazywasz?
Wiem wiem nie twój poziom itp. :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


PoCoMiTo
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 29-09-2013, 08:26

Post autor: PoCoMiTo »

Faktycznie zbyt mało się interesuję.
Dwie instytucje.
W sumie orzecznictwo zus wróciło, więc się nie liczy. Orange, który wywędrował jeszcze za czasów TP też im zniknie. Co jeszcze... Karpacki Oddział SG.
Pkp cargo dalej w Sączu?
Tak czy siak, bardziej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że Sącz równa w dół - do Tarnowa, "tracąc" to co na Tarnowie "zyskał" wraz z dużą nawiązką własną.
Teraz.
Bo jeszcze niedawno raczej było na odwrót - dlatego pisałem o "tradycji".

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Kulfon pisze:Na przesłuchanie bo napisał ''Rysiu siedzi''
Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Ale wyjaśnię, a co mi tam. Na przesłuchanie go zaproszą, bo zna prezydenta osobiście i jest z nim w dobrej komitywie - skoro używa zdrobnienia jego imienia publicznie.
Kulfon pisze:Wiem wiem nie twój poziom itp.
Skoro wiesz, to po co pytasz? Za każdym razem jak dostaniesz jakiś czerwony pasek, to nie czytasz za co, tylko żalisz się na PW. Jakbym miał coś do Twoich pasków.
Ostatnio zmieniony 21-10-2013, 13:30 przez ad2222, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

psychoultras pisze:Jeśli popełniają przestępstwo
No właśnie... "jeśli". Sąd wyda wyrok - będziesz miał prawo.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jakub Kwaśny pisze:No właśnie... "jeśli".
Że też radny się nie podpisał na liście elity popierającej...


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Jakubie apropo listy mogę zadać pytanie? Jeżeli nie masz ochoty nie odpowiadaj. Nie podpisałeś listy bo Cie nie proszono czy proszono ale odmówiłeś?

ODPOWIEDZ