680 lat Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Czyli po "piątaku" z górką na mieszkańca.

A co teraz z przychodami? Czyją kiesę zasilają? Do miejskiej kasy chociaż to wpada?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dorota1975 pisze:pisaliśmy już na tym forum alternatywny Alfabet Tarnowa, to możemy napisać też alternatywną Encyklopedię Tarnowa ;)
Tak się zostaje Matką Pomysłu :)
Wiem, że nie masz czasu, ale poproszę chętnych forumowiczów o nadsyłanie zgłoszeń (do mnie i Administratora) do moderowania nowego działu "Alternatywna Encyklopedia Tarnowa".

Z góry dziękujemy za udział w przedsięwzięciu ;)
Ostatnio zmieniony 11-03-2010, 16:19 przez ad2222, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

ad2222 pisze:nadsyłanie zgłoszeń (do mnie i Administratora) do moderowania nowego działu "Alternatywny Alfabet Tarnowa".


to co w końcu piszemy? alfabet (to już było) czy encyklopedię? ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Encyklopedię, rzecz jasna.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


gadoid
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-03-2010, 00:44

Post autor: gadoid »

Kontrowersje wokół Encyklopedii miasta

TARNÓW. Encyklopedię miasta Tarnowa redagowało 227 osób, w tym kilkunastu profesorów. Znalazło się w niej 716 fotografii i ponad dwa tysiące haseł.

Prace nad opracowaniem encyklopedii miejskiej trwały dwa i pół roku, choć pomysł jej opracowania i wydania zrodził się już kilkanaście lat temu.

Podczas prezentacji pracy, przypomniano pokrótce historię powstania Encyklopedii Tarnowa. Jej inicjatorami byli dr Andrzej Niedojadło i dyrektor Muzeum Adam Bartosz. Dr Andrzej Niedojadło był jej redaktorem naczelnym.

- Encyklopedię redagowali z nami autorzy starszej i młodszej generacji, począwszy od profesorów, a na ludziach młodych z tytułami magistrów i doktorów skończywszy - mówił we wtorek wieczorem dr Andrzej Niedojadło.

Wydawcą encyklopedii miejskiej było Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne. Redaktorem technicznym był Marek Popiel, który w ostatnich dniach przed wydaniem pracował po 20 godzin na dobę.

- Żyłem przez wiele miesięcy w wirtualnym świecie, o czym może świadczyć, że wysłałem w tym czasie dziesięć tysięcy maili - mówił Marek Popiel w Ratuszu.

W maju i czerwcu wydawało się, że autorzy nie zdążą z opracowaniem całości Encyklopedii. - Przeżywałem wtedy załamanie, gdy zobaczyłem, ile jeszcze haseł nie spłynęło na moją skrzynkę mailową - mówił we wtorek Marek Popiel.

Nie wszyscy są zadowoleni z kształtu miejskiej encyklopedii. Emocje wzbudza na przykład dobór haseł. Tarnowski dziennikarz Mirosław Poświatowski zwrócił nam uwagę na biogram Stanisława Opałki. Nie ma tam ani słowa, że Opałko był wysoko postawionym działaczem PZPR-u, członkiem Biura Politycznego i pierwszym sekretarzem komitetu wojewódzkiego partii.

- Wygląda to jak przeinaczanie i żonglowanie faktami przez autorów encyklopedii i wpisuje się w ciąg działań prezydenta Ścigały, który chciał przecież nazwać imieniem Stanisława Opałki jeden ze skwerów w Mościcach - powiedział nam Mirosław Poświatowski. - I trzeba w tym kontekście postawić pytanie, dlaczego w encyklopedii nie znalazła się notka biograficzna o dr. Marianie Wodzińskim, który jako członek komisji Polskiego Czerwonego Krzyża badał w 1943 r. kulisy zbrodni katyńskiej. W Katyniu spędził pięć tygodni a potem przez całe życie musiał ukrywać się przed NKWD.

Emocje towarzyszyły również kosztom, jakie tarnowski magistrat poniósł na wydanie Encyklopedii miasta. Tylko w tym roku z budżetu miejskiego, UMT przekazał 380 tysięcy zł na jej opracowanie. Biorąc pod uwagę, że encyklopedia wydana została w nakładzie dwóch tysięcy egzemplarzy, wydanie jednego kosztowało blisko dwieście zł.

