RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

defekator pisze:"Potwierdzają te opinie mieszkańcy Tarnowa, pytając od tygodni jak można wesprzeć Pana Prezydenta, jak pomóc."
A na jakiej podstawie państwo ''tarnowianie'' tak sądzą? był robiony jakiś sondaż? badanie opinii publicznej?
Jeśli tak proszę o wyniki :D

Ja proponuję kółku wzajemnej adoracji chocby po mieście się przejść i posłuchać co ludzie mówią jestem pewien że by ich to sprowadziło ze swoich świętych chmurek na Ziemię.

Jesli zapadnie prawomocny wyrok skazujący każdy z nich powinien odszczekać swoje ''poręczenie'' publicznie na tarnowskim Rynku przy udziale publiczności.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

W poniedziałek PiS zdecyduje o inicjatywie referendum ws. odwołania prezydenta.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

MST wónraT pisze:W poniedziałek PiS zdecyduje o inicjatywie referendum ws. odwołania prezydenta.
Nie znoszę PiSu, ale ta inicjatywa jest godna rozważenia. Z drugiej strony powołają nam komisarza z PełO, a ten zadba o to , żeby smród nie leciał na towarzyszy broni....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

http://www.tarwizja.pl/?action=show&s=video&id=1781

Komentarz radnego Tadeusza Mazura.

PS. :lol:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32

Post autor: dropszot »

extremal pisze:http://www.tarwizja.pl/?action=show&s=video&id=1781

Komentarz radnego Tadeusza Mazura.
(1:05) "Każdy zarzut prokuratora można odrzucić."
(1:50) "Dlaczego pana Prezydenta nie zbadano wariografem?"
(2:30) "Pan Prokurator używa różnego rodzaju słów, które mają jakieś podstawy, mają jakieś potwierdzenie, albo nie mają potwierdzenia. Ja uważam, że pan Prokurator cały czas opiera się na wróżeniu z fusów."
(4:20) "Ja myślę, że pan Prokurator raczej liczy na to, że ustrzeli złotego kura i później dostanie awans wyżej za to, że udało mu się posadzić pana Prezydenta Miasta Tarnowa."


Sam nie mając dogłębnej znajomości procedur prawnych byłbym bardzo ostrożny z wydawaniem takich opinii, ale jak słychać pan Radny ma imponującą orientację w temacie.

(5:20) "Ja rozmawiam z ludźmi: większość, 90 procent ludzi, nie wierzy w to wszystko co się mówi, co przedstawia prokuratura, w tę całą aferę niby korupcyjną."

No i do tego taka zadziwiająca precyzja przy szacowaniu nastrojów społecznych. 90 procent nie wierzy!

Jestem pod wrażeniem, wygląda na to, że nasi samorządowcy to doprawdy nieprzeciętni ludzie.
Szkoda, że w Polsce nie ma instytucji ławy przysięgłych. Jestem pewny, że z taką błyskotliwością dedukcji pan Tadeusz niczym Henry Fonda bez problemu przekonałby pozostałych 11 ławników o niewinności oskarżonego :mrgreen:

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

piękna gadka, a tak naprawdę to wszyscy pewnie siedem razy dziennie zanoszą modły do wybranych bóstw o to, żeby prokuratura skoncentrowała się na prezydenckiej łapówce i przypadkiem nie zaczęła eksploatować innych wątków :evil: :evil: :evil:
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