Janusz Smoliński

janusz.smolinski@dziennik.krakow.pl


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

to tak dla kontry - portal intarnet.pl:

"""
Magistrat: „Prezydent Ryszard Ścigała nie uczestniczył w pracach nad Encyklopedią Tarnowa” - 11/3/2010
Oświadczenie magistratu
Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie magistratu dotyczące opisywanej przez nas „Encyklopedii Tarnowa”. Czytamy w nim, iż ani prezydent, ani magistrat w żaden sposób nie uczestniczyli w pracach merytorycznych nad encyklopedią. Jak stwierdziła w rozmowie telefonicznej rzecznik magistratu Dorota Kunc-Pławecka, oświadczenie jest reakcją na artykuł zamieszczony w dzisiejszym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego”. Znajduje się w nim wypowiedź naszego dziennikarza Mirosława Poświatowskiego, który mówi w niej, iż wybielenie biogramu komunistycznego aparatczyka Stanisława Opałki „(...) wpisuje się w ciąg działań prezydenta Ścigały, który chciał przecież nazwać imieniem Stanisława Opałki jeden ze skwerów w Mościcach”. -Nigdy, ani w publicznej, ani w prywatnej rozmowie takich stwierdzeń nie wypowiedziałem, pan redaktor Janusz Smoliński nie przeprowadzał również ze mną wywiadu na ten temat. W luźnej towarzyskiej rozmowie zwróciłem jedynie uwagę na encyklopedyczne przemilczenia - oświadcza M. Poświatowski. -Inna rzecz, że w przywołanym kontekście istotnie wielu tarnowian mogło odnieść takie, w pełni uprawnione, wrażenie i również ja takie – podkreślam – nigdy nie wyartykułowane wrażenie, odnosiłem. Może to więc i dobrze, mimo przypisania mi nie wypowiedzianych słów, że ukazuje się takie oświadczenie magistratu, wychodzące naprzeciw krążącym po Tarnowie spekulacjom.

-Dzisiejsza (11 marca), bardzo ciekawa konferencja prasowa z zespołem redakcyjnym „Encyklopedii Tarnowa”, z której pełny zapis dźwiękowy zaprezentujemy w najbliższych dniach, rozpoczęła się od zapewnień, w odniesieniu do bliżej nie określonych „publikacji”, iż prezydent w kształt encyklopedii nie ingerował. Było to dla mnie dziwne oświadczenie, albowiem znana mi była wówczas jedynie publikacja własna na ten temat, w której nie przypisywałem prezydentowi Tarnowa autorstwa encyklopedii. Nie wiedziałem, że zapewnienia te są reakcją na nie wypowiedziane przeze ze mnie stwierdzenie, opublikowane w „Dzienniku Polskim” - dodaje M. Poświatowski. """


gadoid
Obywatel
Posty: 32
Rejestracja: 11-03-2010, 00:44

Post autor: gadoid »

Dorota1975 pisze:pisaliśmy już na tym forum alternatywny Alfabet Tarnowa, to możemy napisać też alternatywną Encyklopedię Tarnowa ;)
a może tutaj http://www.tarnoviana.org

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jasne... Będzie kolejny powód do sprzeczek, skoro hasła pisane są anonimowo i tak lakonicznie jak np. o Ścigale:
(...) Ukończył wiele kursów i szkoleń. (...)
PS Powiedzcie mi: "Najwyższe Kierownictwo" to jest powszechna nomenklatura w urzędach miast? Bo prawdę powiedziawszy mnie od razu szarpie ze śmiechu za każdym razem jak to czytam.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Bardzo proszę nie uogólniać! Nie wrzucać wszystkich autorów haseł do jednego worka. Bo jeżeli ktoś ma jakieś konkretne zarzuty to przypominam o kulturze, która wymaga by jednak mieć je poparte faktami i tak by dotyczyły konkretnej osoby.

Bo można komuś napisanym słowem wyrządzić krzywdę!

Co do Stanisława Opałki, to faktycznie, dziwię się, że nie napisano rzeczy bardzo istotnej, jaką była jego działalność w PZPR.

I to z mojej strony na temat Encyklopedii, zwykłem nie wypowiadać się o książkach przed przeczytaniem :P
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

gushman pisze:Jasne... Będzie kolejny powód do sprzeczek, skoro hasła pisane są anonimowo i tak lakonicznie jak np. o Ścigale:
(...) Ukończył wiele kursów i szkoleń. (...)
PS Powiedzcie mi: "Najwyższe Kierownictwo" to jest powszechna nomenklatura w urzędach miast? Bo prawdę powiedziawszy mnie od razu szarpie ze śmiechu za każdym razem jak to czytam.
hasła pisane anonimowo? a skąd! każde hasło jest podpisane, wiadomo kto je przygotował.

A określenie 'Najwyższe Kierownictwo', to ponoć jakiś unijny twór. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Ścigały na wczorajszej sesji.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dorota1975 pisze:A określenie 'Najwyższe Kierownictwo', to ponoć jakiś unijny twór. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Ścigały na wczorajszej sesji.
nomenklatura normy ISO
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

o to to to!


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Dobrze ze nie nomenklatura ZSRR.

Choc generalissmus Scigała brzmi nie najgorzej:)

Awatar użytkownika

roxy
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 13-09-2009, 19:57
Lokalizacja: Wolska / NÖ

Post autor: roxy »

Unia ,a ISO to dwie rożne rzeczy ,poza tym ISO działa na zasadzie dobrowolności.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

zaraz, zaraz - to ISO narzuca nazewnictwo stanowisk? Coś mi się wydaje, że nie.

ODPOWIEDZ