dropszot pisze:"Ja rozmawiam z ludźmi: większość, 90 procent ludzi, nie wierzy w to wszystko co się mówi, co przedstawia prokuratura, w tę całą aferę niby korupcyjną."
Dobrze a ja rozmawiam z ludzmi i 90 % wierzy .
Na jakiej podstawie formułowane są takie tezy jeśli nie ma żadnego sondażu na ten temat? :D
maup pisze:a tak naprawdę to wszyscy pewnie siedem razy dziennie zanoszą modły do wybranych bóstw o to, żeby prokuratura skoncentrowała się na prezydenckiej łapówce i przypadkiem nie zaczęła eksploatować innych wątków
A ja mam nadzieję że Prokuratura rozszerzy to sledztwo i znajdzie inne wątki poboczne.
W pierwszej kolejności powinna prześwietlić te osobistości ''ręczące'' i to dogłębnie. :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Ten film powinien być odtwarzany na każdym spotkaniu przed wyborami.Żeby przypominać ludziom kto nimi chce rządzić!!!!
Taki ekstrakt: Prokurator ("Borek czy Burek bo nie pamiętam"-skandaliczna wypowiedź radnego)wróży z fusów, G. kłamie , a dowodów nie ma żadnych. Gdyby był chociaż troszeczkę kompetentny to by wiedział, że wariograf po pierwsze jest dobrowolny i nie można kogoś zmusić do bycia nim przebadanym , a po drugie nie jest dowodem winy. Także panie Mazur wracaj pan do głupiego uśmiechania się, bo nie wiesz pan co gadasz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

A pomyśleliście tak.
Tarnowianie prowadzą teraz kampanie informacyjną o tym jaki to prezydent jest super i że jest niewinny, uczciwy. Atakują prokuratorów i sędziów. Mieszkańcy Tarnowa też nie wierzą.
Po co to robią?

Nowy skład sędziowski prowadzący sprawę to też ludzie, też czytają prasę przeglądają media a co w nich pisze? Po części to co wpuszczą do nich "tarnowianie".

Taka myśl, nie musi mieć sensu, ale zaklinanie rzeczywistości przez stowarzyszenie jest interesujące.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dominik_PCH pisze:A pomyśleliście tak.
Tarnowianie prowadzą teraz kampanie informacyjną o tym jaki to prezydent jest super i że jest niewinny, uczciwy. Atakują prokuratorów i sędziów. Mieszkańcy Tarnowa też nie wierzą.
Po co to robią?

Nowy skład sędziowski prowadzący sprawę to też ludzie, też czytają prasę przeglądają media a co w nich pisze? Po części to co wpuszczą do nich "tarnowianie".

Taka myśl, nie musi mieć sensu, ale zaklinanie rzeczywistości przez stowarzyszenie jest interesujące.

Możliwe też, że wynika to tylko ze strachu. Jeżeli okaże się, że Ścigała brał to prawie pewne jest, że nie tylko on ma brudne ręce. Więc może być kontynuacja i dalsze zatrzymania. I z tego strachu przed nimi albo sami faktycznie uwierzyli, że wszystko jest ok - i prokuratura uwzięła się na biednych urzędników - albo faktycznie zaklinają rzeczywistość i urabiają opinię publiczną.

Co do 90% przekonanych o niewinności prezydenta to może było tak w pierwszych dniach po zatrzymaniu. I nie tyle było to przekonanie ale raczej niedowierzanie w tą sytuację. W miarę jak pojawiają się nowe informacje wydaje mi się, że coraz więcej ludzi sądzi, że jednak coś jest na rzeczy i prokurator sobie tego wszystkiego dla żartu nie wymyślił :P
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Przyjmując optymistyczną wersję realną 50/50, to gratuluję radnemu obracanie się w środowisku 90% zaklinających rzeczywistość, zapewne nie z miłości do prezydenta, ale ze strachu przed zburzeniem tego co istnieje i z czego czerpią korzyści.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

defekator pisze:
Dominik_PCH pisze:A pomyśleliście tak.
Tarnowianie prowadzą teraz kampanie informacyjną o tym jaki to prezydent jest super i że jest niewinny, uczciwy. Atakują prokuratorów i sędziów. Mieszkańcy Tarnowa też nie wierzą.
Po co to robią?

Nowy skład sędziowski prowadzący sprawę to też ludzie, też czytają prasę przeglądają media a co w nich pisze? Po części to co wpuszczą do nich "tarnowianie".

Taka myśl, nie musi mieć sensu, ale zaklinanie rzeczywistości przez stowarzyszenie jest interesujące.

Możliwe też, że wynika to tylko ze strachu. Jeżeli okaże się, że Ścigała brał to prawie pewne jest, że nie tylko on ma brudne ręce. Więc może być kontynuacja i dalsze zatrzymania. I z tego strachu przed nimi albo sami faktycznie uwierzyli, że wszystko jest ok - i prokuratura uwzięła się na biednych urzędników - albo faktycznie zaklinają rzeczywistość i urabiają opinię publiczną.

Co do 90% przekonanych o niewinności prezydenta to może było tak w pierwszych dniach po zatrzymaniu. I nie tyle było to przekonanie ale raczej niedowierzanie w tą sytuację. W miarę jak pojawiają się nowe informacje wydaje mi się, że coraz więcej ludzi sądzi, że jednak coś jest na rzeczy i prokurator sobie tego wszystkiego dla żartu nie wymyślił :P
Zakładając, że tak jest i mają pełno w porach to ich komunikat / apel / list otwarty mógł zostać wysłany do konkretnych ludzi
"Stowarzyszenie Tarnowianie apeluje do wszystkich osób i instytucji mogących przyczynić się do maksymalnego skrócenia okresu tymczasowego aresztowania Pana Prezydenta Tarnowa, o podjęcie takich wspólnych działań, deklarując pełne wsparcie i aktywność w takich działaniach."
czyli.
Jeśli my pójdziemy na dno to nie sami, wszyscy jesteśmy umoczeni więc pociągniemy jeszcze cześć z was ze sobą.

To jest analiza jednego ze scenariuszy, który nie musi mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie należy przyjmować tego jako prawdę objawioną. Nie muszę mieć racji.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Tak po zastanowieniu można wysnuć następujące wnioski:
- Tarnowianie wzywają do okazania wdzięczności przez tych, którzy coś mogą, a jednocześnie mają być za co wdzięczni radnym
- pojawiają się coraz to nowe osobistości, które publicznie drą szaty za niewinność prezydenta - wygląda to tak: Ryśku oszczędź mnie bo widzisz jaki jestem lojalny
- ludzie z magistratu wyglądają na robiących dobrą minę do złej gry
- dyskredytowanie czy wręcz wyśmiewanie prokuratora poza salą sądową, to chyba najmniej szczęśliwa forma obrony.

Nie wiem co o tym myśleć, bo w interesie nas wszystkich byłoby aby się okazało, że el Presidente jest niewinny. Ale widząc te nerwowe ruchy przyjaciół i podwładnych oraz udawanie, że nic się nie stało coraz bardziej pogrąża to środowisko.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Baxon pisze:Tak po zastanowieniu można wysnuć następujące wnioski:
- Tarnowianie wzywają do okazania wdzięczności przez tych, którzy coś mogą, a jednocześnie mają być za co wdzięczni radnym
- pojawiają się coraz to nowe osobistości, które publicznie drą szaty za niewinność prezydenta - wygląda to tak: Ryśku oszczędź mnie bo widzisz jaki jestem lojalny
- ludzie z magistratu wyglądają na robiących dobrą minę do złej gry
- dyskredytowanie czy wręcz wyśmiewanie prokuratora poza salą sądową, to chyba najmniej szczęśliwa forma obrony.

Nie wiem co o tym myśleć, bo w interesie nas wszystkich byłoby aby się okazało, że el Presidente jest niewinny. Ale widząc te nerwowe ruchy przyjaciół i podwładnych oraz udawanie, że nic się nie stało coraz bardziej pogrąża to środowisko.
O to żeby się tak okazało zabiegałbym ale TYLKO jeśli miasto byłoby w rozkwicie, ludzie byliby tu szczęśliwi i ogólnie wszystko hulałoby jak ta lala.
A tak ?
Miasto się sypie w wielu miejscach, służby miejskie nie wyrabiają się zbytnio z pracami bieżącymi nie mówią o czymś więcej. Więc nie, nie będzie mi szkoda pana Prezydenta. Bo niby co straci miasto ? Dobrego gospodarza ?

Nasz prezydent to człowiek u władzy, ale gospodarz z niego marny.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

farciarzgilmore pisze: Jakubie apropo listy mogę zadać pytanie? Jeżeli nie masz ochoty nie odpowiadaj. Nie podpisałeś listy bo Cie nie proszono czy proszono ale odmówiłeś?
pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi

ODPOWIEDZ